Loading List Items...

کامپوزیت ونیر

43 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز پنجشنبه, 06 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

کامپوزیت ونیر یکی از روکش هایی است که توسط دندانپزشک برروی دندان ها قرار می گیرد که از رزین سفید ساخته شده است و به وسیله چسب های بسیار قوی، مستقیماً بر روی دندان شما چسبانده می شود. کامپوزیت دندان در مقایسه با دیگر روش های سفیدکننده، بیشتر موجب بهبود سفیدی دندان می شود و طرح لبخند را روشن و زیبا می کند. این روش می تواند مشکلات ساییدگی دندان، فاصله بین دندان ها، برطرف نمودن تراشیده شدن دندان ها، کوتاهی و شکستگی دندان ها و غیره را رفع کند.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : پروتز دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

کامپوزیت ونیر چیست

درمان طراحی لبخند با بهره گیری از کامپوزیت زیبایی که با عنوان لمینیت کامپوزیتی، رزین کامپوزیت، ونیر کامپوزیتی یک روزه و غیره شناخته می شود، انجام می گیرد. چنانچه برخی از دندان های شما شکسته و یا آسیب دیده اند یا ترمیم های چند رنگ دندانی دارید که باعث نامناسب شدن ظاهر دندان های شما در خط شده اند، می توانید از این روش درمانی جهت بهبود زیبایی و درمان این گونه دندان ها بهره بگیرید. درمان ونیر در مقایسه با روکش و ترمیم کامپوزیت روتین نتیجه متفاوتی دارد. اگرچه مواد مورد استفاده در ترمیم کامپوزیت و ونیر یکسان می باشد. اما نتیجه کامپوزیت در انجام ونیر از نظر کارایی و زیبایی بسیار متمایز است.

ونیر دندان چیست

ونیر دندان با نام های گوناگونی شناخته می شود، مانند ونیر یک جلسه ای، کامپونیر، ونیر کامپوزیت و در بعضی موارد باندینگ کامپوزیت. لمینت دندان نسبت به این روش، تکنیک تهاجمی تری جهت بازگرداندن لبخند به حساب می آید. چنانچه دندان ها شکسته یا آسیب دیده باشند، ونیر یک انتخاب مناسب برای نصب مستقیم بر روی دندان و داشتن ظاهری زیبا است. ونیر دندان اغلب به دو دسته ونیر سرامیکی و ونیر کامپوزیت دندان تقسیم می گردد.

ونیر کامپوزیت دندان

ونیر کامپوزیت یک پوسته است که برای بهره گیری از آن به تراشیدن دندان و قالب گیری نیازی نیست و به طور مستقیم این لایه به وسیله اشعه روی دندان چسبانده می شود و به شکل لایه ای محافظ بر روی مینای دندان قرار می گیرد. این روش از نظر ثبات رنگ و قیمت کمتر از ونیر سرامیکی است. زمانی که دندان ها دچار شکستگی، ترک های کوچک و یا تحلیل می شوند، از این شیوه بهره می گیرند و آن را روی دندان آسیب دیده قرار می دهند. ونیر کامپوزیت به دو طریق مستقیم و غیرمستقیم ساخته می شود. در شیوه مستقیم این مواد در یک جلسه روی دندان قرار می گیرد و پزشک آن را به صورت دلخواه در می آورد. در شیوه غیرمسقیم اول مواد در آزمایشگاه ساخته شده و سپس در مطب روی دندان گذاشته می شود.

کامپوزیت ونیر

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت یا فیسینگ درمان یک جلسه ای را بدون تراش دندان انجام می دهند. از این روش می توان برای رفع مواردی نظیر: نامنظمی های کوچک، بستن فاصله بین دندان ها و زردی های دندان ها استفاده کرد. این شیوه برای برطرف نمودن فرم بد دندان، رنگ زرد و سیاه، فاصله میان دندان ها، ترک خوردگی و شکستگی دندان و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

 کامپوزیت ونیر در تهران

هر کدام از روکش ها برای دندان حتی با بالاترین سطح از کیفیت احتمال دارد دچار خراشیدگی، شکستگی، لب پریدگی و یا تیرگی شود. ولی این مشکلات در این روش به راحتی توسط دندانپزشک اصلاح و ترمیم می گردد. این شیوه و انجام فرآیند‌های مربوط به آن یکی از کارهایی است که در کلینیک های مختلف تهران با بالاترین سطح از کیفیت برای مراجعین انجام می شود.

 ونیر دندان

ونیر درواقع یک پوشش نازک است که به دندان متصل می گردد تا دندان ها را به صورت کلاسیک نشان دهد. چنانچه تمایل دارید لبخند زیباتری داشته باشید، ونیرهای دندانی انتخاب خوب و ساده ای هستند. ونیرها پوشش های نازکی می باشند که در قسمت جلو دندان گذاشته شده و شبیه دندان طبیعی هستند. جنس ونیر امکان دارد از رزین کامپوزیت و یا پورسلین (چینی) باشد. مقاومت ونیر پورسلین در مقابل تغییر رنگ و لکه نسبت به ونیر کامپوزیت بهتر است و از لحاظ خواص انعکاس نور نیز به دندان طبیعی بیشتر شباهت دارد ونیرهای رزین کامپوزیتی نازکتر هستند، از این رو جهت نصب آنها بر روی دندان، بخش کمتری از مینا تراشیده می شود.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص های این رشته مانند: دندانپزشکی عمومی ، دندانپزشکی اطفال ، فوق تخصص دندانپزشکی  را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

 کامپوزیت ونیر طبیعی

برای آنکه هر یک از روکش های کامپوزیت و لمینت طبیعی به نظر برسند، تا اندازه زیادی به مهارت و تجربه دندانپزشک شما بستگی دارد. به ویژه زیبایی روکش های کامپوزیت ونیر که مستقیما توسط خود دندانپزشک روی دندان ها گذاشته می شوند مشروط به مهارت، تجربه و هنر دندانپزشک می باشد. چنانچه روکش های کامپوزیت دندان و لمینت سرامیکی با مهارت اجرا شوند، بایستی با ظاهر بقیه دندان های شما همخوانی داشته باشند.

کامپوزیت ونیر چیست

ونیر چیست

ونیر یا کامپوزیت یک نوع ماده ترمیم کننده دندان محسوب می شود که توسط دندانپزشک بر روی دندان قرار می گیرد و همچنین دندانپزشک آن را فرم می دهد. به این ترتیب دندان ها سفیدتر و سالم تر به نظر می رسد. این روش نسبت به لمینت دندان ارزان تر بوده و در یک جلسه انجام می گیرد. برای درمان آسیب های جزئی و شکستگی های دندان از ونیر استفاده می شود. در موارد شدیدتر لمینت سرامیکی توصیه می گردد.

جمع بندی

کامپوزیت ونیر از رزین سفید ساخته شده و توسط دنداپزشک با استفاده ازچسب های قوی بر روی دندان شما چسبانده می شود. با استفاده از کامپوزین ونیر می توان طرح لبخند را زیباتر کرد و زردی دندان و نامنظمی های دندان را رفع نمود. همچنین اگر این روش توسط دندانپزشک ماهری انجام شود، بسیار طبیعی جلوه خوداهد کرد. در صورتی که دندان دچار آسیب های جزئی و شکستگی شود، از ونیر استفاده می شود.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته