کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

گیاهان آپارتمانی

204 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 27 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

منظور از گیاهان آپارتمانی سایه دوست این است که در شرایط کم نور و یا نور مصنوعی نگهداری شوند، چراکه همه‌ی گیاهان برای رشد و عمل فتوسنتز نیاز به نور دارند. معمولا گیاهان سایه دوست به آبیاری کمتری نیاز داشته و علت آن این است که در شرایط نور کم تبخیر سطحی آب کمتر خواهد بود. برخی از این گیاهان شامل:

سانسوریا

این گیاه فوق العاده زیبا و بینظیر از انواع مختلفی مانند شمشیری، مدادی، پا کوتاه و ابلق برخوردار بوده و نحوه نگهداری و مراقبت از آن ساده می‌باشد. نوع ابلق آن در نور بسیار کم رنگ زرد خود را از دست می‌دهد، در حالتی که گونه سبز آن مقاوم‌تر عمل می‌کند. سانسوریا از نوع گیاهان آپارتمانی مقاوم بوده و امروزه طرفداران بسیار دارد و همین دوام بالای سانسوریا موجب شده تا در مکان های زیادی از این گیاه استفاده گردد.

زامفولیا

ظاهر مناسب و زیبای زامفولیا سبب شده تا از آن در محیط های اداری نیز استفاده شود. زامفولیا سایه دوست بوده و رشد آرامی نیز دارد که با خرید یک نمونه کوچک می‌توانید به مدت طولانی از دیدن آن لذت ببرید. دقت کنید که اگر در معرض نور زیاد قرار بگیرید برگ های آن زرد شده و از بین می‌روند. زامفولیا از جمله زیباترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود.

گیاهان آپارتمانی

تکثیر گلهای آپارتمانی    

بعضی از گیاهان با رشد کردن ظاهر زیبای خود را ازدست داه و یا شادابی اولیه خود را ندارند. به همین علت تکثیر گلهای آپارتمانی سبب می‌شود تا علاوه بر داشتن گیاه جدید، گیاه مادر نیز تقویت بیشتری را داشته باشد. تکثیر روش های متفاوتی مانند خواباندن، پاجوش، گیاهچه، قلمه، تقسیم بوته ها، خواباندن هوایی، کاشت بذر، استفاده از پیاز گیاه و یا پیوند گیاه های آپارتمانی را شامل می‌باشند.

برای مثال در پیوند زدن یک گیاه که پیوندک نام دارد بر روی گیاه دیگر که به آن پایه می‌گویند پیوند زده می‌شود. این پیوند به شکلی انجام می‌گردد تا هر دو گیاه در محل پیوند به هم جوش بخورند و مانند یک گیاه مستقل شروع به رشد کنند. معمولا در تکثیر کاکتوس ها از این روش استفاده شده و دو گونه‌ی مختلف را به یکدیگر پیوند می‌زنند. 

بهترین گیاهان آپارتمانی

برخی از گیاهان هستند که بسیار مقاوم بوده و همواره زیبایی و شادابی خود را حفظ می‌کنند. معمولا واژه‌ بهترین گیاه های آپارتمانی به آنها اطلاق شده و در اکثر آپارتمان ها استفاده می‌شوند.

دیفن باخیا

یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی به شمار می‌آید، وجود دو رنگ جذاب بر روی برگ های آن در کنار پهنی آنها سبب شده تا تقریبا در همه جا مانند بانک ها، محیط های اداری و مکان های دیگر از این گیاه به وفور استفاده شود. این گیاه در نور کم و غیر مستقیم بهترین رشد را خواهد داشت و معمولا رشد آن کمتر از یک متر خواهد بود.

پتوس

به شکل پیچک بوده و به اسانی رشد می‌کند. نور غیر مستقیم و خاک مرطوب از شرایط نگهداری پتوس است که وجود دمای نسبتا خنک نیز در رشد بیشتر و بهتر آن بی تاثیر نخواهد بود. این گیاه با رشد بیشتر بلندتر شده و می‌توانید به شکل های مختلف آن را آویزان کنید.

گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

معمولا افرادی زیادی علاقه دارند که گیاه‌شان رشد سریعی داشته و سریعا به اندازه دلخواهشان برسد. در ادامه به برخی از آنها برای آشنایی بیشتر شما اشاره خواهیم کرد.

برگ انجیری

این گیاه به دلیل ظاهر زیبای برگ های آن و رشد سریعی که دارد، در حال حاضر بسیار طرفدار پیدا کرده است. شرایط نگهداری و رشد سریع این گیاه شامل نور غیر مستقیم، قرارگیری در مکانی گرم و مرطوب، آبیاری مناسب و غیره می‌باشد.

شفلرا

حالت درختچه‌ای شلفرا ظاهر زیبایی به آن بخشیده است. اگر نور به میزان کافی به این گیاه برسد باعث رشد بالای آن شده و به درختچه‌ای زیبا تبدیل خواهد شد.

گندمی یا عنکبوتی

گیاه عنکبوتی به دلیل رشد مناسب و شرایط مراقبت آسانی که دارد، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. این گیاه به سرعت رشد می‌کند و زیبایی را برای شما و دکوراسیون خانه‌ی شما به ارمغان می‌آورد.

قیمت گلهای آپارتمانی

همان طور که اشاره شد گلهای آپارتمانی از انواع زیادی برخوردار بوده و هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. برای تعیین قیمت گلهای آپارتمانی نیز عواملی مانند حجم گل، اندازه و نوع آن  نیز اهمیت داشته و با توجه به این موارد قیمت گذاری خواهند شد. در این میان برخی گیاهان آپارتمانی گران قیمت هستند که دارای ظاهر خاص و ویژه‌ای بوده و شرایط نگهداری متفاوتی نیز به همراه دارند.اگر قصد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی دکوراسیون داخلی ، طرح و ایده مد نظر خود را دریافت کنید و دکوراسیون داخلی خانه ، آشپزخانه و محل کار خود را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

جمع بندی

استفاده از گیاهان آپارتمانی سبب ایجاد روحیه و شادابی شده و اکثر مردم اقدام به خرید و نگهداری این گیاهان می‌کنند و اما آنچه که مهم است؛ اگر قصد خرید گیاه آپارتمانی را دارید شرایط نور و دمای آپارتمان خود را در نظر گرفته و سپس نسبت به خرید گیاه مناسب آن اقدام نمایید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب