کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

گیت ورودی پارکینگ

363 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 27 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نصب راهبند پارکینگ

نصب راهبند ها معمولا به نوع آنها بستگی دارد. برای مثال اگر از نوع اتوماتیک ستونی باشد؛ لازم است تا قبل از نصب زمین کنده شده و بتن ریزی صورت گیرد تا ستون ها به صورت محکم در زمین قرار گیرند. برای این کار باید محل عبور و فاصله دو ستون اندازه گیری شده و ارتفاع زنجیر نیز به صورت متناسب انتخاب شود.

راهبند اتوماتیک

راهبند اتوماتیک نوعی از سیستم کنترل تردد است که با استفاده از دکمه‌ های کنترل‌ کننده جمع و باز می‌شود. این راهبند در گیت ورودی پارکینگ های عمومی و خصوصی و کلا برای هر مکانی که برای ورود ماشین ها نیاز به کنترل دارد، استفاده می‌شود.

دلیل استفاده از این نوع راهبند سرعت بالا و پایین شدن آن است که موجب صرفه جویی در زمان می‌گردد و از آن مهم‌تر میزان استفاده از نیروی انسانی و خطاهای آن را تا حد قابل توجهی پایین می‌آورد. اصولا سیستم کنترل کننده و محرکه این نوع راهبند ها درون پایه و ستون قرار می‌گیرند. همچنین قابلیت اتصال دوربین مدار بسته و کنترل از اتاق کنترل نیز از قابلیت های این نوع از راهبندها می‌باشد.

گیت ورودی پارکینگ

انواع راهبند اتوماتیک

راهبند های اتوماتیک دارای چند نوع هستند که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

راهبند اتوماتیک میله‌ای (اهرمی)

از این نوع راه بند در اکثر مکان ها می‌توان استفاده کرد. معمولا از این راهبند میله‌ای برای راه بند پارکینگ شخصی و اداری استفاده شده و دارای امنیت و مقاومت نسبتا خوبی می‌باشد. سیستم آن معمولا به این شکل است که محرک در درون پایه‌ای که اهرم روی آن قرار دارد، می‌باشد و تمام سیستم های کنترل تردد را می‌توان روی آن نصب کرد.

راهبند اتوماتیک ستونی (بولادر)

راه بند ستونی را در مکان هایی که ضریب امنیتی بالایی دارند، استفاده می‌کنند. این نوع دارای ستون هایی عمودی با بدنه های فولادی بوده و روکش آنها از جنس استیل می‌باشد.

راهبند اتوماتیک زنجیری

راه بند زنجیری را در مکان هایی که دارای ارتفاع سقف کمی هستند، استفاده می‌کنند. ان مدل دو پایه ستون داشته که در دو طرف قرار می‌گیرد و با جمع شدن زنجیر راه بسته شده و در هنگام باز کردن زنجیر روی زمین می‌آید.

راهبند مکانیکی

از اولین سیستم های استفاده شده برای کنترل ورود و خروج ها، راهبند مکانیکی است. این راهبند توسط یک چرخ دنده حرکت کرده و با گذشت زمان تغییراتی در آن ایجاد شده است. در واقع عملکرد راهبند های مکانیکی با استفاده از چرخ دنده باغث می‌شود تا آسیب پذیری این مدل ها را در مقابل ضربه بیشتر شود. امروزه یک نوع از این راهبند ها الکترومکانیکی هستند که برای تردد محدود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نحوه عملکرد آنها به این صورت است که راهبند های الکترومکانیکی دارای یک موتور الکتریکی هستند که به وسیله آن می‌توان حرکت میله راهبند را مدیریت کرد. به عبارت دیگر نیروی خروجی موتور به جعبه دنده یا همان گیربکس منتقل می‌شود؛ در این مرحله گیربکس نسبت قدرت و سرعت شفت را باید تنظیم کند تا میله تا حد مجاز بالا و پایین رود.

ساخت راهبند دستی

امروزه استفاده از راهبند دستی کم رنگ شده است و علت آن نیز پیشرفت روز افزون وسایل نقلیه و احساس به نیاز پارکینگ بیشتر می‌باشد. در واقع یکی از ساده‌ترین روش های کنترل تردد، استفاده از راهبند دستی است که البته به نیروی انسانی نیاز دارد. همین امر سبب می‌شود تا سرعت عملکرد آن کاهش یافته و استفاده از راهبند دستی رو به کاهش باشد. معمولا از این وسیله در مکان هایی که نیاز به برقراری امنیت بالا نداشته استفاده می‌شود و تنها برای کنترل رفت و آمد ساکنین آنها می‌باشد. این راهبندهای دستی نیز دارای انواع مختلفی هستند.اگر قصد هوشمند سازی روشنایی منزل یا به صورت کامل را دارید می توانید از شرکت های معتبر این حوزه برای هوشمند سازی خانه های قدیمی مشاوره دریافت کنید و از تجهیزات هوشمند سازی خانه با خبر شوید همچنین بدانید هزینه هوشمند سازی منزل چه مقدار می شود.

راهبند میله‌ای دستی

دارای دو قسمت ستونی و تیرک بوده که می‌توان با بخش تیرک که بخش متحرک است مانع عبور و مرور وسایل نقلیه شد. این راهبند میله‌ای یکی از پرکاربردترین نوع راهبند ها می‌باشد.

راهبند آکاردئونی دستی

یکی از بهترین راهبندهای کنترل ترافیک به شمار می‌آید که پلیس راهنمایی و رانندگی برای کنترل ترافیک از آن به وفور استفاده می‌کند. این راهبند به خاطر فضای کم و همچنین وزن کم معروف بوده و به راحتی در مکان های مختلف جابجا می‌شود.

راهبند رنجیری دستی

این راه بند توسط یک زنجیر متحرک کنترل شده که برای بستن راه و مانع عبور شدن از راه بند زنجیری دستی زنجیر را به ستون متصل می‌کنند.

نصب راهبند پارکینگ

جمع بندی

با گستری روزه افزون جمعیت و وسایل نقلیه نیاز است تا تردد ماشین ها کنترل گردد. مهم‌ترین عامل کنترل رفت و آمد نیز بالا بردن میزان امنیت افراد می‌باشد. یکی از وسایلی که برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد، گیت ورودی پارکینگ بوده که کارایی بالایی دارد. آنچه که در این مقاله گفته شد، درباره انواع راهبند یا گیت ورودی پارکینگ و کاربرد آنها بود. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب