Loading List Items...

کارواش تهران

29 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 29 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

یکی از مشاغل مربوط به اتومبیل که امروزه وجود آن ضرورت بسیاری دارند، شغل کارواش است که مراکز زیادی در سراسر کشور به آن می پردازند. شستشوی خودروها در مراکز کارواش مانند کارواش تهران به دو صورت دستی و اتوماتیک صورت می گیرد. هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایبی هستند و افراد با توجه به شرایط و موقعیت اتومبیل و بودجه خود یکی از آنها را انتخاب می کنند. در این مقاله قصد داریم درباره این شغل و نحوه کار آن با شما صحبت کنیم.  

معرفی انواع کارواش تهران

چنانچه گفتیم در مراکز کارواش به دو صورت دستی و اتوماتیک به شستشوی ماشین ها پرداخته می شود. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که نوع دستی آن را انتخاب کنند. در این روش نیروهای خدماتی با استفاده از تجهیزات فشار قوی اقدام به شستن خودرو می کنند. دستمال نظافت، جاروبرقی، مواد شوینده و اسپری ها از جمله وسایل دیگری است که در مراکز شستشوی دستی اتومبیل استفاده می شود.

در روش دستی، نیروها با استفاده از آب، مواد شوینده و دستمال قسمت های مختلف بدنه را پاکیزه می کنند. در صورتی که نیاز به شستشوی داخل اتاقک یا موتور خودرو داشته باشید این فرآیند برای آن محل ها نیز صورت می گیرد. اما در قسمت اتاقک از جاروبرقی به جای آب استفاده می شود. قسمت های داخلی کابین مانند داشبورد را با دستمال و اسپری های براق کننده تمیز کرده و جلا می دهند. اگر تمام قسمت های خودرو مورد شستشو قرار گیرد، در اصطلاح «صفرشویی» گفته می شود.

معرفی انواع کارواش تهران

در روش شستشوی اتوماتیک در شهر تهران، تمام فرآیندهای کارواش تهران از قبیل برس زنی، آبکشی، خشک کردن و غیره توسط دستگاه و تجهیزات انجام می شود. در این حالت اتومبیل وارد محوطه مورد نظر شده و توسط دستگاه های خودکار مورد شستشو قرار می گیرد. برخی از مراکز کارواش تهران از بخار آب و مواد نانو جهت شستن بدنه ماشین استفاده می کنند که در پاکیزگی بیشتر و ماندگاری آن تأثیرگذار است.

بهترین کارواش تهران

مراکز کارواش گوناگونی در سراسر تهران وجود دارد ولی کیفیت کار آنها با یکدیگر متفاوت است. ترکیبات مواد شوینده، نحوه صحیح آبکشی، تجهیزات و امکانات مناسب و غیره همگی در میزان کیفیت کار آنها تأثیرگذار است. در ادامه این مطلب به توضیحات موارد ذکر شده می پردازیم. مواد شوینده مناسب باید قدرت پاک کنندگی بالایی داشته و با رنگ بدنه خودروها سازگار باشد. موادی که تمام لکه ها را از بین نمی برد یا آسیب های مختلفی به رنگ بدنه وارد می کند برای شستشوی اتومبیل مناسب نیست. تجهیزات مناسب و به روز نیز یکی از عوامل عملکرد درست کارواش تهران است. اگر تجهیزات و دستگاه ها قدیمی بوده و کارایی خود را از دست داده باشند پاک کنندگی مناسبی ندارند. آبکشی به وسیله تجهیزات فشار قوی نیز یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در تمیزی بیشتر اتومبیل است.

خشک کردن ماشین یکی دیگر از بخش های مهم در کارواش است. اگر بدنه خودروها به خوبی خشک نشوند به زودی و در اثر حرکت، دچار آلودگی می شوند. در روش دستی با استفاده از دستمال های مایکروفایبر و در روش اتوماتیک دستگاه های دمنده خشک کن، عمل خشک کردن را انجام می دهند. اگر در این مرحله از واکس  مناسب و باکیفیت استفاده گردد، موجب درخشانی و براقی خودرو و همچنین پاکیزگی طولانی تر آن می شود. با توجه به مواردی که گفتیم پس بهترین کارواش تهران مرکزی است که دارای خصوصیات مذکور بوده و از تجهیزات و نیروهای خدماتی مناسبی استفاده کند.   

کارواش در محل غرب تهران

مراکز شستشوی ماشین بسیاری در سراسر شهر تهران وجود دارد. به عنوان مثال کارواش مراکز غرب، شرق و شمال تهران برای ساکنین این مناطق تأسیس شده اند. اما شما می توانید ساکن هر منطقه ای که هستید از کارواش سیار در محل کمک بگیرید. شما به راحتی می توانید با مراجعه به سایت های این مراکز درخواست خود را اعلام کنید. به این معنی که اگر ساکن شمال یا شرق شهر هستید به سایت کارواش در محل شمال تهران یا کارواش در محل شرق تهران مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

این مراکز به سرعت نیروهای خدماتی خود را با وسایل و تجهیزات لازم به محل مورد نظر شما ارسال می کنند. درخواست های شما می تواند کارواش خشک، کارواش نانو، بخارشویی بدنه، پولیش کاری، واکس رینگ و لاستیک، واکس بدنه و جاروبرقی و نظافت داخل اتاقک یا کابین اتومبیل و غیره باشد. با کارواش آنلاین از دردسرهای ترافیک و شلوغی شهر آسوده شده و در زمان خود صرفه جویی می کنید. کارواش در محل غرب تهران نیز یکی از امکاناتی است که در اختیار ساکنین غرب شهر قرار گرفته است.

برخی از افراد هزینه های کارواش سیار را بیشتر از مراجعه حضوری به مراکز شستشوی ماشین برآورد می کنند. در صورتی که اینطور نیست! زیرا هزینه های رفت و آمد تا کارواش تهران را مورد محاسبه قرار نداده اند.

بهترین کارواش تهران

جمع بندی

یکی از مشاغلی که امروزه به عنوان یک شغل ضروری شناخته می شود، کارواش است. مراکز شستشوی خودرو با امکانات و تجهیزات مختلف و نیروهای خدماتی باتجربه ماشین های مختلف را پاکیزه می کنند. این شستشو به دو صورت دستی و تمام اتوماتیک انجام می شود. در روش دستی نیروهای خدماتی با تجهیزات فشار قوی و در روش اتوماتیک، تجهیزات مختلف به طور خودکار تمام فرآیند شستشو را انجام می دهند. برخی از مراکز به صوررت سیار نیز اقدام به شستن اتومبیل می کنند. کارواش آنلاین یکی از امکانات مقرون به صرفه ای است که مورد استقبال برخی از مالکان خودرو قرار گرفته است. 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته