کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

گوگل آنالیتیکس

261 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 06 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

آموزش استفاده از گوگل آنالیتیکس

آموزش استفاده از گوگل آنالیتیکس برای هر وبمستری که در پی بهبود دریافت بهترین عکس العمل از سایت خود می باشد، یکی از الزامات اولیه است. برای استفاده از سرویس آنالیتیکس دو شرط برای شما وجود دارد. نخست اینکه شما یک حساب گوگل یا همان جیمیل داشته باشید و دوم امکان دسترسی مدیریتی به وب سایت مد نظر برای شما مهیا باشد تا بتوانید کد گوگل آنالیز را به آن اضافه نمایید.

آموزش استفاده از گوگل آنالیتیکس

ثبت سایت در گوگل آنالیتیکس

ابتدا وارد آدرس analytics.google شده و بعد از ورود به سایت وارد حساب کاربری گوگل خود شوید. بدین منظور ایمیل خود و رمز عبور آن را وارد نمایید. بعد از مشاهده صفحه اصلی سایت، یک دکمه آبی رنگ می بینید که باید بر روی آن کیلیک کنید.

حال شروع به ثبت سایت می کنید. در کادر Account Name نام مورد نظر خود را برای اکانت وارد نمایید. گزینه های بعدی به تنظیمات به اشتراک گذاری اطلاعات حساب شما مربوط می شود که می توانید آن ها را فعال یا غیرفعال کنید. بهتر است تا همه گزینه ها را فعال کنید تا بتوانید از اطلاعات مفید گوگل استفاده نمایید.

این مرحله به زمینه کاری سایت شما ارتباط دارد که از شما می خواهد 4 نوع مقیاس مد نظر خود برای واکاوی سایتتان را وارد نمایید. آنگاه در قسمت بعد منطقه زمانی خود را مشخص نموده و در پایان روی Next کلیک کنید.

در مرحله سوم از ثبت سایت در آنالیتیکس بخش هایی مرتبط با نوع کار شما در وب سایت تان وجود دارد. در قسمت اول متناسب با کار وبسایت تان دسته بندی کاری خود را از منو انتخاب کرده و در قسمت Business size محدوده کاری خود و تعداد پرسنل آن را مشخص نمایید. در قسمت انتهایی این بخش از شما خواسته می شود تا مواردی را که لازم است توسط گوگل آنالیتیکس بررسی و آنالیز گردد، انتخاب نمایید.

سپس صفحه ای ظاهر می شود که شامل قوانین analytics.google می باشد. تیک هر دو گزینه را فعال نموده و سپس روی I Accept کلیک کنید.

قبل از ورود به آنالیتیکس از شما خواسته می شود گستره ارتباط با ایمیلتان را معین کنید. این گستره را با تیک زدن موارد زیر مشخص نموده و در پایان روی دکمه Save کلیک کنید.

Performance Suggestion & Updates  با فعال سازی این مورد، پیشنهادات سرویس آنالیتیکس و به روزرسانی ها برای شما ایمیل می شوند.

Feature Announcements  با فعال سازی این مورد آموزش هایی در خصوص تغییرات، افزایش ها و ویژگی های جدید آنالیتیکس دریافت خواهید کرد.

Feedback & Testing  با فعال کردن این مورد ایمیل هایی در مورد مشارکت در نظرسنجی ها و بهبود آنالیتیکس به شما ایمیل می شود.

Offers from Google ⇐ اگر این مورد فعال شود، ایمیل هایی درباره محصولات، خدمات، رویداد ها و تبلیغات مخصوص مرتبط با گوگل دریافت خواهید نمود.

در مرحله پایانی از ثبت نام در گوگل آنالیز باید آدرس سایت خود را وارد نمایید. در این بخش شما می توانید یکی از 3 پلتفرم IOS ، اندروید یا وب را برای وارد کردن آدرس انتخاب کنید.اگر قصد طراحی سایت دارید و می خواهید برای فروشگاه یا شرکت خود طراحی وب انجام دهید می توانید از طریق شرکت طراحی سایت معتبر انواع وب سایت مانند: طراح سایت حرفه ای ، فروشگاهی ، شرکتی ، معماری ،خدماتی ، صرافی ، طراحی سایت اختصاصی و ... را سفارش طراحی سایت دهید و همچنین می توانید از هزینه طراحی سایت و امکانات وب سایت مورد نظر خود از این طریق مطلع شوید.

آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) از سرویس ‌های رایگان موتور جستجوی گوگل محسوب می شود که به کمک آن می تواند آمار بازدیدکنندگان یک وب‌ سایت را مشاهده کرد. این سرویس باقابلیت ارزیابی و تجزیه کاربران وارد شده، فعالیت‌ های کاربران، زمان حضور کاربران در سایت و غیره، دامنه وسیعی از اطلاعات را در دسترس مدیر وب‌ سایت قرار می ‌دهد. این ابزار برای وبمستران، مثل یک دستیار عمل می کند و به آن ‌ها این امکان را می دهد تا در مورد ترافیک ورودی سایت، اطلاعات سودمندی کسب کنند. رایگان بودن و راحتی کار با این وسیله، از خصوصیات مثبت آنالیتیکس می باشد که کاربران را به استفاده از آن ترغیب می‌ کند.

ثبت سایت در گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس، به شما یاد خواهد داد که چگونه آمار و ارقام سایت خود را کسب کنید و همه این آمار را در کنار هم تجزیه کنید تا نقاط ضعف و نقاط قوت سایت خودتان را بیابید. در این آموزش قسمتی از بازاریابی اینترنتی را نیز خواهید آموخت. چون که analytics.google و در مجموع آمار برای واکاوی سایت قسمتی از بازاریابی اینترنتی به حساب می آید.

جمع بندی

گوگل آنالیتیکس یک سرویس رایگان از شرکت گوگل است که در سال 2005 معرفی شد. این ابزار اطلاعات مفیدی درباره وب سایتتان به شما ارائه می کند و با توجه به آن می توانید رتبه سایت خود را افزایش دهید. گوگل آنالیز به شما کمک می کند تا بازاریابی دیجیتال خود را بهبود بخشید و در حال حاضر بیشتر از 50 میلیون از این سرویس استفاده می کنند. همچنین با استفاده از این سرویس می توانید آمار بازدیدکنندگان وب سایت خود را ببینید و درباره ورود کاربران، فعالیت‌ های کاربران، زمان حضور کاربران در سایت و غیره به اطلاعات گسترده ای دست پیدا کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب