لیست کسب و کار های روشنایی
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

روشنایی

4080 بازدید
درج شده در روز شنبه, 03 آبان,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

از گذشته تا به امروز روشنایی و نورپردازی از مسائل مهم، طراحی و ساخت یک ساختمان به شمار می رود. از این رو در هر ساختمانی که شما پا بگذارید، بعید است، که به روشنایی و نورپردازی آن محیط توجه نشود. به عبارت دیگر روشنایی و نورپردازی یک محیط، تنها به استفاده از چند عدد لامپ و چراغ محدود نمی شود. چراکه این مسئله باید توسط مهندسان و معماران بررسی شود. نحوه قرار گیری منابع نوری و تعداد آن ها، از طریق بررسی های مهندسان و معماران صورت می گیرد. آن ها موظف هستند، که با بررسی فضا و نیاز های کاربران، در نقشه های تاسیسات الکتریکی خود، تعداد و نوع روشنایی های موجود در فضا را محاسبه کنند. پس از تهیه نقشه های تاسیسات الکتریکی، که مخصوص سیم کشی ها، کابل کشی های برق و تحلیل نوع نورپردازی در فضای داخلی و خارجی ساختمان نوبت به اجرای نقشه ها می رسد، که مسئولین این بخش باید با استفاده از محصولات روشنایی و لوازم نور و روشنایی تمامی وسیله های مورد نظر خود را تامین کنند، تا اجرای نورپردازی ساختمان به سرعت و به درستی انجام شود. لوازم برقی و روشنایی باید به صورت درست و مطابق با استانداردهای قوانین مقررات ملی ساختمان تولید شود.

 

	روشنایی

مفهوم ساده تری از روشنایی

اگر بخواهیم برای کلمه روشنایی تعریفی داشته باشیم، بهتر است بگوییم هر آنچه که از خود نور ایجاد می کند. بنابراین لامپ، مهتابی، چراغ همگی جزوی از خانواده بزرگ روشنایی به شمار می روند. از این رو تعریف تخصصی تر آن به این صورت است، که هر آنچه که توسط جریان الکتریسته، می تواند از خود نور ایجاد کند. چراکه خورشید نیز می تواند یک روشنایی محسوب شود، ولی توسط جریان الکتریکی این اتفاق نمی افتد. به علاوه روشنایی می تواند به تمامی منابع نوری گفته شود، که به حالت مصنوعی هستند.

انواع لوازم نور و روشنایی

به طور کلی اگر بخواهیم برای روشنایی، محصولاتی را نام ببریم، بهتر است این موضوع را یادآوری کنیم، که هر قطعه ای که سبب ایجاد نور و روشنایی می شود، می تواند از لوازم و اجزای نور و روشنایی محسوب شود. به طور مثال برای ایجاد یک مدار ساده الکتریکی به سیم، سرپیچ، لامپ، کلید و غیره نیاز است، که هریک از آن ها جزو لوازم نور و روشنایی به شمار می روند. به طور کلی اگر بخواهیم دسته بندی برای محصولات روشنایی داشته باشیم، بهتر است کلید و پریز، فیوز و جعبه فیوز، چند راهی و محافظ، چراغ قوه، سیم و کابل، قرقره کابل و سیم جمع کن، خرطومی و فنر سیم کشی، لامپ، سرپیچ، پنل ال ای دی و پرژکتور را در اینگونه تقسیم بندی قرار دهیم.

 

مفهوم ساده تری از روشنایی

روشنایی مدرن، و تاثیر آن بر روی دکوراسیون منازل شما

اگر شما به عنوان صاحب خانه، علاقه دارید که از دکوراسیون مدرن در چیدمان خانه خود، استفاده کنید. بهتر است که، جهت نورپردازی فضای مورد نظر خود، از روشنایی مدرن بهره بگیرید. در اصل روشنایی مدرن، به استفاده از لوازمی گفته می شود، که رنگ و بوی مدرن بودن را بدهد. این نوع نورپردازی، در واقع با بکارگیری تمامی عناصر مدرن، چون خطوط منحنی، تیز و هندسی سعی بر این دارد، که فضای داخلی خانه شما، را به زیباترین و مدرن ترین خانه تبدیل کند. استفاده از لامپ ها و چراغ روشنایی در این نوع نورپردازی می تواند، به شما این مجوز را بدهد، که فضای شما کاملا رنگ و بوی یک فضای مدرن را به خود گرفته است.

انواع نورپردازی های ایده آل برای هریک از فضاهای منزل

همانطور که می دانید، هریک از فضاهای منزل با توجه به ویژگی هایی که دارد، برای روشن شدن، از نورپردازی خاصی استفاده می کند. از این رو اگر به دنبال فضایی منحصر به فرد و زیبا، برای تک تک بخش های خانه خود هستید، بهتر است با دانستن این اصول، نسبت به نورپردازی فضای مورد نظر خود اقدام کنید.

نورپردازی آشپزخانه

آشپزخانه به دلیل این که به عنوان فضایی برای پختن غذا شناخته شده است، بهتر است که از نظر روشن بودن، بیشترین مقدار روشنایی را از آن خود کند. به علاوه نور آشپزخانه زمانی که، در ارتباط با فضای نشیمن و ناهار خوری قرار می گیرد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو اگر قصد دارید، تا فضای آشپزخانه را روشن کنید، بهتر به ازای مساحتی که، آشپزخانه دارد، با انجام دادن محاسبات تعداد لامپ ها و منابع روشنایی داخل آشپزخانه را به دست آورید. برخی از افراد به دلیل مرکز توجه بون اجاق گاز، علاقه مند هستند، که از روشنایی تاکیدی در این بخش استفاده کنند. چراکه این نوع این نوع روشنایی، دو مزیت را برای آشپزخانه، به همراه دارد، اولین مزیت روشن شدن فضای بالای اجاق گاز است. و دومین مزیت آن تاکید کردن به این بخش، به عنوان فضای تاکیدی آشپزخانه، که می تواند یکی از اصول طراحی به شمار برود.

 

انواع لوازم نور و روشنایی

نورپردازی اتاق خواب

اتاق خواب به عنوان مهم ترین فضا، برای استراحت افراد خانواده شناخته شده است. از این رو اگر قصد دارید این فضا را نورپردازی کنید، باید بدانید، که این فضا برای برطرف کردن کدامیک از نیازهای شما، باید طراحی شده باشد. به طور مثال امروزه به دلیل کاهش متراژ خانه ها، اتاق های خواب برای استراحت و مطالعه مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو شما باید با آگاهی از این نیاز، دو نوع نورپردازی را برای اتاق خواب به وجود آورید. اگر از این اتاق جهت استراحت کردن استفاده کنید، در صورت روشن نگه داشتن لامپ ها، در طول شب، باید از لامپ هایی استفاده کنید، که مقدار آمپر آن ها کمتر است، تا شدت روشنایی بیش از حد آن در طول شب، شما را آزار ندهد. ولی اگرقصد دارید، که در این فضا مطالعه کنید، باید از لامپ های زرد و سفید به صورت همزمان استفاده کنید، تا چشمان شما هنگام مطالعه آسیب نبیند.

نورپردازی پذیرایی

پذیرایی به عنوان مجلل و زیبا ترین فضای داخل خانه شناخته شده است. از این رو نورپردازی این فضا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چراکه این فضا، برای پذیرایی از میهمان است، و احترام و میهمان نوازی، یکی از خصیصه های مهم هر ایرانی محسوب می شود. از این رو بهتر است برای روشنایی این فضا، از لوستر های چند شاخه، با توجه به متراژ اصلی آن استفاده کنید. در برخی از موارد دیده شده، که میزبان برای تاکید داشتن، روی یک وسیله، تابلو یا هر چیز دیگری از نورپردازی تاکیدی استفاده کرده است، این نوع نورپردازی ها، توسط لوسترهای کوچکی بالای آن شی، یا آباژورهای ایستاده اعمال می شود.

 

روشنایی مدرن، و تاثیر آن بر روی دکوراسیون منازل شما

فروش تجهیزات روشنایی، چگونه انجام می شود؟

اگر قصد خرید تجهیزات روشنایی را دارید، بهتر است از فروشگاه اینترنتی روشنایی استفاده کنید. چراکه در این نوع فروشگاه ها، دیگر نیازی به حضور فیزیکی شما نیست. از این رو شما با سر زدن، به سایت این نوع فروشگاه ها می توانید، قیمت روشنایی دیواری، و انواع محصولات روشنایی را، در سایت مشاهده کنید، تا در صورت تمایل، آن محصول را از طریق سایت فروشگاهی اینترنتی روشنایی خریداری کنید.

جمع بندی
همانطور که در این مقاله، به روشنایی و معرفی انواع آن پرداختیم. پیشنهاد ما برای کسانی که قصد دارند، از نورپردازی های مدرن، کلاسیک و ساده استفاده کنند، این است، که در ابتدا، تمامی اجزای درون مدار الکتریکی را بررسی کنند. چراکه بی توجهی در هریک از مراحل سیم کشی سبب می شود، درصد برق گرفتگی و صدمات ناشی از جریان برق، در افراد و وسایل برقی افزایش پیدا کند. از این رو پیشنهاد ما این است، که پس از بررسی این عوامل، و بررسی نوع دکوراسیون منزل خود، لوازم و تجهیزات روشنایی خود را انتخاب کنید. بهتر است برای انتخاب، این نوع محصولات، به سایت های فروشگاهی اینترنتی، سر بزنید، تا با آگاهی یافتن از قیمت ها، محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

لیست کسب و کار های روشنایی

بلاگ ها