لیست کسب و کار های بازسازی ساختمان
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بازسازی ساختمان

1544 بازدید
درج شده در روز شنبه, 03 آبان,1399
1 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

این روزها، به دلیل افزایش قیمت خانه های نوساز، و کم بودن میزان بودجه افراد برای خرید خانه های نوساز، افراد بجای خرید خانه های جدید، سعی می کنند، تا با نوسازی خانه فعلی خود، فضای خانه خود را جدید تر و زیبا تر کنند. از این رو این روزها، به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی، مطمئن ترین راه برای نو کردن و زیبایی خانه ها، بازسازی فضای داخلی آن است. در برخی از مناطق، به دلیل فرسوده بودن بافت ساختمان ها، محله ها و کوچه ها دولت با ارائه وام هایی در این راستا، سعی دارد تا با بازسازی ساختمان های قدیمی، چهره شهر را زیبا تر کند. به طور کلی عملیات نوسازی ساختمان ها، بیشتر شامل فضاهای داخلی ساختمان می شود، و به اسکلت ساختمان هیچ آسیبی وارد نمی شود. بنابراین اگر در خانه ای زندگی می کنید، که عمر مفید آن روبه افزایش است، بهتر است هرچه زودتر نسبت به نوسازی ان اقدام کنید.

 

	بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان چیست؟

در فضای داخلی برخی از خانه ها، به دلیل زیاد شدن عمر ساختمان، ممکن است برخی از اجزای داخلی خانه مانند سرویس بهداشتی، کابینت ها، شیر آلات و سیستم های گرمایشی و سرمایشی به مرور زمان دچار خرابی و فرسودگی شوند. از این رو بهتر است، در صورت داشتن بودجه کافی، نسبت به نوسازی فضای داخلی خانه خود اقدام کنید. در بازسازی یک خانه، در مرحله اول فرد، باید نقشه خانه ایده آل خود را طراحی کند، سپس با  استفاده از یک تیم کارشناس و با تجربه، کار خود را شروع کند. در بیشتر نوسازی های خانه ها، ممکن است فرد اقدام به جابه جایی سرویس ها، آشپزخانه و حتی اتاق خواب بکند. که هریک از این جابه جایی ها نیازمند، اقدامات و نقشه های گوناگونی است. از این رو اگر در نوسازی خانه خود قصد دارید، فضایی را جابه جا کنید، حتما با در نظر گرفتن نقشه کلی ساختمان و مشورت با یک تیم کارشناس این کار را انجام دهید. یادآوری این نکته خالی از لطف نیست، نوسازی در هر شهری، دارای اصول و ضوابط خاص خود آن شهر است، چراکه شرایط اقلیمی هر شهر، بافت زمین، خاک و فرهنگ هر شهر می تواند بر روی روند نوسازی هر خانه ای در هر شهری تاثیر گذار باشد. از این رو به طور مثال بازسازی ساختمان در تهران با بازسازی ساختمان در اراک کاملا متفاوت است.

قوانین بازسازی ساختمان شامل چه مواردی است؟

در بسیاری از محله ها دیده شده است، که بافت آن محله به دلیل داشتن خانه ها و ساختمان های قدیمی جزو بافت فرسوده شهری محسوب می شود. از این رو نهاد هایی مانند شهرداری، باید افراد آن محلات را نسبت به این موضوع آگاه کنند، و با دادن تسهیلاتی به آن ها، نسبت به نوسازی خانه های آن ها اقدام کنند. چراکه در بسیاری از مواقع دیده شده، که در هنگام بروز بلاهایی چون زلزله، سیل و طوفان به دلیل تنگ بودن کوچه ها، در این نوع محلات، نیروهای امدادی نتوانسته اند، به افراد مجروح کمک کنند. از این رو در این محلات، باید نوسازی ساختمان ها انجام بگیرد. در همین راستا، قوانین و ضوابطی برای این کار تعریف شده است، که قصد داریم به صورت خلاصه آن را برای شما توضیح دهیم.

  • در گام اول باید به شهرداری بروید، و از آن جا مجوز تخریب دریافت کنید.
  • در گام بعدی باید تمامی مراحل اجرایی نوسازی را تحت نظارت مهندس ناظر، انجام دهید.

به این مورد توجه کنید، که اگر در هریک از مراحل تخریب و نوسازی مهندس ناظر حضور نداشته باشد، و مراحل کار شما را تایید نکند، کارشناس دادگستری راه و ساختمان می تواند مجوز تخریب ملک شما را صادر کند.

 

بازسازی ساختمان چیست؟

انواع بازسازی ساختمان در ایران به چه صورت انجام می شود؟

بازسازی در ایران به دو روش کلی تقسیم بندی می شود.  اولین روش بازسازی و تخریب کل ساختمان است، که شهرداری با محاسبه طول عمر ساختمان، افراد ساکن در آن را مجاب می کند، که کل ساختمان را تخریب کنند، و ساختمان جدیدی را از نو بسازند. این نوع روش می تواند به صورت خودجوشانه نیز صورت بگیرد، چراکه در شهرهای بزرگ عمر مفید ساختمان ها در حال افزایش است. به این نوع روش، بازسازی حفاظتی ساختمان گفته می شود.

روش دوم نوسازی ساختمان ها، به معنای نوسازی داخلی فضای ساختمان است. در این روش هیچ تخریبی در کل اسکلت ساختمان رخ نمی دهد، بلکه یک طبقه یا یک واحد، می تواند خانه خود را نوسازی کند. به این نوع روش، بازسازی سبکی ساختمان گفته می شود. نمونه کار بازسازی ساختمان به این روش دارای انواع مختلفی است، که شامل نوسازی ساختمان تجاری، نوسازی ساختمان قدیمی، نوسازی ساختمان اداری و نوسازی داخل منزل است.

 

قوانین بازسازی ساختمان شامل چه مواردی است؟

مراحل بازسازی ساختمان در ایران به چه روش های انجام می شود؟

ما در این بخش قصد داریم به مراحل نوسازی ساختمان ها به روش سبکی بپردازیم. از این رو بهتر است اگر قصد دارید، فضای داخلی ساختمان خود را نوسازی کنید، در ابتدای امر اطلاعات درست و دقیقی نسبت به نقشه های ساختمان خود به دست آورید. در دسترس بودن نقشه های ساختمان ها می تواند اطلاعات درست تری را نسبت به شرایط کلی قرار گیری آن در اختیار شما قرار دهد. از این رو در گام اول با بررسی نقشه های هر طبقه، تیپ بودن طبقات و واحدها، نقشه های تاسیساتی ساختمان و نقشه های فاز دو آن نسبت به ایده پردازی برای طراحی داخلی ساختمان خود اقدام کنید.

در گام بعدی بعد از استخراج تک تک اطلاعات مربوط به ساختمان، اگر قصد دارید، که فضاهایی چون آشپزخانه، سرویس بهداشتی و غیره را در واحد خود جابه جا کنید، باید از تخریب دیوار ها، آجرچینی ها و بلوک های داخلی فضای خود استفاده کنید. در برخی از موارد با جابه جاشدن فضاها، سیستم های آب و فاضلاب، برق کشی، لوله کشی و مدار آیفون ممکن است جابه جا شود، وهمین جابه جایی نیازمند تخریب آن ها است.

مرحله بعدی به ساختن فضاهای مختلف، و ایجاد سیستم های فاضلاب، برق کشی ها و لوله کشی های کل فضا می پردازد. در این مرحله تمامی طراحی های هر فضا، باید براساس استاندارهای موجود در قوانین مقررات ملی ساختمان انجام شود.

هزینه بازسازی ساختمان بر چه اساسی برآورد می شود؟

در هر فعالیتی هزینه و بودجه می تواند از عوامل تاثیرگذار بر روی فرایند نوسازی ساختمان محسوب شود. چراکه کم بودن هزینه، در بسیار از بخش ها باعث می شود، که فرد از اعمال تغییرات روی فضای خود صرف نظر کند. از این رو مهم ترین بخش هزینه بازسازی ساختمان مربوط به مراحل تخریب، خرید مصالح مورد نظر، ساخت و طراحی هریک از بخش های مختلف خانه به شمار می رود. در مراحل تخریب و ساخت، نیروی انسانی، یکی دیگر از مواردی است، که می تواند برای کارفرما هزینه بر باشد. از این رو بهتر است با بررسی کل فعالیت های موجود در نوسازی، در بخشی از کار از کارگران روزمزد، و در بخش های دیگر کار از کارگران ساعتی و درصدی استفاده کنید. چراکه برخی از کارها، در مدت زمان کمی انجام می شود. ولی در برخی از کارها، تعداد آن مهم تر از ساعت انجام دادن آن است.

 

انواع بازسازی ساختمان در ایران به چه صورت انجام می شود؟

 

جمع بندی
امروزه به دلیل افزایش قیمت خانه های نوساز، افراد برای کاهش دادن هزینه های خود، جهت نوسازی خانه، به روش های محافظتی و سبکی بازسازی ها متوسل می شوند، تا بتوانند ساختمان خود را از هر نظر نو کنند. از این رو پیشنهاد ما برای این افراد این است که، اگر قصد بازسازی منازل خود را دارند، اگر در این زمینه اطلاعت کافی ندارند، از تیم های اجرایی بازسازی استفاده کنند. چراکه این تیم ها با استخدام برترین مهندسان و معماران مطرح در کشور و دارار بودن از یک تیم حرفه ای برای اجرا، در تلاش هستند، تا با به کارگیری دانش، تجربه و قوانین و ضوابط مقررات ملی ساختمان، منزل شما را به ایده آل ترین خانه برای شما تبدیل کنند.

1 نظر در مطلب "بازسازی ساختمان" ثبت شده است

Avatar image

اطلاعات خیلی خوب و کاملی بود

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

لیست کسب و کار های بازسازی ساختمان