لیست کسب و کار های بازسازی ساختمان
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بازسازی ساختمان

3204 بازدید
درج شده در روز شنبه, 03 آبان,1399
1 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

بازسازی یکی از اموری است که همواره مورد توجه انسان ها بوده است. نگاهی به مطالعات باستان شناسی نشان می دهند انسان ها همیشه به دنبال متریال های مناسب برای ساخت و ساز و تعمیر خانه ها و مکان هایی بوده اند که زندگی می کردند. چوب و سنگ از اولین متریال های ساخت خانه به شمار می روند و سپس به مرور زمان و با وقوع تحولات مختلف در صنایع متفاوت انسان ها یاد گرفتند که بتون و آهن را نیز در ساخت و بازسازی خانه ها به کار ببرند. 

هدف اصلی بازسازی چیست؟

امروزه، بازسازی ساختمان به یک علم بسیار مهم تبدیل شده است. کسانی که در این زمینه فعالیت دارند تلاش می کنند تا قبل از بازسازی ابتدا بافت ساختمان را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند و پس از آن برای ساخت و دوباره سازی ساختمان اقدام نمایند. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد بازسازی ساختمان در اختیار شما قرار دهیم. 
 

هدف اصلی بازسازی چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم به طور دقیق به موضوع بازسازی ساختمان بپردازیم، بهتر است به این مسئله نگاهی داشته باشیم که منظور از بازسازی چیست! بهتر است بدانید بازسازی به منظور زیباسازی، افزایش طول عمر و تعمیر تاسیسات در داخل ساختمان ها انجام می شود. کسانی که در این زمینه مشغول هستند به این موضوع اشاره می کنند هر چقدر بازسازی اصولی تر و بهتر صورت گیرد، حس بهتری را در کسانی به وجود می آورد که می خواهند از آن ساختمان استفاده کنند. 

بازسازی بدون تخریب

وقتی صحبت از بازسازی ساختمان می شود یکی از سوالاتی که پیش می آید در این زمینه است که آیا می توان بدون تخریب ساختمان کار بازسازی را انجام داد. پاسخ به این سوال مثبت است، اما در شرایطی که موارد زیر رعایت شده باشند:

  • ساختمان تمیز باشد و نیازی به بازسازی نداشته باشد. 
  • ساختمان فرسوده نباشد و بتوان برای بازسازی بدون تخریب آن اقدام کرد. 

بازسازی بدون تخریب به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

بازسازی ساختمان بدون تخریب به کسانی پیشنهاد می شود که دارای ساختمان های زیبایی هستند اما المان های درستی در آن به کار نرفته اند. به طور مثال، درون اتاق خواب کمدهای دیواری به گونه ای قرار گرفته اند که سبب شده اند فضای اتاق بسیار محدود شود. همین امر بر زیبایی اتاق اثر می گذارد و باعث می شود تا فردی که قرار است در اتاق باشد حس خوبی نداشته باشد. در این شرایط، فردی که در زمینه بازسازی ساختمان فعالیت دارد با ایجاد تغییرات مناسب آن اتاق را تغییر می دهد. 
همچنین، گاهی کابینت ها در آشپزخانه مناسب نیستند و بر فضای آشپزخانه اثر گذاشته اند. در این شرایط تغییر کابینت ها و یا جا به جایی یکی از دیوارهای آشپزخانه می تواند فضای آشپزخانه را به طور کلی دگرگون سازد. کسانی که می خواهند برای بازسازی ساختمان بدون تخریب اقدام نمایند، بهتر است با افراد متخصص در این زمینه در ارتباط باشند.  

بازسازی ساختمان قدیمی

وقتی صحبت از بازسازی ساختمان می شود، بی شک ابتدا ساختمان های قدیمی به ذهن می رسند که نیاز به تعمیرات فوری دارند. این امر با کلیت معنای بازسازی همخوانی دارد. در گذشته قبل از آنکه علم دکوراسیون مطرح گردد، افراد زمانی برای بازسازی ساختمان اقدام می کردند که ساختمان هایشان قدیمی شده بود و در حال ریزش بود. بازسازی ساختمان قدیمی شامل مراحل متعددی است که در ادامه به آن می پردازیم. 

میزان آسیب به ساختمان چقدر است؟

قبل از اینکه بازسازی ساختمان های قدیمی آغاز شود، این سوال مطرح می شود که میزان آسیب به ساختمان چقدر است. به طور مثال، گاهی ساختمان به حدی آسیب دیده است که کل ساختمان باید خراب شود و از نو ساخته شود. اما در بسیاری از موارد تنها نیاز به تخریب بخش های داخلی ساختمان است و باید برای بازسازی درون ساختمان اقدام کرد. به همین دلیل، توصیه می شود قبل از آنکه بازسازی خانه های قدیمی آغاز شود، با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت شود. 

بازسازی ساختمان قدیمی

بازسازی خانه های فرسوده

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که بازسازی ساختمان های قدیمی به چه صورت انجام می شود. در اینجا تلاش میکنیم تصویری از بازسازی یک خانه قدیمی را به تصویر بکشیم تا شما درک بهتری به این موضوع داشته باشید. به طور مثال تصور کنید وارد خانه ای شده اید که دارای یک آشپزخانه کوچک در گوشه خانه است. همچنین، اتاق ها در یک راهرو قرار گرفته اند و حس خوبی را به وجود نمی آورند. شخصی که می خواهد برای بازسازی این خانه اقدام کند، ابتدا باید نقشه کلی آن را ترسیم کند و پس از آن نقشه ای را که قرار است ساختمان مشابه آن شود به تصویر بکشد. 
یکی از راههای پیشنهادی برای بازسازی ساختمان اضافه کردن آشپزخانه به محیط خانه است. همچنین، بهتر است گاهی اتاق ها با یکدیگر ادغام شوند، سپس برای تعیین اندازه اتاق ها اقدم شود. گاهی نیز بهتر است فضای آشپزخانه با اتاق ها جا به جا شود. تمامی این موارد به جایگاه کلی اتاق ها و فضای خانه بستگی دارد. حضور کسی که به علم نقشه کشی ساختمان آگاهی دارد بسیار مهم است و به افراد کمک می کند بازسازی ساختمان را به درستی پیش ببرند و از آن بهترین نتیجه را بگیرند. 

هزینه بازسازی ساختمان قدیمی

شاید بتوان گفت یکی از پرتکرارترین سوالاتی که در مورد بازسازی ساختمان های قدیمی پرسیده می شود در مورد قیمت آن است. بهتر است بدانید قیمت این کار به میزان تخریب و کارهایی که در ساختمان صورت می گیرد بستگی دارد. به همین دلیل، برای تعیین قیمت باید با افراد حرفه ای در این زمینه در تماس باشید و از آنها بخواهید قیمت را به شما اعلام نمایند. 

نوسازی و بازسازی ساختمان

تا بدینجا در مورد بازسازی ساختمان های قدیمی صحبت کردیم. یکی از مواردی که به تازگی مطرح شده است در مورد نوسازی ساختمان هاست. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید نوسازی ساختمان چیست! در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

اصول بازسازی ساختمان

اولین سوالی که باید در زمینه بازسازی ساختمان و نوسازی آن پاسخ دهیم در مورد اصولی است که در ساختمان سازی به کار می رود. همانطور که میدانید مشتریان قرن بیست و یکم به این موضوع تاکید می ورزند تمامی کارهایی که قرار است برای آنها انجام شود، باید طبق اصول صورت گیرد. در غیر اینصورت امکان بروز خطا وجود دارد و این امر می تواند چالش های بسیار زیادی را برای افراد به وجود بیاورد. 
اولین کاری که در فرآیند نوسازی ساختمان انجام می شود بازدید از ساختمان و برآورد میزان آسیب و نیاز به تعمیر است. گاهی برخی از ساختمان ها نیاز به تعمیرات بسیار زیادی دارند و باید وقت زیادی صرف شود تا کار نوسازی صورت گیرد، از طرفی دیگر بسیاری از ساختمان ها هستند که نیاز به تعمیرات زیاد ندارد. تعیین میزان شدت آسیب و نوسازی از جمله اصول اولیه بازسازی ساختمان است. 

آیا باید برای ساختمان نقشه کشیده شود؟

یکی دیگر از مواردی که در بحث نوسازی ساختمان ها مطرح می شود در مورد نقشه کشی است. گاهی کل ساختمان باید تخریب شود و دوباره نوسازی شود. گاهی می توان با تخریب بخشی از قسمت های ساختمان، برای نوسازی آن اقدام کرد. در هر دو شرایط، نیاز به نقشه دقیق از ساختمان و ارائه نقشه جدید برای ساختار جدید ساختمان در فرآیند نوسازی است. 

نوسازی و بازسازی ساختمان

چه کسی باید نقشه ساختمان را بکشد؟

متاسفانه بسیاری از افراد کار نقشه کشی ساختمان را در بازسازی ساختمان و نوسازی آن به بنایان می سپارند. این اشتباه ترین کاری است که افراد می توانند انجام دهند. زیرا بنایان با علم نقشه کشی آشنایی ندارند و این امر می تواند به ساختار ساختمان در آینده آسیب های زیادی وارد کند. 
شما برای نقشه کشی ساختمان تنها باید از معماران و افرادی که با اصول علمی نقشه کشی آشنایی دارند بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند. در غیر اینصورت، هرگز نمی توان در این مورد اطمینان حاصل کرد که کار نوسازی ساختمان به خوبی پیش می رود و این امر چالش های بسیار زیادی را برای مشتریان به وجود می آورد. 

طراحی و بازسازی ساختمان

پس از اتمام نقشه کشی در فرآیند نوسازی ساختمان، کار به تهیه متریال های مورد نظر می رسد. همانطور که میدانید امروزه متریال های زیادی در بازار وجود دارند، اما نمی توان تضمین کرد که کیفیت تمامی آنها بالاست. توصیه ما به شما این است اگر می خواهید کار ساخت و ساز شما به خوبی پیش رود، حتما از متریال های با کیفیت استفاده کنید. در غیر اینصورت به زودی ساختمان آسیب می بیند و هزینه برای ساخت مجدد و تعمیر ساختمان می تواند هزینه بردار باشد. این موضوعی است که تمامی کسانی که می خواهند برای نوسازی ساختمان اقدام کنند باید مد نظر خود قرار دهند. 

نوسازی ساختمان چقدر طول می کشد؟

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که در زمان بازسازی و نوسازی ساختمان پرسیده می شود در این زمینه است که این کار چقدر طول می کشد؟! هیچ کس تمایل ندارد مدت طولانی از خانه خود به دلیل بازسازی ساختمان دور باشد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که زمان این کار به کارهایی که قرار است درون ساختمان انجام شود بستگی دارد.
 به طور مثال، گاهی ساختمان آسیب زیادی ندیده است و نوسازی آن می تواند در زمان کوتاهی انجام شود. در موارد دیگر ممکن است ساختمان دچار آسیب های زیادی شده باشد و در این صورت کار نوسازی بسیار زمان بر می شود. کار نوسازی ساختمان به طور متوسط 2 ماه تا 1 سال طول می کشد. برای تعیین زمان دقیق نوسازی ساختمان بهتر است با افرادی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند در تماس باشید. 

خدمات بازسازی ساختمان

یکی دیگر از سوالاتی که در این زمینه زیاد پرسیده می شود در این رابطه است که خدمات بازسازی ساختمان شامل چه اموری می شود. در پاسخ به این سوال باید بگوییم این خدمات طیف گسترده ای از موارد را در بر می گیرند. تخریب ساختمان، اضافه کردن اتاق های جدید، تغییر فضای آشپزخانه، اضافه کردن المان های مختلف به ساختمان برای زیبا سازی ساختمان از جمله مواردی هستند که در این بخش گنجانده می شوند. 

اصول بازسازی ساختمان

چه زمانی برای نوسازی ساختمان اقدام کنیم؟

یکی از مواردی که در زمان بازسازی و نوسازی ساختمان باید مد نظر قرار دهید، زمانی است که باید برای نوسازی ساختمان اقدام شود. کارشناسان امور ساختمان سازی به این موضوع اشاره می کنند بهتر است هر 10 سال یکبار فضای داخلی ساختمان ها بازسازی شود تا هر گونه نقش و مشکلی که وجود دارد رفع گردد. همچنین، هر 20 سال یکبار باید برای نوسازی ساختمان ها اقدام شود. زیرا طول عمر مفید هر ساختمان به طور متوسط 20 سال است و باید هر 20 سال یکبار ساختمان دوباره نوسازی شود. 

بازسازی خانه دوبلکس

خانه های دوبلکس خانه های زیبایی هستند که می توانند فضای زیبا و امنی را برای افرادی که در این خانه ها زندگی می کنند به وجود بیاورند. اما اگر به بازسازی این خانه ها توجه نشود، به زودی زیبایی آنها تحت تاثیر قرار می گیرد. بازسازی خانه دوبلکس می تواند  شامل موارد متعددی شود. گاهی ساکنان این خانه ها تصمیم می گیرند محیط پایین را به یک نشیمنگاه امن تبدیل کنند و هیچ اتاقی حتی آشپزخانه در آنجا وجود نداشته باشد. گاهی نیز افراد تصمیم می گیرند تا اتاقی را به فضای پایین در خانه دوبلکس اضافه کنند تا فضای خانه متفاوت شود. گاهی فرد نیاز به هیچ گونه تغییر ندارد و تنها می خواهد فضاهایی را که در خانه وجود دارند تعمیر کند. 

هزینه بازسازی ساختمان

یکی از سوالات پرتکراری که در مورد بازسازی ساختمان ها پرسیده می شود در زمینه قیمت آن است. همانطور که بارها در طول این متن به آن اشاره کردیم قیمت ساخت و نوسازی ساختمان ها به کارهایی بستگی دارد که قرار است در آن ساختمان انجام شود. همچنین، نوع متریال هایی که در ساختمان ها به کار برده می شوند نقش تعیین کننده ای در قیمت نوسازی ساختمان دارند.

بازسازی ساختمان اداری

ساختمان های اداری از جمله ساختمان های بسیار مهم هستند. زیرا شرکت هایی که می خواهند به برندهای معتبر بازار تبدیل شوند، در این ساختمان ها فعالیت دارند و اگر ظاهر ساختمان نازیبا باشد، می تواند بر مشتریان آنها اثر بگذارد. به همین دلیل تعمیر ساختمان ادارای می تواند شامل موارد متعددی باشد. توصیه می شود کسانی که می خواهند ساختمان اداری خود را متحول سازند، با افراد متخصص در تماس باشند و طراحی جدید را با توجه به نیازهای مشتریانی که به آن ساختمان مراجعه می کنند انجام دهند.

بازسازی ساختمان مسکونی

بازسازی خانه های مسکونی در بسیاری از موارد شامل تعمیرات ساختمان می شود. این موضوع در ساختمان هایی که افراد زندگی می کنند اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور مثال، در بسیاری از موارد راه پله ها دچار مشکل می شود و باید بازسازی شود و یا در موارد دیگر مسیر ورودی ساختمان ها آسیب می بیند و این امر می تواند بر حس افرادی که به آن ساختمان وارد می شوند اثر بگذارد. به همین دلیل، شرکت هایی که در زمینه ساختمان سازی فعالیت دارند کار بازسازی و ساخت ساختمان را نیز انجام می دهند و افراد می توانند برای انجام این امور به این شرکت ها اعتماد داشته باشند.

بازسازی ساختمان اداری

بازسازی مغازه

مغازه ها محل کسب درآمد هستند. به همین دلیل بازسازی ساختمان مغازه از جمله مواردی است که تمامی صاحبان کسب و کارها باید به آن دقت داشته باشند. یکی از مواردی که اهمیت بسیار زیادی دارد بازسازی مغازه بر اساس نیازهای مشتریان است، در غیر اینصورت صاحبان کسب و کارها هرگز نمی توانند نتیجه دلخواه را از بازسازی مغازه خود بدست بیاورند. همچنین، مشتریان تمایل دارند مغازه ها مدرن تر شوند. این امر سبب می شود حس بهتری را در زمان خرید تجربه کنند. در نتیجه، تمامی کسانی که می خواهند مشتریان خود را افزایش دهند باید به بازسازی مغازه توجه داشته باشند. 

بازسازی هتل

هتل ها از جمله مکان هایی هستند که گردشگران وقتی به شهری می روند از آنجا استفاده می کنند. به همین دلیل، تمیزی و زیبایی هتل ها اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر هتل ها کثیف و یا نامرتب باشند، گردشگران از رفتن به آن مکان دلزده می شوند و این امر می تواند بر درآمد تاثیر گذار باشد. بازسازی هتل شامل موارد متعددی از جمله رنگ کردن هتل، رفع مشکلات ساختمان هتل و در بسیاری از موارد تغییر مدل اتاق ها و محیط های دیگر در هتل باشد. 

بازسازی داروخانه

امروزه، داروخانه ها به محیط های بسیار مهمی تبدیل شده اند. زیرا پس از همه گیری بیماری کرونا، تقریبا تمامی افراد به این موضوع پی بردند که استفاده از مکمل های مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به بیماری های متفاوت دارد. به همین دلیل، بازسازی ساختمان داروخانه می تواند به مشتریان این حس را القا کند که خود داروخانه به دنبال تقویت ساختار خودش است. داروخانه ها باید مکان هایی باشند که مشتریان پس از مراجعه به آنجا بتوانند حس خوبی داشته باشند و به سرعت بتوانند به آنچه نیاز دارند دست پیدا کنند.

بازسازی پارکینگ

پارکینگ محلی برای نگهداری اتومبیل هاست. اگر پارکینگ ها فرسوده باشند، می توانند دچار ریزش شوند و همین امر ممکن است به اتومبیل ها آسیب وارد کند. همچنین، ساختار پارکینگ باید به گونه ای باشد که ماشین ها با یکدیگر تماسی نداشته باشند. بازسازی ساختمان پارکینگ از جمله اموری است که در تمامی ساختمان های مسکونی و اداری مهم است. شما باید کار بازسازی را به دست افرادی بسپارید که در این زمینه تخصص کافی دارند و می توانند به شما کمک کنند محیط پارکینگ خود را به بهترین شکل متحول سازید. توصیه می شود برای اینکار با افراد متخصص در این زمینه در تماس باشید. 

بازسازی رستوران

امروزه، رستوران ها به محیطی برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی تبدیل شده اند. همچنین، کسانی که می خواهند برای عزیزان خود تولد بگیرند و یا حس خوبی را تجربه کنند به رستوران می روند. اگر محیط رستوران کثیف و یا ساختمان آن فرسوده باشد، سبب می شود که افراد از حضور در آن مکان حس خوشی نداشته باشند. به همین دلیل، بازسازی ساختمان رستوران باید مد نظر تمامی رستوران داران باشد. امروزه، تمیزی و حس نو بودن ( حتی اگر ساختمان بافت قدیمی خود را حفظ کند) می تواند به مشتریان این حس را القا کند که صاحب رستوران نگران آنهاست و به نظراتشان اهمیت می دهد.

بازسازی ساختمان مسکونی

بازسازی مطب

مطب پزشک یکی از مهمترین فضاهایی است که باید مدرن باشد و به خوبی بازسازی شده باشد. اگر مطب پزشک آلوده باشد و یا ساختمان آن کثیف باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد، بیماران هرگز تمایل ندارند به آن مطب بروند و همین امر چالش های زیادی را به وجود می آورد. در بازسازی ساختمان مطب باید به نیازهای بیماران توجه ویژه ای شود. به طور مثال، بهتر است اتاقی برای معاینه در نظر گرفته شود که بیمار حس خوبی داشته باشد. همچنین، توجه به رنگ و دلبازی مطب از جمله مواردی است که بیماران را جذب می کند.

بازسازی نما

نما ساختمان همان لباس ساختمان است. اگر نمای ساختمان خراب شود و آسیب ببیند، می تواند حس بدی را در ساکنان ساختمان به وجود بیاورد. بازسازی نمای ساختمان می تواند به ساختمان جلوه خوبی ببخشد و حس خوبی را در افرادی که در آن ساختمان ساکن هستند تداعی کند. برای بازسازی نمای ساختمان ابتدا باید میزان آسیب ها بررسی شود و پس از آن اقدامات لازم صورت گیرد.

بازسازی راه پله

راه پله ها بخش مهمی از ساختمان ها هستند. اگر راه پله ها آسیب ببیند، عبور و مرور دشوار می شود. همانطور که میدانید امروزه بیشتر نقل و انتقالات در ساختمان توسط آسانسورها صورت می گیرد. اما در بسیاری از موارد افراد مجبور هستند که از راه پله ها استفاده نمایند. به همین دلیل راه پله ها باید تمیز و مرتب باشند. بازسازی راه پله ها شامل موارد متعددی می شود. به طور مثال گاهی نیاز است سنگ پله ها عوض شود و گاهی نیز نرده ها باید تعویض شوند و دیوارها رنگ گردند. برای برآورد میزان آسیب وارده به راه پله ها بهتر است با افراد متخصصی که در زمینه بازسازی ساختمان ها فعالیت دارند در تماس باشید. 

آیا می توان تنها برای بازسازی بخشی از خانه اقدام کرد؟

تصور کنید، شما می خواهید آشپزخانه خود را تغییر دهید، اما نمی خواهید به ساختار بخش های دیگر خانه خود دست بزنید و یا می خواهید سرویس بهداشتی خود را به طور کامل متحول سازید، ولی تمایلی ندارید اتاق های دیگری که در خانه شما وجود دارند، تغییر کنند. شرکت هایی که در زمینه بازسازی و نوسازی ساختمان فعالیت دارند، خدماتی مانند نوسازی و تعمیر بخش های مجزا از ساختمان را نیز انجام می دهند. 

بازسازی مغازه

آیا در زمان بازسازی وجود مهندس ناظر الزامی است؟

مهندس ناظر به شخصی گفته می شود که تمامی موارد فنی در ساخت ساختمان را در نظر می گیرد و از آسیب به ساختمان جلوگیری می کند. به همین دلیل، وجود مهندس ناظر در تمامی پروژه های ساخت و ساز الزامی است. اگر کار خود را به دست شرکت های نامعتبر بدهید و مهندس ناظر بر سر پروژه شما حضور نداشته باشد، در صورت آسیب به ساختمان شما موظف هستید تمامی هزینه ها را پرداخت کنید. به همین دلیل، توصیه می شود در زمان ساخت و ساز حتما از شرکت های معتبر بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

آیا می توان در زمان بازسازی طرح قدیمی ساختمان را حفظ کرد؟

بسیاری از افراد تمایل دارند در زمان بازسازی ساختمان طرح قدیمی ساختمان شان حفظ شود. بهتر است بدانید بازسازی با توجه به ترجیحات شما صورت می گیرد. بازسازی هرگز به معنای نوسازی و یا تغییر ساختمان به ساختمانی مدرن نیست. بلکه شما می توانید با استفاده از مصالح مختلف ساختار ساختمان را حفظ کنید و از مصالح مناسب استفاده نمایید تا طول عمر ساختمان را بالا ببرید. 

شرکت بازسازی ساختمان

امروزه، شرکت های زیادی هستند که در زمینه بازسازی ساختمان فعالیت دارند. نگاهی به آمار جستجوها نشان میدهد بیشتری درخواست برای بازسازی ساختمان در تهران است. شما می توانید با یک جستجو ساده در اینترنت انواع شرکت هایی را که در زمینه بازسازي ساختمان در تهران مشغول به کارند پیدا کنید. اما اکنون سوال این است که آیا تمامی این شرکت ها معتبر هستند!

چگونه بفهمیم شرکت بازسازی و نوسازی ساختمان معتبر است؟

یکی از سوالات پرتکراری که در مورد شرکت های بازسازی ساختمان پرسیده می شود در این زمینه است که از کجا بفهمیم شرکت بازسازی ساختمان تهران معتبر است. تمامی کسب و کارها باید دارای مجوزهای کاری از سازمان ها و اتحادیه های مربوطه باشند. به همین دلیل، قبل از درخواست از شرکت، ابتدا باید مجوزهای کاری آن به خوبی بررسی گردد. یکی دیگر از منابعی که به شما کمک می کند متوجه شوید آیا شرکت بازسازی و نوسازی ساختمان معتبر است یا خیر، نظرات مشتریانی است که از آن شرکت خدمات دریافت کرده اند. کارشناسان بر این عقیده هستند این روش مستند ترین و بهترین روش برای درک اعتبار آن کسب و کار است. به همین دلیل توصیه می شود قبل از آنکه از شرکتی بخواهید کار بازسازی ساختمان در تهران را برای شما انجام دهد، ابتدا نظرات کسانی را که از آن کسب و کار خدمات دریافت کرده اند جویا شوید. 
تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد بازسازی ساختمان در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که می دانید بازسازی شامل موارد مختلفی می شود. بازسازی بدون تخریب به روشی گفته می شود که دکوراسیون و رنگ بندی ساختمان تغییر می کند و یا تغییرات بسیار جزیی در ساختمان صورت می گیرد تا نمای خانه زیبا شود. اما بازسازی با تخریب به روندی گفته می شود که طی آن تمامی ساختمان تخریب می گردد و سازه طبق اصول طراحی جدید ساخته می شود. همچنین، شما می توانید با حفظ ظاهر قدیمی ساختمان برای ساخت و ساز آن اقدام کنید. بازسازی شامل بازسازی پارکینگ، نما، راه پله و تمامی قسمت های ساختمان است. 

این روزها، به دلیل افزایش قیمت خانه های نوساز، و کم بودن میزان بودجه افراد برای خرید خانه های نوساز، افراد بجای خرید خانه های جدید، سعی می کنند، تا با نوسازی خانه فعلی خود، فضای خانه خود را جدید تر و زیبا تر کنند. از این رو این روزها، به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی، مطمئن ترین راه برای نو کردن و زیبایی خانه ها، بازسازی فضای داخلی آن است. در برخی از مناطق، به دلیل فرسوده بودن بافت ساختمان ها، محله ها و کوچه ها دولت با ارائه وام هایی در این راستا، سعی دارد تا با بازسازی ساختمان های قدیمی، چهره شهر را زیبا تر کند. به طور کلی عملیات نوسازی ساختمان ها، بیشتر شامل فضاهای داخلی ساختمان می شود، و به اسکلت ساختمان هیچ آسیبی وارد نمی شود. بنابراین اگر در خانه ای زندگی می کنید، که عمر مفید آن روبه افزایش است، بهتر است هرچه زودتر نسبت به نوسازی ان اقدام کنید.

 

	بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان چیست؟

در فضای داخلی برخی از خانه ها، به دلیل زیاد شدن عمر ساختمان، ممکن است برخی از اجزای داخلی خانه مانند سرویس بهداشتی، کابینت ها، شیر آلات و سیستم های گرمایشی و سرمایشی به مرور زمان دچار خرابی و فرسودگی شوند. از این رو بهتر است، در صورت داشتن بودجه کافی، نسبت به نوسازی فضای داخلی خانه خود اقدام کنید. در بازسازی یک خانه، در مرحله اول فرد، باید نقشه خانه ایده آل خود را طراحی کند، سپس با  استفاده از یک تیم کارشناس و با تجربه، کار خود را شروع کند. در بیشتر نوسازی های خانه ها، ممکن است فرد اقدام به جابه جایی سرویس ها، آشپزخانه و حتی اتاق خواب بکند. که هریک از این جابه جایی ها نیازمند، اقدامات و نقشه های گوناگونی است. از این رو اگر در نوسازی خانه خود قصد دارید، فضایی را جابه جا کنید، حتما با در نظر گرفتن نقشه کلی ساختمان و مشورت با یک تیم کارشناس این کار را انجام دهید. یادآوری این نکته خالی از لطف نیست، نوسازی در هر شهری، دارای اصول و ضوابط خاص خود آن شهر است، چراکه شرایط اقلیمی هر شهر، بافت زمین، خاک و فرهنگ هر شهر می تواند بر روی روند نوسازی هر خانه ای در هر شهری تاثیر گذار باشد. از این رو به طور مثال بازسازی ساختمان در تهران با بازسازی ساختمان در اراک کاملا متفاوت است.

قوانین بازسازی ساختمان شامل چه مواردی است؟

در بسیاری از محله ها دیده شده است، که بافت آن محله به دلیل داشتن خانه ها و ساختمان های قدیمی جزو بافت فرسوده شهری محسوب می شود. از این رو نهاد هایی مانند شهرداری، باید افراد آن محلات را نسبت به این موضوع آگاه کنند، و با دادن تسهیلاتی به آن ها، نسبت به نوسازی خانه های آن ها اقدام کنند. چراکه در بسیاری از مواقع دیده شده، که در هنگام بروز بلاهایی چون زلزله، سیل و طوفان به دلیل تنگ بودن کوچه ها، در این نوع محلات، نیروهای امدادی نتوانسته اند، به افراد مجروح کمک کنند. از این رو در این محلات، باید نوسازی ساختمان ها انجام بگیرد. در همین راستا، قوانین و ضوابطی برای این کار تعریف شده است، که قصد داریم به صورت خلاصه آن را برای شما توضیح دهیم.

  • در گام اول باید به شهرداری بروید، و از آن جا مجوز تخریب دریافت کنید.
  • در گام بعدی باید تمامی مراحل اجرایی نوسازی را تحت نظارت مهندس ناظر، انجام دهید.

به این مورد توجه کنید، که اگر در هریک از مراحل تخریب و نوسازی مهندس ناظر حضور نداشته باشد، و مراحل کار شما را تایید نکند، کارشناس دادگستری راه و ساختمان می تواند مجوز تخریب ملک شما را صادر کند.

 

بازسازی ساختمان چیست؟

انواع بازسازی ساختمان در ایران به چه صورت انجام می شود؟

بازسازی در ایران به دو روش کلی تقسیم بندی می شود.  اولین روش بازسازی و تخریب کل ساختمان است، که شهرداری با محاسبه طول عمر ساختمان، افراد ساکن در آن را مجاب می کند، که کل ساختمان را تخریب کنند، و ساختمان جدیدی را از نو بسازند. این نوع روش می تواند به صورت خودجوشانه نیز صورت بگیرد، چراکه در شهرهای بزرگ عمر مفید ساختمان ها در حال افزایش است. به این نوع روش، بازسازی حفاظتی ساختمان گفته می شود.

روش دوم نوسازی ساختمان ها، به معنای نوسازی داخلی فضای ساختمان است. در این روش هیچ تخریبی در کل اسکلت ساختمان رخ نمی دهد، بلکه یک طبقه یا یک واحد، می تواند خانه خود را نوسازی کند. به این نوع روش، بازسازی سبکی ساختمان گفته می شود. نمونه کار بازسازی ساختمان به این روش دارای انواع مختلفی است، که شامل نوسازی ساختمان تجاری، نوسازی ساختمان قدیمی، نوسازی ساختمان اداری و نوسازی داخل منزل است.

 

قوانین بازسازی ساختمان شامل چه مواردی است؟

مراحل بازسازی ساختمان در ایران به چه روش های انجام می شود؟

ما در این بخش قصد داریم به مراحل نوسازی ساختمان ها به روش سبکی بپردازیم. از این رو بهتر است اگر قصد دارید، فضای داخلی ساختمان خود را نوسازی کنید، در ابتدای امر اطلاعات درست و دقیقی نسبت به نقشه های ساختمان خود به دست آورید. در دسترس بودن نقشه های ساختمان ها می تواند اطلاعات درست تری را نسبت به شرایط کلی قرار گیری آن در اختیار شما قرار دهد. از این رو در گام اول با بررسی نقشه های هر طبقه، تیپ بودن طبقات و واحدها، نقشه های تاسیساتی ساختمان و نقشه های فاز دو آن نسبت به ایده پردازی برای طراحی داخلی ساختمان خود اقدام کنید.

در گام بعدی بعد از استخراج تک تک اطلاعات مربوط به ساختمان، اگر قصد دارید، که فضاهایی چون آشپزخانه، سرویس بهداشتی و غیره را در واحد خود جابه جا کنید، باید از تخریب دیوار ها، آجرچینی ها و بلوک های داخلی فضای خود استفاده کنید. در برخی از موارد با جابه جاشدن فضاها، سیستم های آب و فاضلاب، برق کشی، لوله کشی و مدار آیفون ممکن است جابه جا شود، وهمین جابه جایی نیازمند تخریب آن ها است.

مرحله بعدی به ساختن فضاهای مختلف، و ایجاد سیستم های فاضلاب، برق کشی ها و لوله کشی های کل فضا می پردازد. در این مرحله تمامی طراحی های هر فضا، باید براساس استاندارهای موجود در قوانین مقررات ملی ساختمان انجام شود.

هزینه بازسازی ساختمان بر چه اساسی برآورد می شود؟

در هر فعالیتی هزینه و بودجه می تواند از عوامل تاثیرگذار بر روی فرایند نوسازی ساختمان محسوب شود. چراکه کم بودن هزینه، در بسیار از بخش ها باعث می شود، که فرد از اعمال تغییرات روی فضای خود صرف نظر کند. از این رو مهم ترین بخش هزینه بازسازی ساختمان مربوط به مراحل تخریب، خرید مصالح مورد نظر، ساخت و طراحی هریک از بخش های مختلف خانه به شمار می رود. در مراحل تخریب و ساخت، نیروی انسانی، یکی دیگر از مواردی است، که می تواند برای کارفرما هزینه بر باشد. از این رو بهتر است با بررسی کل فعالیت های موجود در نوسازی، در بخشی از کار از کارگران روزمزد، و در بخش های دیگر کار از کارگران ساعتی و درصدی استفاده کنید. چراکه برخی از کارها، در مدت زمان کمی انجام می شود. ولی در برخی از کارها، تعداد آن مهم تر از ساعت انجام دادن آن است.

 

انواع بازسازی ساختمان در ایران به چه صورت انجام می شود؟

 

جمع بندی
امروزه به دلیل افزایش قیمت خانه های نوساز، افراد برای کاهش دادن هزینه های خود، جهت نوسازی خانه، به روش های محافظتی و سبکی بازسازی ها متوسل می شوند، تا بتوانند ساختمان خود را از هر نظر نو کنند. از این رو پیشنهاد ما برای این افراد این است که، اگر قصد بازسازی منازل خود را دارند، اگر در این زمینه اطلاعت کافی ندارند، از تیم های اجرایی بازسازی استفاده کنند. چراکه این تیم ها با استخدام برترین مهندسان و معماران مطرح در کشور و دارار بودن از یک تیم حرفه ای برای اجرا، در تلاش هستند، تا با به کارگیری دانش، تجربه و قوانین و ضوابط مقررات ملی ساختمان، منزل شما را به ایده آل ترین خانه برای شما تبدیل کنند.

1 نظر در مطلب "بازسازی ساختمان" ثبت شده است

Avatar image

اطلاعات خیلی خوب و کاملی بود

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته