کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

کرکره برقی

251 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

کرکره های برقی، علاوه بر این که برای محافظت به عنوان درب های ورودی پارکینگ ها و مغازه ها استفاده می شوند، کاربرد های دیگری نیز پیدا کرده اند. کاربرد دیگر این کرکره های برقی این است که از آن ها جلوی پنجره ها نیز استفاده می‌کنند تا از نفوذ نور خورشید، باد، باران و سر و صدا در خانه جلوگیری شود. البته استفاده اصلی و اساسی از کرکره های برقی به عنوان درب برای محیط های مختلف می باشد تا این که برای پنجره ها مورد استفاده قرار بگیرند. هنگام تهیه و خرید این کرکره های برقی باید به نکات زیادی توجه کنید که از مهم ترین آن ها، کیفیت تیغه های این کرکره های برقی و نوع و کیفیت موتور آن ها می باشد. هر کدام از این دو تاثیر زیادی بر کیفیت و کارایی  کرکره برقی ها خواهند گذاشت.

تیغه کرکره برقی

هنگام خرید و تهیه کرکره های برقی، باید به دو نکته اساسی توجه نمایید و در واقع می‌توان گفت که کرکره برقی ها از همین دو جز اصلی تشکیل شده‌ اند. یکی قسمت موتور آن ها و دیگری قسمت تیغه های آن هاست که بدنه اصلی کرکره های برقی را تشکیل می‌ دهند. هنگام خرید کرکره های برقی باید به مرغوب بودن تیغه های آن دقت داشته باشیم و توجه کنیم که این تیپغه ها از آلومینیوم های ضایعاتی ساخته نشده باشند. در این گونه موارد که تیغه کرکره ها از مرغوبیت خوبی برخوردار نباشد، می تواند پس از مدتی به شکستن تیغه ها در محل های اتصال منجر شود. هم چنین در طول زمان استفاده، سر و صدای نا هنجار و اعصاب خوردکنی ایجاد می‌کنند.

کرکره برقی

نکته دیگری که در مورد تیغه کرکره های برقی باید به آن توجه نماییم این است که نباید وزن تیغه ها سبک باشد. تیغه هایی که وزن سبک دارند می ‌توانند به سرعت در اثر ضربه فرو رفته و آسیب ببینند و در نتیجه باعث آسیب دیدگی سیستم کرکره های ‌برقی شوند. شاید در برخی مواقع کرکره های برقی‌ با قیمت ‌های پایین ‌تر به ما پیشنهاد شود، اما باید قبل از اقدام به خرید تنها بر اساس قیمت تصمیم نگیریم و به کیفیت تیغه کرکره برقی و کیفیت موتور آن توجه نماییم. تیغه های کرکره های برقی در عرض های متفاوتی و برای مصارف متنوعی تهیه شده و مورد استفاده قرار می‌ گیرند. تیغه ها در عرض ۶، ۸ و ۱۰ سانتی متری تولید شده و هرچه مساحت کلی کرکره های برقی بیش تر باشد، از تیغه هایی با عرض بیش تر استفاده می شود.اگر قصد هوشمند سازی خانه خود را دارید می توانید از شرکت های معتبر این حوزه برای هوشمند سازی منازل مسکونی مشاوره دریافت کنید و از تجهیزات خانه هوشمند با خبر شوید همچنین بدانید هزینه ی هوشمند سازی خانه چه مقدار می شود.

موتور کرکره برقی

همان طور که گفتیم، دو جز اصلی که در خرید کرکره های برقی باید به آن ها توجه شود، یکی تیغه های کرکره برقی و دیگری موتور آن می‌ باشد. موتور در واقع کار اصلی کرکره برقی ها را انجام می ‌دهد و قدرت لازم برای بالا و پایین بردن تیغه ها و در نتیجه، باز و بستن درب را ایجاد می نماید. در  کرکره های برقی از موتور های استوانه ای با اندازه حدود نیم متر استفاده می شود. ساختار این موتور ها بدین شکل است که از یک طرف شفت وارد آن ها شده و به وسیله پیچ و مهره به آن ثابت می شود. به هنگام شروع به حرکت کردن موتور نیز چرخش خود را آغاز کرده و باعث بالا و پایین بردن تیغه ها شده و در نتیجه باز و بسته شدن درب ها را منجر می گردد.

موتور کرکره برقی

با توجه به محدودیتی که در موتور های کرکره های برقی وجود دارد، برای مساحت های کم و متوسط استفاده می شود؛ چرا که برای مساحت های بزرگ، قدرت بیش تری لازم بوده تا بتواند تیغه ها را بالا و پایین ببرد و در نتیجه موتور های بزرگ تر و قوی تری لازم دارد. متداول ترین و محبوب ترین نوع موتورهایی که در کرکره برقی ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد و در بین نصابان بسیار مشهور است، موتور های تیوبلار می باشند. علت نام گذاری این موتور ها، شکل لوله آن ها بوده و دلیل محبوبیت و استفاده زیاد از آن ها نصب آسانشان می باشد. این موتور ها با توجه به وزن تیغه ها در وزن های متفاوتی نصب می ‌شوند و در وزن های حدود ۳۰ کیلوگرم تا ۳۰۰ کیلوگرم تنوع دارند.

جمع بندی

استفاده از کرکره های برقی به عنوان درب برای اماکن مختلف مانند مغازه‌ ها و پارکینگ ها بسیار متداول شده است. این کرکره ها نسبت به درب های معمولی ویژگی‌ های خوبی دارند که کار را برای مصرف کنندگان خیلی آسان تر می کند. در خرید کرکره های برقی باید به دو نکته اساسی توجه شود؛ یکی نوع و کیفیت تیغه های کرکره برقی بوده و دیگری کیفیت موتور آن ها می باشد. باید توجه داشته باشیم که تیغه های کرکره های برقی از مرغوبیت بالایی برخوردار باشد تا در اثر ضربه، آسیب ندیده و سر و صداهای گوش خراش ایجاد نکند. موتور ها نیز که قدرت اصلی برای بالا و پایین رفتن درب ها را ایجاد می نمایند، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب