لیست کسب و کار های ثبت شرکت
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

ثبت شرکت

2508 بازدید
درج شده در روز شنبه, 03 آبان,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در ابتدا بهتر است خاطر نشان شویم نامی که برای شرکت انتخاب می کنید یک تشکل حقوقی است، چنانچه قصد دارید تا از نام شرکت خود محافظت کنید، می بایست برند خود را به ثبت برسانید. شرکت برای این منظور دائر شده تا افرادی که جمع آن ها از دو نفر به بالا است بتوانند یک فعالیت اقتصادی را دور هم تشکیل دهند. چنان چه سودی از این شرکت به دست آید بعد از کسر کردن هزینه های انجام شده، مبلغ باقیمانده میان اعضای شرکت تقسیم خواهد شد. دو نوع شرکت برای ثبت وجود دارد که اولی شرکت تجاری و دومی شرکت مدنی است. شرکت های مختلفی را می توان به ثبت رساند که در ادامه عنوان می شوند:

 • شرکت سهامی خاص
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت با مسئولیت های محدود
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت تضامنی
 • شرکت نسبی
 • شرکت تعاونی

پیش از این که شرکت مد نظر خود را به ثبت برسانید در مورد هر کدام از موارد گفته شده تحقیق کنید.

 

	ثبت شرکت

سامانه ثبت شرکت چیست؟

شرکت های مختلف پس از اینکه تاسیس شدند، باید آن ها را به ثبت رساند. امروزه برای ثبت کردن شرکت های مختلف باید به سامانه ای تحت عنوان irsherkat.ssaa.ir و به صورت کاملا مجازی و غیر حضوری آن را به ثبت رساند. با این کار شرکت به صورت کاملا قانونی کار کرده و هیچ یک از طرفین قرارداد در شرکت، از وجود اساسنامه و سایر تصمیمات دیگر شرکت اظهار بی اطلاعی کنند. ثبت کردن یک شرکت در سامانه ثبت شرکت کار بسیار ساده ای بوده و به راحتی می توان آن را انجام داد. شما پس از ورود به سامانه مذکور، به قسمتی تخت عنوان پذیرش درخواست ثبت شرکت رفته و کلیه اطلاعات مربوط به متقاضی را درج می کنید. اطلاعات مفرد متقاضی اولین مرحله بوده و شامل مواردی مثل درج شماره ملی فرد در صورت ایرانی بودن و در صورت خارجی بودن باید شمار گذرنامه وی را ثبت کنید. باید سمت متقاضی که وکیل یا یک شخص اصیل است را به صورت مشخص وارد کرده و در سامانه درج شود. برای انتخاب نام شرکت نیز موارد مختلفی از قبیل خارجی نبودن، تکراری نبودن و دارای معنا و مفهوم بوده را به صورت کاملا واضح مشخص کند. 

هزینه ثبت شرکت

پیش از این که بخواهید شرکتی را به ثبت برسانید، باید در مورد اهداف و موضوع فعالیت خود تحقیق گسترده ای را انجام دهید. باید بهترین نوع ثبت شرکت که مطابق با هدف های ما است، پیش برویم. پس از تحقیقات بهتر نامی مناسب برای شرکتمان انتخاب کنیم. در این مرحله باید نسبت به موارد گفته شده تحقیق کرده و مشورت بگیریم این موارد عبارت است از: مدت و موضوع فعالیت، نشانی، سرمایه، نام، سمت و سهام هر یک از شرکا و در آخر اساسنامه یا شراکت نامه. در آخر باید در مور هزینه شرکت تحقیق کنیم. این هزینه متغیر بوده و در شرایط مختلف قیمت متفاوتی برای ثبت شرکت استفاده می شود. این هزینه به میزان زمان و نوع خدمتی است که بناست ارائه گردد، بستگی دارد. بنابراین بهتر است با کارشناسان پشتیبان نسبت به هزینه های ثبت شرکت استعلام بگیرید.

شرکت سپرده گذاری مرکزی چیست؟

همانطور که همه ما این را می دانیم که انجام معاملات در بازارهای سرمایه ای و بورس با بازار های واقعی تفاوت چشمگیری دارد. در این نوع بازارها معاملات از طریق سامانه ای شرکت سپرده گذاری مرکزی صورت گرفته و این سیستم به عنوان واسطه ای میان سرمایه گذاران مختلف و نیز بازار بورس کار می کند. کلیه سرمایه گذاران کشور برای انجام فعالیت های بورسی مختلف خود و نیز در برخی مواقع فعالیت های فرابورسی، باید از این سامانه استفاده کنند. به این شرکت به اختصار سمات نیز گفته می شود که از سال 1384 شمسی برای اهدافی مانند کاهش ریسک، حفظ امنیت در بازار بورس، افزایش یافتن میزان کارایی ایجاد شده است. وظایف اصلی متعددی شرکت سپرده گذاری مرکزی دارد که شامل مواردی مثل ثبت کردن، نگهداری، انتقال دادن مالکیت اوراق بهادار و تسویه کردن وجوه در بازار سرمایه است. علاوه بر اینها این شرکت خدمات مختلفی را در راستای راحتی سرمایه گذاران مختلف انجام می دهد. یکی از این خدمات پذیرش سپرده های مختلف و نیز به امانت گرفتن انواع اوراق بهادار است. خدمات گوناگون مشاوره ای، تجاری، مالی و عملیات های دیگر بازار سرمایه توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام می گیرد. 

ثبت تغییرات شرکت

یکی از موضوعات حائز اهمیتی است که باید بر نحوه آن تسلط داشته باشیم تا روند پیش رو کاملا قانونی طی گردد. این موارد عبارت است از:

 • افزایش و یا کاهش سرمایه یا ایجاد تغییر سرمایه
 • تغییر دادن نام شرکت
 • تغییر دادن موضوع فعالیت
 • تغییر دادن آدرس شرکت
 • تبدیل سهام به نام یا بی نام
 • افزایش دادن و یا کاستن از تعداد مدیران و اعضای هیئت مدیره
 • تغییر در حد نصاب لازم برای تشکیل دادن مجامع

چنان چه می خواهید تغییرات ایجاد شده کاملا قانونی باشد و بعدها در آینده در مقابل افراد حقیقی و حقوقی پاسخگو نباشید باید آن را در مجمع عمومی به ثبت برسانید.یا این که در مجمع عمومی فوق العاده آن ها را بررسی کنید. پس از آن مراحل ثبت تغییرات را در اداره های دولتی مربوطه به پایان برسانید.

مراحل به ثبت رساندن تغییرات شرکت بسیار مهم بود و لازم است تمامی آن اجرا گردد. ابتدا باید این موضوع  را در هیئت مدیره عنوان کنیم و ببینیم نظر آن ها راجع به این تغییرات چیست، و بعدا در

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

لیست کسب و کار های ثبت شرکت

بلاگ ها