لیست کسب و کار های پرستار
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پرستار

3104 بازدید
درج شده در روز شنبه, 03 آبان,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
5.0

پرستار (Nurse) فردی است که تمام مهارت های لازم در زمینه مراقبت از بیمار یا سالمندان را در دوره های آموزشی و تجربی طی کرده است و آماده برای ارائه خدمات به بیماران و سالمندان است. امروزه در شرایط خاص بیمارستان ها مراقبت از بیماران در منزل و استخدام پرستار کرونا نسبت به بستری شدن افراد در بیمارستان اولویت دارد. برخورداری از خدمات پرستاری در منزل روند بهبود بیمار را سرعت می بخشد و از استرس های ناشی از مراقبت بیمار به شدت می کاهد. خانواده باید با پزشک معالج مشورت داشته باشند و پس از آن تصمیم به گرفتن پرستار در منزل داشته باشند. در ادامه می خواهیم بیشتر در مورد ویژگی های پرستاران سالمند در منزل و مزایای آن داشته باشیم با ما همراه باشید.

 

پرستار

پرستار خصوصی

پرستار خصوصی بیمار فردی متخصص و باتجربه در زمینه مراقبت و پرستاری از بیمار در منزل است که به دلایل مختلف و به درخواست و نیاز بیمار در منزل آن حضور پیدا می کند. مراقبت و نگهداری از بیماران کار سخت و پیچیده ای است و نیاز به دانش و تجربه تخصصی دارد. بسیاری از بیماران بنا به تشخیص پزشک چنانچه شرایط لازم برای مراقبت از بیمار در منزل فراهم باشد از بیمارستان مرخص می شوند تا در منزل شخصی خود تحت نظر و مراقبت پرستار قرار گیرند. پرستاران خصوصی به صورت مداوم وضعیت سلامت بیمار را بررسی می کنند و در صورت نیاز مراقبت های لازم را برای بیمار انجام می دهند.

 

استخدام پرستار سالمند در منزل


از ویژگی های مهم پرستاران خصوصی می توان به توانایی ارزیابی و تنظیم تجهیزات پزشکی، اعتماد به نفس بالا و انعطاف پذیری در کار، مهارت در برقراری ارتباط موثر با بیمار و سایر امور مراقبتی، سرعت در تصمیم گیری در شرایط حساس و غیره اشاره کرد. تمام فعالیت های مراقبتی پرستاران خصوصی در منزل زیر نظر پزشک معالج بیمار و سالمندان انجام می شود و با توصیه آن ها داروهایی برای بیمار تجویز و توسط پرستار به بیمار داده می شود. پرستاران خصوصی موظف هستند مشاهده هر نوع تغییر وضعیت در سلامتی بیمار را به پزشک اطلاع دهند. در واقع با گرفتن پرستار در منزل به صورت خصوصی می توانید از بسیاری از استرس های ناشی از مراقبت بیمار کم کنید و با خیال راحت بیمار خود را به دست پرستار خصوصی بسپارید. 

وظایف پرستار چیست و چه کارهایی را باید انجام دهد؟

پرستاری به شغلی گفته شده که باید از یک فرد در سنین مختلف مراقبت و نگهداری کنید. پرستارها معمولا در بیمارستان های دولتی و خصوصی و خانه های سالمندان به صورت معمول کار کرده و از راه آن درآمد کسب می کنند. پرستارهای مختلف در زمینه های اصول علمی و مهارت های حرفه ای مراقبت، درمان و آموزش بیماران تحصیلات و آموزش های مختلف خود را دیده اند و حتما امروزه باید مدرک دانشگاهی پرستاری خود را اخذ کنید. پرستاران وظیفه های بسیاری دارند، که باید حتما آن ها را به درستی انجام دهند. البته با شروع بیماری کرونا و پر شدن بیمارستان های کشور، قطعا وظایف پرستاران بسیار بیشتر شده است. یکی از وظایف پرستاران ثبت مشخصات بیمار در پرونده های پزشکی بوده و باید گزارشات پرستاری خود را به صورت دائم به روز کند. آشنایی مددجو یا بیمار با فضای فیزیکی اتاق، تجهیزات و کادر درمان یکی از وظایف اصلی پرستار بوده که در اولین روز باید این کار انجام شود. انجام مشاوره های مختلف پرستاری با بیمار و نیز خانواده بیمار در مورد روند درمانی و مراقبتی برای کاهش استرس و اضطراب بیمار بوده، که حتما باید در روز اول انجام گیرد. 

پرستار سالمند در منزل

از رایج ترین مواردی که سالمندان در دوران سالخوردگی با آن رو به رو می شوند، کاهش توانایی جسمانی آن هاست. در این صورت نیاز به مراقبت و توجه بیشتر به سالمندان در این دوران بیشتر از سال های قبل می شود. چنانچه خانواده فرد سالمند فرصت و توانایی لازم برای نگهداری و مراقبت از پدر یا مادر سالمند خود را نداشته باشد می تواند از پرستار سالمند در منزل تهران درخواست کمک داشته باشد. پرستاران سالمند با تجربه و مهارت هایی که دارند می توانند سالمندان را در زمینه انجام کارهای شخصی و روزانه زندگی کمک کنند. آن ها به دلیل شناخت از نیازهای سالمندان می توانند مراقبت های لازم را به بهترین شکل ممکن از سالمند داشته باشند.

در کشورهای توسعه یافته خدمات پرستاری و مراقبتی از سالمندان به صورت برنامه ریزی شده و علمی انجام می شود. فردی که به عنوان پرستار سالمند انتخاب می شود به خاطر تسلط بر وظایف خود می تواند علاوه بر انجام امور خانه سایر خدمات مراقبتی از سالمند را به طور کامل انجام دهد. مهم ترین نکته در دوران سالمندی توجه به نوع تغذیه آن هاست. پرستاران سالمند طبق برنامه و رژیم غذایی سالمند غذای آن را در ساعت مشخص می دهند و شرایط جسمی و سلامتی آن ها را با پزشک در میان می گذارند.

استخدام پرستار سالمند در منزل  

استخدام پرستار باید با دقت و حساسیت بالا انجام شود زیذا مراقبت از سالمندان کار سخت و پیچیده ای است و نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد. قبل از استخدام فردی که قرار است مسئولیت مراقبت از سالمندان را بر عهده بگیرد ابتدا باید نیازهای سالمند مشخص شود. پس از آن براساس نیازهای سالمندان شخص مورد نظر برای مراقبت و نگهداری از ان ها استخدام شود. مراکز مختلفی هستند که در این زمینه می توانند شما را کمک و راهنمایی کنند زیرا پیدا کردن پرستار سالمند مناسب و مورد اعتماد کار سختی و خسته کننده ای است. با خیال راحت می توانید از مراکز خدمات پرستاری از سالمندان و کودکان پرستار حرفه ای و باتجربه درخواست نمایید و در صورت تایید آن را برای مراقبت و نگهداری از سالمند استخدام نمایید. 

چه روزی را به عنوان روز پرستار نام گذاری کرده اند؟

پنجم جمادی الاول را که روز تولد بانوی قهرمان واقعه کربلا حضرت زینب سلام الله علیها بوده را به عنوان روز پرستار نام گذاری کرده اند. به دلایل این روز بسیار خاص را به نام روز پرستار گذاشته اند که حضرت زینب (س) در نقش پرستار در آن دوران به وظایف دینی خود عمل کرده است. حضرت زینب در آن زمان وظیفه پرستاری از امام زمان عصر خود یعنی حضرت زین العابدین (ع) و دیگر بیماران و مصیبت زدگان را به عهده گرفته بود. در ان زمان وی نقش بسیار مهمی در رسالت مهم نگه داشتن و نیز تبلیغ کردن از نهضت حسینی را برعهده داشته و با تمام سختی ها و نبود امکانات دین خود را انجام داده بود. در واقع در آن زمان کوچکترین وظیفه ای که این بانوی بزرگوار بر عهده داشته، پرستاری بوده است و پیشبرد مکتب حسینی یکی از کارهای مهم و بزرگ آن حضرت بود. در واقع می توان وی را پرستار و پرچمدار نهضت حسینی دانسته اند. هر ساله به مناسبت این روز فرخنده و مبارک به پرستاران مختلف کشور تبریک گفته شده و از آن ها با اهدای جوایز و پاداش های مختلف تقدیر و تشکر می گردد.  

 

پرستار سالمند در منزل


جمع بندی
با افزایش مشغله کاری خانواده ها و عدم فرصت مناسب برای نگهداری و مراقبت از سالمندان بسیاری از افراد به فکر استخدام مراقب با تجربه و ماهر از سالمند خود می افتند. پرستاران حرفه ای و باتجربه با طی نمودن دوره های مراقبتی و نگهداری از سالمندان می توانند امور مراقبتی سالمندان را با کیفیت انجام دهند. از این رو آن دسته از افرادی که زمان کافی برای نگهداری از سالمند در منزل ندارند پرستاران خصوصی یا پرستار سالمند را استخدام می کنند. پرستاران باید هم از لحاظ مهارتی و هم از اخلاقی شرایط مطلوبی داشته باشند تا مشکلی در زمان مراقبت و نگهداری از سالمند پیش نیاید. به منظور سهولت در انتخاب و استخدام مراقبان سالمندان مراکزی وجود دارند که پرستاران مورد اعتماد و باتجربه را به افراد معرفی می کنند. افراد می توانند با توجه به میزان ساعات کاری آن ها و نوع مراقبت و نگهداری از سالمند هزینه امور مربوط به نگهداری و مراقبت از سالمند را به ان ها پرداخت نمایند.   

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

لیست کسب و کار های پرستار