کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

کنکور تجربی

490 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 07 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

روش گزینش دانشجو در هر کشور متفاوت است. برخی از کشورها به بررسی سوابق تحصیلی افراد پرداخته و بعضی دیگر از روش برگزاری امتحانات و آزمون های مختلف برای گزینش دانشجو استفاده می کنند. در کشور ما هم برگزاری کنکور و گزینش داوطلب از طریق آن مهمترین راه پذیرش دانشجو برای اغلب دانشگاه های کشور است. کنکور تجربی یکی از انواع کنکورهایی است که هر ساله با تعداد بسیاری از داوطلبان برگزار می شود. شاید بتوان گفت اغلب داوطلبانی که در کنکور تجربی شرکت می کنند، به دنبال پذیرش در رشته های دکترای پزشکی و دندانپزشکی هستند. این رشته ها به سبب موقعیت اجتماعی بالا و درآمد خوب پزشکان، مورد توجه بسیاری از داوطلبان کنکور رشته تجربی است. به همین سبب در این مقاله می خواهیم شما را با این کنکور پرطرفدار آشنا کنیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاور تحصيلي و آموزش آنلاین انواع مشاوره درسی مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصيلي رايگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.
 

کنکور تجربی

شرایط کنکور تجربی

چنانچه گفتیم کنکور تجربی داوطلبان زیادی داشته و در سال های اخیر به تعداد آنها افزوده شده است. به طوری که بیش از نیمی از داوطلبان کنکورهای سراسری، مربوط به این رشته است. کنکور علوم تجربی به سبب بازار کار خوب اکثر رشته های آن و درآمد بالای آنها، پرطرفدارترین رشته کنکور است. از طریق این رشته می توان یک پزشک، دندانپزشک، داروساز، دامپزشک، پرستار و ماما شد. این رشته ها با آینده شغلی مناسبی که دارند، سبب جذب بسیاری از داوطلبان کنکور شده اند.
 

شرایط کنکور تجربی

داوطلبان با هر دیپلمی می توانند در کنکور تجربی شرکت کنند ولی باید منابع رشته علوم تجربی را مطالعه کرده و بر آنها مسلط باشند. باید داوطلبان کنکور رشته علوم تجربی از ضرایب دروس مختلف این رشته آگاهی داشته و نکات مهم برای قبولی در این کنکور را بدانند. به همین جهت در بخش بعدی به مواردی که یک کنکوری رشته تجربی باید بداند می پردازیم.

نکاتی که باید یک داوطلب کنکور تجربی بداند

نکات مختلفی وجود دارد که داوطلبان کنکور تجربی به خصوص کسانی که دیپلمی غیر از علوم تجربی دارند، باید بدانند. این نکات از این قرارند
•    کنکور تجربی مانند کنکور رشته های دیگر، دارای دروس اختصاصی و عمومی است.
•    دروس اختصاصی  برای رشته علوم تجربی عبارتند از: زیست شناسی، شیمی، ریاضی، فیزیک و برای برخی از رشته های دانشگاهی درس زمین شناسی.
•    سوالات کنکور رشته تجربی اغلب از کتب دوره دوم و سوم دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی در نظام جدید است. البته باید خاطر نشان کرد که کتاب فیزیک سال اول رشته تجربی نیز جزو منابع کنکور این رشته است.
•    ضریب دروس مختلف برای قبولی در رشته های گوناگون کنکور تجربی با هم متفاوت است. به عنوان مثال درس زیست شناسی در دروس مربوط به رشته های پزشکی از اهمیت بالایی برخوردارند.  
•    رشته های دانشگاهی متنوعی را می توانید در کنکور تجربی انتخاب کنید. این رشته ها علاوه بر رشته های پزشکی، پیراپزشکی، شیمی و کشاورزی، رشته هایی مانند علوم سیاسی، هتلداری، مربی گری عقیدتی، فناوری اطلاعات نیز هستند.
•    یکی از ویژگی های کنکور علوم تجربی استرس زیاد در هنگام کنکور است. این استرس به سبب رقابت شدید در رشته های دکترای پزشکی است. اضطراب و استرس زیاد سبب می شود که داوطلبان نتوانند به راحتی از عهده سوالات برآیند. بنابراین شما باید سعی کنید هنگام شرکت در کنکور، آرامش و روحیه خود را حفظ کنید.
•    تست زنی خود را تقویت کنید. داوطلبان برای قبولی در این رشته باید علاوه بر خواندن دروس، نوع تست زنی خاص برخی از دروس را نیز بیاموزند. برای قبولی در این رشته به خصوص رشته های پرطرفدار باید شکل مطالعه خود را با نوع تست زنی این دروس، هماهنگ کنید. ممارست در تست زدن دروس مختلف، راه حل موفقیت در کنکور است.     
به دلیل اهمیت بالای ضرایب دروس در رشته علوم تجربی، در بخش بعدی به مقدار این ضرایب اشاره می کنیم.
 

نکاتی که باید یک داوطلب کنکور تجربی بداند

ضرایب دروس کنکور رشته تجربی

همانطور که گفتیم منابع دروس در کنکور تجربی دارای ضرایب متفاوتی هستند که در قبولی رشته مورد نظر از اهمیت زیادی برخوردارند. در کنکور تجربی پنج زیر گروه وجود دارند که ضرایب دروس آنها با هم دیگر متفاوت است. دانش آموزانی که قصد دارند، در رشته های پر طرفدار دندانپزشکی، پزشکی و دارو سازی ادامه تحصیل بدهند، بهتر است که بر روی دروس زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک خود بیشتر از هر دروس دیگری وقت بگذارند. در این میان دانش آموزانی که قصد دارند، در رشته داروسازی پذیرفته بشوند، باید بر روی درس زمین شناسی خود بیشتر از دروسی چون ریاضی و فیزیک وقت بگذارند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی و کلاس آنلاین انواع مشاوره تحصیلی مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مرکز مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

ضرایب دروس کنکور رشته تجربی

اسامی نفرات برتر کنکور تجربی 99

هر ساله بعد از برگزاری کنکور سراسری، نتایج کنکور توسط سازمان سنجش اعلام می شود. معمولا یک روز قبل از اعلام نتایج نهایی، اسامی نفرات برتر کنکور نیز در تمام گروه های آزمایشی منتشر می شود. اسامی نفرات برتر کنکور تجربی 99  همراه با عکس و رتبه فرد نیز از طریق اینترنت و رسانه های گروهی به اطلاع همگان رسید.  
جمع بندی
کنکور علوم تجربی در بین گروه های آزمایشی دیگر از داوطلبین بالاتری برخوردار است. این کنکور به سبب آینده شغلی بهتر برخی از رشته های آن، مورد اقبال اکثر داوطلبان است. داوطلبان با هر دیپلمی می توانند در این کنکور شرکت کنند ولی باید منابع و ضرایب دروس آن را بدانند. برای موفقیت در کنکور تجربی باید روحیه خود را حفظ کرده و تست زنی خود را تقویت کنید. در این گروه آزمایشی می توانید رشته های مختلفی را انتخاب کنید که توصیه می شود قبل از انتخاب رشته از عنوان رشته ها آگاه شوید.   

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب