Loading List Items...

بیمه

504 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز شنبه, 03 آبان,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اگر ارائه دهنده خدمات یا فروشنده کالای بالا هستیدبیمه جای تبلیغ شما در این صفحه خالی است

niazito.com

بزرگترین دایرکتوری کسب و کار

بیمه (Insurance) قراردادی است که به موجب عقد آن شرکت بیمه متعهد می شود در برابر مقدار پولی که شرکت یا فرد به او پرداخت می کند در صورت بروز هر نوع زیان یا خسارتی ناخواسته به بیمه گذار پرداخت نماید. در واقع به مقدار پولی که بیمه گذار به بیمه گر پرداخت می کند حق بیمه می گویند. طبق قانون بیمه عقد قراردادی است که به موجب آن یک طرف متعهد می شود در ازای پرداخت وجه یا وجوهی، از طرف دیگر در صورت بروز حادثه یا وقوع اتفاق ناخواسته خسارت وارد شده به آن را جبران نماید یا وجه معینی را پرداخت نماید. ماده 2 بیمه بیان می کند که عقد و شرایط بیمه باید به صورت سند کتبی باشد که بیمه نامه نامیده می شود. بیمه انواع مختلفی دارد که می تواند در زمان وقوع حوادث ناگوار از بروز ضررهای مالی مختلف شرکت یا افراد جلوگیری کند. با توجه به این موضوع که چه چیزی را بیمه کرده باشید، شرکت بیمه موظف است به شما هزینه های ایجاد شده را پرداخت نماید. در ادامه می خواهیم بررسی بیمه آنلاین و قسطی و انواع آن را داشته باشیم با ما همراه باشید.

 

بیمه

انواع بیمه

بیمه انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط آن، هر شرکت یا شخصی می تواند در صورت لزوم هر یک از انواع آن را انتخاب نماید. به طور کلی بیمه به سه دسته کلی بیمه اشخاص، اموال، مسئولیت و سایر بیمه های خاص در کشور تقسیم بندی می شود. هر یک از آن ها شرایط و ویژگی های خاص خود را دارند و براساس آن باید حق بیمه به شرکت بیمه گر پرداخت شود. بیمه در این قسمت می خواهیم به طور مختصر و مفید به تعریف هر یک از آن ها بپردازیم.

بیمه اشخاص

سلامتی و جان اشخاص همیشه در حال خطر است، بیمه اشخاص شاخه ای از بیمه است که هدف آن تامین آرامش بیمه گذار در برابر نگرانی های مربوط به زندگی آن در زمان کهولت سن و یا تامین هزینه های درمان خانواده و بیمه گذار در زمان بروز حوادث ناگوار است. بیمه اشخاص یکی از مهمترین انواع بیمه هاست که در زمان بروز حوادث ناگوار از جمله مرگ، نقص عضو، از کار افتادگی یا پیشگیری از بیماری به کمک شخص بیمه شده می آید و خسارت های وارد شده را جبران می کند. بیمه اشخاص خود شامل بیمه عمر، حوادث و درمان می شود.

بیمه اموال

با توجه به حوادث و خطراتی که اموال و دارایی اشخاص را تهدید می کند، افراد همیشه سعی می کنند از راه های مختلف اموال و دارایی های خود را حفظ کنند. یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های حفظ و نگهداری از اموال و دارایی های شخص استفاده از پوشش های بیمه است. بیمه اموال از ضروریات زندگی هر شخص محسوب می شود که با آینده نگری سعی در حفظ آن ها دارد. بیمه اموال  خود به چند دسته بیمه آتش سوزی، بیمه ماشین، بیمه باربری، بیمه مهندسی یا خسارت های مالی برای پروژه و غیره تقسیم می شوند.

 

انواع بیمه

بیمه مسئولیت

 چنانچه مسئولیت کاری را برعهده دارید و به خاطر ان با دیگران در ارتباط هستید می توانید از بیمه مسئولیت استفاده کنید و اشخاص ثالث را که به واسطه تعامل با شما احتمان بروز حوادث برای آن ها وجود دارد بیمه کنید. این نوع از قرارداد موارد بسیاری را دربرمی گیرد که می توان به بیمه نامه هایی که اغلب برای انجام عملیات ساختمانی وجود دارد اشاره کرد. با استفاده از آن می توان خسارت های احتمالی که در اثر گودبرداری یا پی ریزی به ساختمان های مجاور وارد می شود جبران کرد.

بیمه قسطی

برخی از بیمه ها از جمله بیمه شخص ثالث اجباری و پرهزینه است، از این رو خرید و پرداخت کامل آن برای افراد مختلف که شرایط و توان مالی یکسان ندارند امکان پذیر نخواهد بود. شرکت های بیمه گر با در نظر گرفتن این شرایط امکان خرید نقدی و همچنین پرداخت بیمه قسطی را برای اشخاص فراهم کرده اند. بیمه قسطی در واقع به افراد کمک خواهد کرد که حق بیمه خود را به صورت تدریجی با فاصله زمانی مشخص به طور کامل پرداخت نمایند. شرایط پرداخت بیمه به صورت نقد یا قسطی تفاوت زیادی ندارد. در پرداخت بیمه قسطی کارمزد یا بهره از اشخاص دریافت نمی شود.  

بیمه تامین اجتماعی چیست؟ 

بیمه ای که امروزه تحت عنوان تامین اجتماعی آن را می شناسیم، قدمت بسیار دیرینه ای دارد. موقعی احداث راه آهن سراسری در ایران تاسیس شد، بیمه تامین اجتماعی نیز شروع به خدمات دهی کرد. البته از آن زمان تاکنون قانون های زیادی برای کسانی که تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند مانند کارگران به آن اضافه شد. سازمان تامین اجتماعی وظیفه تامین کردن این بیمه را داشته و با استفاده از آن کارکنان کارخانه ها، اداره های مختلف و افراد زیادی را پشتیبانی می کند. این نوع بیمه بعد از بازنشسته شدن فرد، با ارئه دادن مستمری و نیز خدمات درمانی مختلف، مطابق با قانون مصوب تمام حق و حقوق فرد بیمه شده را می دهد. بیمه تامین اجتماعی انواع مختلفی مانند بیمه اختیاری، خویش فرما، بیمه کارفرمایان، بیمه اجباری و غیره است. بیمه اختیاری یک نوعی از بیمه تامین اجتماعی بوده که فرد با ثبت نام کردن در سازمان تامین اجتماعی و پرداخت کردن حق بیمه مشخص، خود را تحت پوشش این بیمه قرار می دهد. باید حق بیمه خود را در زمان مشخص پرداخت کنید و در غیر اینصورت قرارداد بیمه شما با سازمان تامین اجتماعی حذف می شود. البته اگر بیشتر از 55 سال سن نداشته و حداقل 30 روز حق بیمه پرداخت کردید، می توان آن را دریافت کرد.

 

بیمه اموال

چگونه بیمه بیماری کرونا را می توان دریافت کرد؟

بیماری کرونا که در بسیاری از محافل آن را تحت عنوان کووید-19 نیز می شناسند یکی از بیماری های خطرناک در سطح جهان بوده است. این ویروس تاکنون جان بیش از صد هزار نفر از مردم جهان را گرفته و همچنان نیز قربانی می گیرد. کشور ایران نیز درگیر بیماری کرونا شده و باعث بیکاری بسیاری از جوانان و افراد شده است. دولت نیز برای صنوف آسیب دیده از این بیماری مبلغی را برای این افراد در نظر گرفته که این مبلغ با همکاری ارگان های دولتی مانند وزارت کار، سازمان تامین اجتماعی با جدیت فراوانی انجام می گردد. وزارت کار و رفاه اجتماعی نیز سامانه ای را از مدت ها قبل ایجاد کرده تا افرادی که به هر دلیلی شغل خود را از دست داده اند، مطابق با قانون کار و درج کردن اطلاعات خود در این سامانه از بیمه بیکاری بهره مند شوند. بیمه بیکاری در واقع یکی از زیرمجموعه های بیمه تامین اجتماعی بوده که خطر بیکاری افراد مختلف و شاغل را در ازای دریافت حق بیمه متعلقه پوشش می دهد. البته به دلیل تامین نشدن منابع در بعضی اوقات امکان پرداخت بیماری بیکاری به افراد واجد شرایط وجود ندارد.  

جمع بندی
عقد و شرایط بیمه به صورت کتبی انجام می شود تا در صورت بروز هر گونه حادثه ناخواسته جبران خسارت های وارد شده به اشخاص توسط شرکت بیمه طبق قراردادی که میان آن ها بسته شده است پرداخت شود. بیمه انواع مختلفی دارد که مهمترین آن ها بیمه اشخاص و شخص ثالث است. افراد می توانند به صورت اختیاری و در صورت لزوم هر یک از انواع بیمه را انتخاب نماید. شرایط و ویژگی های هر یک از انواع بیمه ها تفاوت هایی با یکدیگر دارند از این رو پیشنهاد می شود قبل از انتخاب و پرداخت هر یک از آن ها شرایط پرداخت و مزایای آن ها را به طور امل بررسی نمایید و پس از آن اقدام به پرداخت حق بیمه خود داشته باشید. در میان انواع بیمه، برخی از آن ها از جمله بیمه شخص ثالث اجباری و دارای هزینه های سنگینی هستند. از این رو شرکت های بیمه با در نظر گرفتن شرایط مالی افراد پیشنهاد مناسبی را به آن ها ارائه می دهند تا به صورت اقساطی و بدون پرداخت سود بتوانند حق بیمه خود را تمام و کمال پرداخت نمایند. چنانچه نیاز به مشاوره و دریافت اطلاعات لازم در خصوص چگونگی انتخاب و پرداخت بیمه دارید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.        

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته

بیمه گوشی
درج شده در روز شنبه, 22 خرداد 1400
6 بار این مطلب دیده شده
0 دیدگاه کابران
رتبه مطلب: بدون رتبه
ادامه مطلب
بیمه عمر
درج شده در روز شنبه, 22 خرداد 1400
4 بار این مطلب دیده شده
0 دیدگاه کابران
رتبه مطلب: بدون رتبه
ادامه مطلب
بیمه گوشی
درج شده در روز يكشنبه, 9 خرداد 1400
8 بار این مطلب دیده شده
0 دیدگاه کابران
رتبه مطلب: بدون رتبه
ادامه مطلب
بیمه ایران
درج شده در روز چهارشنبه, 22 اردیبهشت 1400
18 بار این مطلب دیده شده
0 دیدگاه کابران
رتبه مطلب: بدون رتبه
ادامه مطلب
بیمه کرونا
درج شده در روز سه شنبه, 31 فروردین 1400
31 بار این مطلب دیده شده
0 دیدگاه کابران
رتبه مطلب: بدون رتبه
ادامه مطلب
بیمه درمان
درج شده در روز يكشنبه, 22 فروردین 1400
40 بار این مطلب دیده شده
0 دیدگاه کابران
رتبه مطلب: بدون رتبه
ادامه مطلب
انواع بیمه
درج شده در روز يكشنبه, 15 فروردین 1400
49 بار این مطلب دیده شده
0 دیدگاه کابران
رتبه مطلب: بدون رتبه
ادامه مطلب
بیمه ورزشی
درج شده در روز يكشنبه, 8 فروردین 1400
49 بار این مطلب دیده شده
0 دیدگاه کابران
رتبه مطلب: بدون رتبه
ادامه مطلب
فرانشیز
درج شده در روز شنبه, 7 فروردین 1400
74 بار این مطلب دیده شده
0 دیدگاه کابران
رتبه مطلب: بدون رتبه
ادامه مطلب
بیمه بدنه
درج شده در روز شنبه, 7 فروردین 1400
60 بار این مطلب دیده شده
0 دیدگاه کابران
رتبه مطلب: بدون رتبه
ادامه مطلب