لیست کسب و کار های مهاجرت
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

مهاجرت

4593 بازدید
درج شده در روز شنبه, 03 آبان,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
5.0

مهاجرت می تواند به دلایل مختلفی مانند رهایی از عوامل دشوار و نامساعد مانند فقر، بیماری، بیکاری، جنگ و غیره باشد یا به دلیل شرایط خوب کشور مهاجر پذیر صورت گیرد. در این مقاله می خواهیم در مورد مهاجرت به برخی از کشورها نظیر کانادا و آلمان بپردازیم پس چنان چه قصد دارید در مورد مهاجرت به هریک از این کشورها اطلاعات کسب کنید، با ما همراه باشید.

مهاجرت به کانادا

برخی از افراد علاقه مند به ادامه زندگی در کشور کانادا هستند به همین دلیل به آن جا مهاجرت می کنند. در کانادا به دلیل امنیت بالا و فراهم بودن فرصت های شغلی مهاجران زیادی را جذب کرده است. مهاجرت به کانادا در سال های اخیر بیشترین درخواست کننده را داشته است. اگر به آمار مهاجران به کانادا نگاهی بیندازیم، می بینیم حدود 60 درصد رشد داشته است که این نشانگر شرایط مناسب این کشور برای زندگی و کار می باشد.

اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید، می بایست امتیاز زبان انگلیسی را دریافت کنید و نه تنها از امکانات مالی بهره مند باشید، بلکه مدرک تحصیلی یا مهارت شغلی برجسته ای نیز دست یافته باشید. بدون داشتن شرایط مذکور مهاجرت به کانادا امکانپذیر نیست؛ تنها استثنایی که به این شرایط وارد است این که فرد مهاجر به صورت ازدواج یا دعوتنامه وابستگان به این کشور مهاجرت کند که در این صورت باید طبق قوانین کشور کانادا عمل کند.

مهاجرت به کانادا را از کجا شروع کنیم؟

اولین نکته ای که برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفت، که اپلای به این کشورکار آسانی بوده و باید مدارک خود را کامل کنید. در غیر اینصورت اگرمدارک شما ناقص بوده و و شرایط مورد نظر را فراهم نکنید، به سادگی شما را رد می کنند. در ابتدا شما باید با افرادی که هم اکنون در کانادا زندگی کرده و اقامت دائم را دارند، مشورت های زیادی انجام داده و از آن ها کمک های زیادی گرفته شود. بعد از آن باید یکی از روش های مهاجرت به کانادا را انتخاب کرده و مدارک مورد نیاز را بر اساس روش انتخابی فراهم کنید. برای اینکه از دریافت ویزای مهاجرتی خود اطمینان پیدا کنید، باید از یک وکیل حرفه ای مهاجرت کمک گرفته و هزینه های مهاجرتی خود را به صورت کامل پرداخت کنید. بعد از آن اگر در پروسه مهاجرت قبول شده و ویزا را دریافت کنید، در هنگام رسیدن به کانادا یک سوشیال نامبر به شما اعطا می گردد. مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از راه هایی است که بسیاری از ایرانیان از آن استفاده کرده و بیشتر دانشجویان ایرانی برای مقطع فوق لیسانس و دکترا، اقدام به مهاجرت می کنند.   

 

مهاجرت

مهاجرت به آلمان

آلمان یکی از کشورهایی است که هر ساله ایرانیان بسیاری به آن جا مهاجرت می کند. آلمان یک کشور قدرتمند از لحاظ صنعتی است که در بین کشورهای جهان رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. از این رو کارخانه ها و شرکت های عظیمی در آلمان وجود دارند که موجب فراهم شدن موقعیت های شغلی زیادی در این کشور شده است. کشور آلمان طی سال های گذشته دچار فقدان نیروی کار شده که برای فراهم کردن نیروی کار مورد نیاز خود به جذب مهاجرین از همه کشورهای جهان مبادرت نموده است. افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، باید با وکیل و یا کارشناسان مربوطه مشورت کنند.

آیا مهاجرت به ترکیه خوب است؟

مهاجرت کردن به کشور ترکیه که همسایه غربی ایران بوده، یکی از فرصت های بسیار مناسب برای اخذ تابعیت است. به صورت معمول در هر سال افراد ایرانی زیادی تمایل به مهاجرت کردن به ترکیه دارند، که بنا بر دلایلی مانند تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی به ترکیه مهاجرت می کنند. علاوه بر ایران، متقاضیان زیادی از کشورهایی مثل ارمنستان، گرجستان، آذربایجان نیز بیشترین تعداد مهاجران به ترکیه را تشکیل می دهند. کسانی که به زبان ترکی استانبولی آشنایی داشته یا مسلط هستند، نسبت به بقیه افراد شانس بیشتری برای پیدا کردن کار دارند. امروزه کشور ترکیه یکی از بهترین کشورها در زمینه صنعت توریسم و علاوه بر آن هر ساله افزاد بسیاری از سراسر جهان با هدف مهاجرت تحصیلی و اقدام برای کار به این کشور مهاجرت می کنند. یکی از موارد مهم مهاجرت به ترکیه، داشتن گذرنامه ای با اعتبار حداقل 90 روز است. آن دسته از کشورهایی که با کشور ترکیه موافقت نامه ای مبنی بر اخذ ویزا دریافت کرده اند، به مدت سه ماه بدون اخذ ویزا اجازه سفر کردن به ترکیه را دارند. اما اگر اتباع کشور هایی موافقت نامه ای را با دولت ترکیه نداشته اند، باید برای ویزا هزینه پرداخت کنند.   

مهاجرت از ایران

مهاجرت از ایران طی سال های گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است و برخی از نخبگان علمی، ورزشکاران و متخصصان کشورمان مهاجرت کردند که این امر بسیار نگران کننده است.

بیشتر کشورها برای توسعه بخش های گوناگون کشور خود اقدام به پذیرش مهاجران می کنند. عده ای از ایرانیان نیز علاقه مندند به کشوری مهاجرت کنند که از نظر اقتصادی، آموزشی، فرهنگی و غیره از ایران  برتر باشند. این افراد بر این اعتقادند که مهاجرت از ایران باعث پیشرفت و زندگی بهتر آن ها خواهد شد.

حدود 20 در صد از ایرانیان به مهاجرت از ایران علاقه نشان داده اند که هر کدام از آن ها کشورهای متفاوتی را جهت مهاجرت انتخاب نموده اند. اکثر این افراد سنین 25 تا 40 ساله بوده اند که با مراجعه به موسسات مهاجرتی درخواست مهاجرت به کشورهای دیگر را نموده اند. همه افراد موفق به مهاجرت نمی شوند و فقط 3 درصد آن ها امکان مهاجرت را پیدا می کنند.

مهاجرت از ایران به دلایل مختلفی صورت می گیرد که اکثرا بر این عقیده هستند که شرایط زندگی در ایران دشوار است. قطعا همه افراد دوست دارند زندگی خوب و آسوده ای داشته باشند و از همه امکانات کشور به راحتی بهره مند گردند. ایرانیان دلیل مهاجرت خود را کسب درامد بالا عنوان می کنند و می پندارند که با اقامت در کشور مقصد خود می توانند سود بیشتری کسب کنند که اغلب نیز به این موفقیت دست پیدا کرده اند. البته انگیزه مهاجرت در افراد متفاوت است برخی برای ادامه تحصیل، سرمایه گذاری در کشورهای خارجی و دلایل دیگر اقدام به مهاجرت می نمایند.

 

مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام کشور است و شرایط مهاجرت آن چیست؟ نمی توان به این پرسش، پاسخ واحد داد، چرا که هدف از مهاجرت برای همه افراد یکسان نیست و هر کس با توجه به شرایط و علایق خود می تواند یک کشور را برای مهاجرت انتخاب کند.

برخی از کشورها از نظر بیمه اجتماعی بسیار خوب عمل کرده اند و مهاجرت به این گونه کشورها، باعث رسیدن به زندگی آسوده و ایده ال خواهد شد. یکی از مهمترین مسائل برای اکثر افراد این است که نگران تامین هزینه های درمانی خود نباشند و در صورت بروز حادثه یا بیماری به راحتی بتوانند دوره درمان خود را طی کنند. اگر این مورد برای شما اهمیت دارد بهتر است آمریکا را برای مهاجرت انتخاب کنید.

 

مهاجرت به کانادا را از کجا شروع کنیم؟

 

برخی از افراد دوست دارند کشور مقصد فاصله کمتری با ایران داشته باشد تا بتوانند به راحتی و با هزینه کمتری به ایران رفت و آمد داشته باشند. عده ای به دلیل کسب و کار خود در ایران ترجیح می دهند به کشور نزدیکی مهاجرت کنند تا بتوانند کار خود را مدیریت کنند و با همکاران خود به راحتی ارتباط برقرار نمایند. عده ای دیگر به خانواده خود وابسته بوده و تمایل دارند زود به زود با خانواده خود دیدار کنند که در این صورت انتخاب کشورهای اروپایی را برای مهاجرت بهترین گزینه است.

مهاجرانی هستند که ترجیح می دهند در کشور خوش آب و هوا اقامت گزینند. از آن جا که ایران دارای چهار فصل است و مردم عادت به این شرایط آب و هوایی دارند، دوست دارند در کشور مقصد نیز از این آب و هوا برخوردار شوند؛ پس می توانند به شهر وین در کشور اتریش مهاجرت کنند. این شهر نه تنها آب و هوای خوبی دارد، بلکه ده سال پی در پی به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی انتخاب شده است.

عده ای از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل تمایل دارند به کشور دیگری مهاجرت کنند. اگز رزومه تحصیلی خوبی دارید می توانید اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی نمایید. بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا به افراد داده می شود اما اگر رزومه شما قوی و ممتاز باشد می توانید در مقاطع تحصیلی دیگر نیز بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی دریافت کنید. اگر بتوانید فول فاند در دانشگاه های بزرگ اروپا، کانادا یا آمریکا را بگیرید، همه هزینه های تحصیل و زندگی شما پرداخت خواهد شد.

اگر شما دارای تحصیلات و مهارت هستید و سابقه کاری دارید، می توانید به کشورهایی مانند آلمان و اتریش وارد شوید و در آنجا شغل مورد نظر خود را بیابید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

لیست کسب و کار های مهاجرت

بلاگ ها