آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

معرفی خدمات خودرو در نیازیتو

2754 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 16 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
5.0

خودرو سازی از جمله صنایع بزرگ در دنیا است که کارخانه های بزرگی در آن فعالیت کرده و محصولاتشان را به سراسر دنیا ارائه می دهند. کیفیت محصولات هر یک از این کارخانه ها با یکدیگر متفاوت است. یکی از اساسی ترین و مهمترین عواملی که ارتباط مستقیمی با عملکرد و کارکرد خودرو دارد، لوازم یدکی خودرو از جمله باتری آن است. به همین دلیل بسیاری از کارخانه های خودرو سازی، لوازم یدکی خودرو را نیز تولید می کنند تا در هنگام خرابی یا وقوع تصادفات که تجهیزات خودرو صدمه دیده و نیاز به تعویض دارند، به راحتی بتوان آن را تعویض نمود و از رانندگی با ماشین لذت برد. اما متاسفانه برخی از افراد به لوازم خودرو و خرید باتری اهمیت کافی نداده که در نهایت موجب می شود تا خودرو دچار برخی از مشکلات شده و همانند روز اول کارکرد نداشته باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم تا در ادامه در خصوص لوازم یدکی خودرو های اجاره ای و باتری ماشین، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

Image

لوازم یدکی خودرو

هزاران قطعه ریز و درشت در مجموعه ای منظم، ساختار خودرو را تشکیل می دهند. اهمیت بعضی از قطعات به اندازه ای است که در صورت ضربه های ناشی از تصادفات یا استهلاک بالا، عملکرد خودرو را مختل می سازند؛ چرا که قطعه ای کوچک می تواند نقش موثری در عملکرد خودرو ایفا کند. از این رو خرید و بکارگیری قطعات لوازم یدکی خودرو اورجینال از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ در صورت بکارگیری لوازم یدکی غیر اورجینال ممکن است مشکل خودرو برای چندین روز بر طرف گردد، اما دوام چندانی نداشته و خسارات غیر قابل جبرانی را برای خود و قطعات مجاور به همراه دارد.

لوازم یدکی خودرو و انواع آن

لوازم یدکی خودرو به سه دسته لوازم یدکی برقی ماشین، لوازم یدکی فنی موتوری و جلوبندی ماشین و همچنین لوازم یدکی بدنه و تزئینات ماشین تقسیم بندی می شوند که در ادامه به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

لوازم یدکی برقی ماشین

لوازم یدکی برقی خودرو شامل قطعات انتقال برق و همچنین جریان برق در خودرو هستند. دقیقا از زمانی که شما سویچ را در خودرو چرخانده و ماشین را روشن میکنید، برق به پشت آمپر آمده و تمام سیستم های برقی ماشین شروع به کار می کنند. جالب است بدانید حتی در زمان هایی که خودرو در خاموشی به سر می برد، در این حالت نیز سیستم برق خودرو فعال است. از اصلی ترین وظایف این سیستم، انتقال جریان از باتری به عنوان منبع تغذیه اصلی در تمام قطعات برقی خودرو است. شمعريال سیستم خنک کننده، باتری و غیره از قطعات برخی ماشین هستند. پیش از این اشاره کردیم که خودرو سیستمی واحد است که از قطعات و سیستم های جزئی تری تشکیل شده که هماهنگی و عملکرد زنجیره واری با یکدیگر دارند. سیستم برقی خودرو اللخصوص قطعات سنسوری و هماهنگ کننده مثل رله، نقش پر رنگ و مهمی در ایجاد این هماهنگی دارند.

برق خودرو به صورت ذخیره در باتری وجود داشته و سیستم برقی خودرو در زمان خاموشی نیز به صورت نیمه فعال است از این رو خرید باتری از اهمیت بسزایی برخوردار است. بطور مثال دزدگیر یا سیستم ساعت خودرو در زمان خاموشی کامل ماشین از منبع تغذیه یا همان باتری استفاده می کنند. در مرحله اول سوییچ در خودرو می چرخد و سیستم صوتی فعال می شود، در مرحله بعدی چرخش سوئیچ نیز اصطلاحا برق به پشت آمپر آمده و خودرو آماده استارت زدن می شود. در لحظه ابتدایی استارت، برق از طریق سیم ها به وایر ها و پس از آن به شمع ها و بوش سوپاپ ها رفته و در نهایت موجب روشن شدن خودرو می شود. این روشن شدن با احتراقی که سیستم برق خودرو ایجاد می کند موجب فعال سازی پیستون و بوش شده و سیلندر ها شروع به حرکت و ایجاد قدرت می نمایند.

لوازم یدکی فنی موتوری خودرو

موتور قلب خودرو و مرکز ایجاد قدرت در هر ماشینی است. از آنجائیکه قطعات موتوری با حرارت بسیار بالا در خودرو درگیر هستند، بایستی از جنس فلزات آلیاژی فولادی ساخته شوند. میل لنگ، سرسیلندر، سوپاپ، سیلندر، بوش، پیستون و غیره از قطعات موتور هستند. پس از ایجاد احتراق در سوپاپ ها و بوش پیستون که موجب روشن شدن موتور می شوند، موتور خودرو با سوزاندن بنزینی که از طریق انژکتور ها به بوش پیستون وارد می شود قدرت و نیروی زیادی را تولید می کند که این حجم از نیرو از طریق سیستم گیربکس به چرخ ها منتقل شده و نتیجه آن حرکت خودرو با سرعت دلخواه می شود. بی اهمیتی به سرویس ماهیانه روغن موتور خودرو، فیلتر ها، صافی ها و آب از مهمترین عوامل خرابی سیستم موتوری است.

لوازم یدکی جلوبندی خودرو

یکی از اصلی ترین و اساسی ترین وظایف قطعات جلوبندی در لوازم یدکی خودرو، گرفتن ضربات فنی خودرو و انتقال آن ها به بدنه و خارج خودرو است. گردبرها، طبق ها، دسته موتور ها، پلوس و همچنین سیبک ها از اصلی ترین قطعات جلوبندی هستند. ناگفته نماند که بیشترین قطعات مصرفی در بین لوازم یدکی خودرو را قطعات جلوبندی تشکیل می دهند. سیستم جلوبندی نقش پررنگی را در راحتی سرنشینان و ایمنی آن ها ایفا کرده که در صورت بی اهمیتی و رسیدگی نکردن، خطراتی را با خود به همراه دارد. هر چه کیفیت قطعات جلوبندی بیشتر باشد، به همان میزان ایمنی و راحتی و سلامت سرنشینان بیمه می شود. انتقال ضربه و نیروی وارد شده به ماشین از سوی دست انداز ها، چاله ها، خرابی جاده ها و غیره به بدنه خودرو، وظیفه سیستم جلوبندی است.

Image

لوازم یدکی بدنه خودرو

اسکلت بندی و چهارچوب ماشین متشکل از لوازم یدکی و قطعات خودرو است. می توان گفت که تک تک قطعات خودرو بر روی بدنه سوار بوده و در آن تعبیه شده اند. بدنه خودرو موجب حفاظت از قطعات و همچنین سرنشینان خودرو می شود. کاپوت، گلگیر، درب ها، سپر و غیره از جمله قطعات بدنه به حساب می آیند. یکی از قسمت های خودرو که در وهله ی اول به چشم می آید، بدنه خودرو است. هرچه لوازم یدکی بدنه یک خودرو سالم تر باشند، می توان نتیجه گرفت که خودرو کم ضربه تر و تمیز تر بوده و در نهایت ارزش مادی خودرو نیز بیشتر است. بدیهی است که اصلی ترین عامل صدمه دیدن قطعات بدنه خودرو ها، تصادفات و ضربات سخت و سهمگین است که به بدنه خودرو ها وارد می شود.

خرید لوازم یدکی خودرو

برخی از افراد به ظاهر و تزئینات ماشین خود اهمیت داده و از تجهیزات تزئینی برای خودرو خود استفاده می کنند. روکش، آویز ها و هر وسیله دیگری که در جهت زیبایی خودرو به کار برده می شوند، در دسته لوازم تزئینی ماشین قرار دارند. از آنجائیکه هر یک از افراد سلیقه مختص به خود را دارد، این دسته از تجهیزات یدکی از تنوع بالایی برخوردار هستند. ناگفته نماند که بعضا لوازم یدکی خودرو موجب از بین رفتن تعادل و بالانس ماشین یا خطر های مشابه می شود؛ پس پیش از خرید لوازم یدکی ، لوکس خودرو، به این نکات نیز توجه ویژه ای داشته باشید. روشن است که خرابی قطعات لوکس و تزئینی به طور مستقیم با سلامت خودرو در ارتباط نبوده و صرفا در جهت شکیل تر شدن خودرو بکار بسته می شوند.

نکاتی برای خرید باتری خودرو

باتری ماشین جریان الکتریسیته مورد نیاز برای کار با قطعات الکتریکی را تامین می سازد. همچنین انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و ولتاژ را به استارت ماشین می رساند. از دیگر قابلیت های باتری می توان به تثبیت ولتاژ موتور اشاره نمود. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مهم در خرید باتری را با شما به اشتراک بگذاریم.

باتری، نقطه قوت خودرو

عمر باتری ماشین تاثیر چشمگیری در زمان تعویض مجدد باتری دارد. از هنگامی که باطری ماشین در کارخانه تولید می شود اصطلاحا عمر آن نیز شروع می شود. بنابراین می توان گفت بهتر است در هنگام خرید باتری، گزینه ای را انتخاب کنید که نزدیک ترین تاریخ تولید را به خودش اختصاص داده است. جالب است بدانید که یک سال پس از تولید هر باتری، صفحات آن نیز سولفاته می شود از این رو از خرید باتری هایی که بیش از یک سال از تاریخ تولد آن ها می گذرد، خودداری کنید. فراموش نکنید در صورتی که باتری خریداری شده دارای ضمانت است، به تاریخ تولید درج شده در ضمانت نامه توجه کنید.

برند باتری

اروپا از توزیع و پخش باتری های اتمی و غیر اتمی خودداری نموده است چرا که تابع قوانین محیط زیست است. صنعت خودروسازی در تمام دنیا از باتری های ترکیه، چین، ایران و همچنین کره جنوبی استفاده می کند که باتری ساخت کره جنوبی از محبوب ترین، معتبرترین و پر استفاده ترین برند های تولیدی باتری ماشین هستند.

شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی تاثیر بسزایی در انتخاب نوع باتری ماشین دارد. چنانچه در اقلیم سرد سکنی گزیده و مرتبا در این نواحی تردد می کنید، بایستی از باتری هایی که بر روی آن ها علامت ‘N’ درج شده است، استفاده نمایید. از جانب دیگر، باتری های با برچسب ‘S’ نیز مناسب مناطق گرمسیر هستند.فراموش نکنید که بایستی از مقاومت پوسته ی باتری در هر شرایط آب و هوایی اطمینان حاصل نمایید.امروزه در صنعت خودرو سازی باتری ها را از نوع پلاستیکی تولید می کنند که ظرفیت مقاومت تفاوت دمای  درجه سانتی گراد را دارا هستند.

چگونگی اجاره خودرو

این روز ها با توجه به افزایش چشمگیر خودروها و مستغلات آن از جمله لوازم یدکی، بیمه و غیره بسیاری از افراد تمایل دارند تا برای سفر یا حمل و نقل های درونو برون استانی، از خودروهای لوکس استفاده کنند از این رو به اجاره خودرو روی می آورند. اما نکته حائز اهمیت این است که چگونه ایمن ترین و بهترین اجاره خودرو بدون راننده را تجربه کنیم؟

مهمترین نکته در زمان اجاره خودرو، اخذ خدمات کرایه ماشین از یک موسسه معتبر است؛ چرا که اصلی ترین هدف اجاره خودرو بدون راننده، کسب رفاه و آسایش بیشتر است. این در حالی است که دریافت خدمات اجاره خودرو از افراد یا سایتهای نامعتبر می تواند دردسر های فراوانی را رقم بزند. پس در خصوص اعتبار شرکتی که از آن ماشین اجاره می کنید، اطمینان حاصل فرمایید. در کشور ما نیز افراد و سایت های گوناگونی خدمات اجاره خودرو را ارائه می دهند.

Image

جمع بندی

 در این مقاله سعی کردیم تا در خصوص خدمات خودرو اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. لوازم یدکی و باتری ماشین از مهمترین تجهیزاتی هستند که در هنگام اجاره خودرو بایستی به آنها توجه شود. اما در این میان نکته حائز اهمیت این است که تجهیزات یدکی خودرو از جمله باتری را از فروشگاهی تهیه نمایید که محصولات اورجینال و مطمئن را به فروش می رساند. شاید این سوال در ذهنتان شکل بگیرد که محصولات اورجینال را از کجا می توان تهیه کرد؟ خبر خوب اینکه نیازیتو به کمک شما آمده است تا با معرفی بهترین و معتبرترین فروشگاه های لوازم یدکی، در این میان شما را همراهی کند. نیازیتو با اعمال قوانین و فیلتر هایی برای موسسات و مراکز اجاره خودرو و همچنین فروشگاه های لوازم یدکی، مجموعه ای از معتبرترین مراکز خدمات خودرو را برای آسودگی شما گرد هم آورده است. 

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته