لیست کسب و کار های دکوراسیون داخلی
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دکوراسیون داخلی

4383 بازدید
درج شده در روز شنبه, 03 آبان,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
4.0

امروزه با تغییر سبک زندگی افراد و علاقه مند شدن آن ها به سبک های مدرن و مینیمال (ساده گرایی) دیگر خبری از زندگی های سنتی و ایرانی نیست. از این رو به دلیل کاهش فضای داخل خانه، دیگر نمی توان برای هر فضا یک تعریف جداگانه ای داشت، بلکه امروزه هر فضا، برای چند عملکرد تعریف می شود. به طور مثال در گذشته به دلیل بزرگ بودن فضا، اتاق خواب صرفا جهت استراحت افراد استفاده می شد، و کسی از آن به عنوان اتاق مطالعه استفاده نمی کرد. اما امروزه به دلیل کاهش متراژ خانه ها، اتاق خواب می تواند، برای چند منظور استفاده شود، این فضا می توان کارکردهایی چون فضایی برای استراحت، مطالعه و انباری نیز داشته باشد. بنابراین یک معمار خلاق با در نظر گرفتن تک تک نیاز های افراد خانه، باید با استفاده از استانداردها، و ابزارهای موجود، فضای خانه را جوری طراحی کند که فرد از تک تک نقاط خانه خود به درستی استفاده کند. در این مرحله طراح های دکوراسیون داخلی، نقش مهمی در انتخاب و چیدمان وسایل خانه دارند. از این رو طراحان با آگاهی از سبک دکوراسیون داخلی و دانستن اصول اولیه دکوراسیون داخلی منزل سعی دارند، تا فضای خانه شما را  به ایده آلتان نزدیک تر کنند.

 

	دکوراسیون داخلی

به چه صورت با طراحی دکوراسیون داخلی آشنا شویم؟


در واقع به دانش و هنری است که یک فضای داخلی بسیار لذت بخش را ساخته و به لحاظ کاربری برای شما بسیار مفید است. هر فردی که خانه یا دفتر کاری را طراحی کرده، به نوعی در طراحی داخلی مشارکت دارد. به جرات می توان گفت که دکوراسیون داخلی برای بسیاری از مردم حکم یک سرگرمی کامل را دارد. بسیاری از افرادی که علاقه مند به فعالیت در حوزه دکوراسیون داخلی بوده یا دانشجویان دانشگاه در ایده های دکوراسیون داخلی بسیاری از پروژه ها مشارکت کنند. در واقع به هماهنگی هایی که با رنگ ها، اثاثیه و سایر اشیا در یک اتاق خانه یا دیگر مکان دلخواه به صورت کاملا هنرمندانه و جذابی شکل می گیرد، دکوراسیون داخلی می گویند. دکوراسیون انواع مختلفی دارند که شامل مواردی مانند سبک دکوراسیون مدرن، دکوراسیون امروزی، دکوراسیون مینیمال و دیگر سبک ها هستند. سبک دکوراسیون مینیمال یکی از سبک هایی است که بسیار پرطرفدار بوده و یک نوع بسیار ساده است. پالت های رنگی مورد استفاده در این سبک بسیار ساده بوده و سعی شده تا از لوازم پر زرق و برق استفاده نشود. رنگی که بیشتر از همه در این سبک دکوراسیون استفاده می گردد، رنگ سفید است.


چگونه فضای منزل کوچک را، با رعایت اصول دکوراسیون بزرگتر نشان دهید؟

این روزها، به دلیل کاهش متراژ خانه ها، اکثر خانه ها دارای فضای کوچکی است. از این رو دغدغه بزرگ معماران داخلی، این است که فضای کوچک را با به کار گیری برخی از اصول، به فضایی بزرگتر تبدیل کنند. بنابراین ما سعی داریم تا در این بخش این اصول را به شما آموزش دهیم.

اگر قصد دارید فضای خانه خود را بزرگتر نشان دهید، بهتر است در گام اول از خریدن مبلمان بزرگ و پرحجم برای منزل خود خودداری کنید. به عبارت دیگر مبلمان بزرگ فضای شما را می گیرد، و سبب می شود، که کل فضای نشیمن و پذیرایی شما با مبل پر شود، از این رو از مبلمان راحتی که به صورت ال هستند استفاده کنید، چراکه این نوع مبلمان به دلیل قرار گرفتن در کنج دیوار، می تواند از فضا به درستی استفاده کند.

عدم استفاده از میز تلویزیون، یکی دیگر از مواردی است که به بزرگتر شدن فضای خانه شما کمک می کند. از این رو بهتر است، که تلویزیون خود را توسط شلف ها، به دیوار نصب کنید، تا فضای کمتری گرفته شود.
فضای کوچک اتاق خواب، یکی دیگر از دغدغه های معماران است، که آن ها با استفاده از رنگ های ملایم و روشن برای دیوارهای اتاق خواب، کوشیده اند، تا فضای اتاق خواب را بزرگتر و زیباتر کنند. چراکه فضای اتاق خواب، باید سرشار از آرامش باشد، و استفاده از رنگ های تند و تیره، سبب بهم خوردن آرامش و افسردگی افراد در طولانی مدت می شود.
4- استفاده از شلف ها (تاقچه ها) می تواند سبب سامان دهی وسایل اضافی شما شود. به علاوه در خانه های متراژ کم، بهتر است برای بزرگتر کردن فضا، و از همه مهم تر استفاده درست از فضا، از شلف های دیواری استفاده کرد. چراکه این شلف ها از کف زمین استفاده نمی کنند، و در واقع از بعد عمودی خانه استفاده می کنند، که همین موضوع سبب بزرگتر شدن فضای خانه می شود.

 

به چه صورت با طراحی دکوراسیون داخلی آشنا شویم؟


5- پلان باز یکی دیگر از روش های بزرگتر کردن فضای خانه است، این روش به این صورت اعمال می شود، که باید در طراحی اولیه خانه، استفاده از دیوارها، به حداقل برسد. چراکه حضور دیوارها، در فضای داخلی خانه، از عبور نور جلوگیری کرده، و فضای خانه را تاریک می کند، که همین موضوع می تواند باعث کوچک شدن فضا بشود. از این رو اگر قصد دارید، که فضاهای مختلف خانه را، از هم جدا کنید، بهتر است که از پارتیشن ها (جدا کننده ها) برای قسمت بندی کردن فضاها استفاده کنید.

6-فضای اتاق خواب نباید به قدری کوچک باشد، که تخت های دونفره و تک نفره در آن جا نشود. از این رو اگر با این مشکل مواجه شدید، بهتر است از تخت خواب های تاشو برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنید.

7-فرش های کوچک در هر فضایی می توانند، راهی مطمئن برای بزرگ کردن فضا به شمار آیند. از این رو بهتر است با پهن کردن فرش های کوچک روی کف، و نمایان شدن بخشی از کفپوش به بزرگتر شدن فضا کمک کنید.

 

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی، چگونه می تواند هویت ایرانی خود را به منصه حضور بگذارد؟

این روزها به دلیل تداخل فرهنگ غربی با فرهنگ شرقی، متاسفانه فرهنگ شرقی و ایرانی ما نیز دستخوش تغییراتی قرارگرفته است، که این موضوع می تواند پیامدی چون بی هویتی مدرن را برای، معماری ایرانی داشته باشد. از این رو ما در این بخش قصد داریم که با استفاده از عناصر ایرانی چون فرش، قالی و گلیم هویت ایرانی بودن خود را در دکوراسیون خانه های خود اجرا کنیم.

 

طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی به سبک ایرانی

چیدمان پذیرایی یکی از مهم ترین  بخش چیدمان های هر خانه ایرانی محسوب می شود، چراکه ایرانیان به مهمان نوازی شهرت زیادی دارند. از این رو پیشنهاد ما برای طراحی داخلی دکوراسیون پذیرایی به سبک ایرانی، این است که فرش ایرانی با طرح های اصیل را به عنوان یک عنصر مهم، در چیدمان خانه های خود قرار دهید. شاید پس از شنیدن اسم فرش ایرانی، سریعا فرش های دستبافت گران قیمت به ذهن شما خطور کند، ولی جای نگرانی نیست، شما می توانید، با استفاده از فرش های ماشینی طرح دستبافت، نیز دکوراسیون خانه خود، را با اصول ایرانی طراحی کنید. بهتر است از فرش های استفاده کنید، که کل فضای پذیرایی شما را پوشش ندهد، و بخشی از کف پوش شما نمایان شود، تا زیبایی فرش پهن شده و کفپوش در کنار هم، جلوه بصری زیبایی به فضای پذیرایی شما هدیه کند. اگر از مبلمان استیل یا راحتی استفاده می کنید، بهتر است از چسباندن آن ها به دیوار خودداری کنید، و سعی کنید، که مبل های شما به هم نچسبند، چراکه این کار زیبایی مبلمان شما را از بین می برد.

 

چگونه فضای منزل کوچک را، با رعایت اصول دکوراسیون بزرگتر نشان دهید؟

 

طراحی دکوراسیون داخلی نشیمن به سبک ایرانی

فضای نشیمن به عنوان مهم ترین بخش برای اعضای خانه به شمار می رود. از این رو این فضا باید، از هر نظری برای افراد خانواده دارای راحتی و آسایش باشد. از این رو اگر قصد دارید، که فضای نشیمن شما، به سبک ایرانی باشد. حتما از عناصری چون، فرش ایرانی، قالی، گلیم، مبلمان سنتی، کوسن های طرح ترمه، کرسی ها، تاقچه ها (shelf)، ظروف برای نصب روی دیوار و گلدان های گلی برای چیدمان در نشیمن استفاده کنید. استفاده از گلیم و قالی به عنوان کف پوش فضای نشیمن، می تواند زیبایی وصف ناپذیری را به فضا اهدا کند. مبلمان چوبی به همراه کوسن های سنتی طرح ترمه، می تواند الهام بخش یک خانه ایرانی تمام عیار باشد. استفاده از شلف ها یا همان تاقچه ها، به عنوان تنها عنصر طراحی مشترک بین سبک ایرانی و مدرن محسوب می شود، که می تواند با قرار گرفتن در نشیمن و اتاق ها، به فضای خانه شما زیبایی زیادی هدیه کند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب به سبک ایرانی

 


اتاق خواب به عنوان یک فضایی برای آرامش و استراحت، اگر بخواهد با عناصر ایرانی ترکیب شود، بهتر است از رنگ های اصیل ایرانی غافل نشود. رنگ هایی چون آبی، سبز، آبی فیروزه ای از رنگ های معروف در معماری ایرانی به شمار می روند. از این رو بهتر است رنگ دکوراسیون خود، را براین اساس پایه گذاری کنید. استفاده از تخت خواب ها، کمدها و دراور های چوبی می تواند اتاق خواب شما را، به معیار های سبک ایرانی نزدیکتر کند. استفاده از گلدان های گلی، در یک سمت اتاق خواب، می تواند فضایی زنده، روشن و مطابق با معیارهای معماری ایرانی را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

دکوراسیون داخلی پذیرایی به چه صورت طراحی می شود؟


به صورت معمول اتاق پذیرایی یکی از شلوغ ترین و عمومی ترین بخش های یک خانه مسکونی بوده و اکثر میهمانی های پر زرق و برق نیز در این قسمت برگزار می گردد. در واقع در این اتاق است، که شما دوستان و آشنایان خود را ملاقات می کنید. پس دکوراسیون این اتاق ازر اهمیت ویژه ای برای صاحب خانه برخوردار و به زیبایی آن اهمیت زیادی داده می شود. به اتاق پذیرایی در فرهنگ عامه مردم ایران، هال و اتاق نشیمن نیز می گویند. یکی از پرطرفدارترین سبک های طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل، سبک مدرن بوده که امروزه بسیار رایج است. باید قسمت هایی مانند مبلمان، پرده و المان های تزئینی گران قیمت را برای اجرای این سبک خاص در نظر گرفت. همچنین برای اینکه اتاق پذیرایی شما مدرن شود، باید از رنگ های بسیار مختلف و نیز سیستم نورپردازی مناسب استفاده شود. اگر هال شما تمام این فاکتورها کنار هم دارد، قطعا فضایی مدرن برای دکوراسیون داخلی شما به وجود می آید. دکوراسیون داخلی بزرگ و کوچکی نیز برای اتاق پذیرایی شما در نظر گرفته شده که برای خانواده های پرجمعیت و میهمانی های با جمعیت بسیار زیاد جشن تولید و دیگر جشن ها بسیار مفید است.   

 

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی، چگونه می تواند هویت ایرانی خود را به منصه حضور بگذارد؟


جمع بندی
همانطور که با دکوراسیون داخلی منزل خود و انواع راه های گوناگون برای بزرگتر نشان دادن خانه خود آشنا شدید. بهتر است اگر قصد دارید، که خانه های خود را به سبک ایرانی چیدمان کنید، از عناصرمهم ایرانی چون فرش، گلیم، کوسن های سنتی، تاقچه ها و گلدان های گلی برای نزدیک کردن چیدمان خانه خود، به چیدمان ایرانی بهره بگیرید. پیشنهاد ما برای زیبا شدن دکوراسیون خانه های شما این است، که در گام اول نوع سبکی که به آن علاقمند هستید، را انتخاب کنید. سپس در گام بعدی با خرید وسایل مورد نظر خود، و با استفاده از این اصولی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم، طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل خود را به درستی شروع کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

لیست کسب و کار های دکوراسیون داخلی

بلاگ ها