کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

کارشناسی ارشد بدون کنکور

631 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 07 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

چند سالی است که دانشگاه های سراسری اعم از روزانه و شبانه، غیر انتفاعی و پیام نور علاوه بر پذیرش دانشجو با کنکور مقطع کارشناسی ارشد، اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور نیز کرده اند. به این طریق داوطلبان صرفا در کارشناسی ارشد ثبت نام کرده و بدون شرکت در کنکور، برای ورود به دانشگاه انتخاب می شوند. این فرصت مناسبی برای داوطلبانی است که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند ولی در کنکور شرکت نکرده اند. به همین جهت می خواهیم در این مطلب درباره کارشناسی ارشد بدون کنکور صحبت کنیم. کارشناسی ارشد بدون کنکور غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد نیز موضوعاتی است که در این نوشتار به آن می پردازیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره آنلاین تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره درسی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاور درسی انلاین باخبر شوید.

کارشناسی ارشد بدون کنکور

 

گزینش در کارشناسی ارشد بدون کنکور چگونه صورت می گیرد؟

زمانی که تعداد داوطلبان برای دانشگاه بیشتر از تعداد صندلی های موجود در آن باشد، باید گزینش به صورت های مختلفی انجام شود. در کشور ما امر گزینش معمولا به صورت برگزاری کنکور های سراسری صورت می گیرد. ولی چند سالی است که داوطلبان در برخی از مقاطع دانشگاهی، بدون کنکور هم امکان ورود به دانشگاه را پیدا کرده اند. قبولی کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های سراسری مختص به دانشجویان ممتاز کارشناسی است. بدین معنا که هر دانشگاه در صورت نیاز فراخوان ثبت نام برای فوق لیسانس بدون کنکور را در سایت مخصوص خود، اعلام می کند. کسانی که دانشجوی ممتاز رشته دانشگاهی خود در مقطع کارشناسی هستند، می توانند در این فراخوان ثبت نام کنند. متقاضیان واجد شرایط باید در زمان مقرر و طبق زمان بندی دانشگاه مورد نظر، به سایت دانشگاه مراجعه کرده و شرایط و ضوابط را مطالعه کنند. اگر داوطلب دارای شرایط لازم باشد می تواند در کارشناسی ارشد بدون کنکور ثبت نام کند. ثبت نام به صورت اینترنتی یا پستی انجام می شود. به عبارت دیگر داوطلب باید یا به صورت اینترنتی در سایت ثبت نام کرده یا درصورت امکان و طبق اطلاعیه دانشگاه، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام خود را توسط پست ارسال کند. بعد از بررسی مدارک و سوابق، نتایج نهایی اعلام می شود.
 

گزینش در کارشناسی ارشد بدون کنکور چگونه صورت می گیرد؟


به این ترتیب افرادی می توانند در کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های دولتی ثبت نام کنند که جزو دانشجویان ممتاز کارشناسی هستند. بنابراین اگر متقاضی ثبت نام در کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های سراسری هستید باید اطلاعیه های دانشگاه مورد نظر را دنبال کرده تا زمان ثبت نام آن اعلام شود.  

کارشناسی ارشد بدون کنکوردر دانشگاه های غیر انتفاعی

تا قبل از شیوع ویروس کرونا قبولی در کارشناسی ارشد دانشگاه های غیر انتفاعی به دو طریق انجام می شد. یکی از طریق استعدادهای درخشان و دیگری از راه قبولی در کنکور سراسری. اما امسال روش دیگری برای پذیرفته شدن در ارشد غیر انتفاعی اتخاذ شده است که آن هم بر اساس سوابق تحصیلی است. این راه سبب شده است کسانی که داوطلب تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های غیرانتفاعی هستند؛ بتوانند بدون داشتن سهمیه استعدادهای درخشان و بدون شرکت در کنکور، در این دانشگاه ها پذیرفته شوند. دانشگاه های غیر انتفاعی نیز مانند دانشگاه های سراسری و آزاد در صورت به حد نصاب نرسیدن ظرفیت پذیرش دانشجو از طریق کنکور و استعدادهای درخشان با بررسی سوابق تحصیلی داوطلب، دانشجو جذب می کنند. شما اگر متقاضی ثبت نام در کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی هستید باید اخبار مربوط به این ثبت نام را از طریق سایت های این دانشگاه ها دنبال کنید.  
 

کارشناسی ارشد بدون کنکوردر دانشگاه های غیر انتفاعی

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

اگر قصد ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارید باید منتظر اعلامیه آن در سایت دانشگاه باشید. این ثبت نام نیز به صورت اینترنتی انجام می شود که اغلب همزمان با انتخاب رشته کنکور ارشد است. در این زمان، لینک ثبت نام بدون کنکور فعال شده و دانشجویان ممتاز واجد شرایط می توانند از این فرصت استفاده کنند.
دانشگاه های سراسری و آزاد با توجه به شیوع ویروس کرونا قرار است علاوه بر پذیرش از بین داوطلبان ممتاز، بر اساس سوابق تحصیلی ارشد نیز دانشجو جذب کنند. البته باید این نکته را متذکر شویم که دانشگاه هایی قرار است بر اساس سوابق تحصیلی، دانشجو جذب کنند که ظرفیت پذیرش آنها از طریق کنکور به حد نصاب لازم نرسیده باشد.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و دوره های آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره آنلاین انتخاب رشته ، کنکور ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از قیمت مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد


تفاوت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری با دانشگاه آزاد در این است که ثبت نام دانشگاه آزاد برای هر دانشگاهی به صورت مجزا انجام نمی شود و احتمالا یک دفترچه مجزا برای این امر در سایت سنجش منتشر می شود. بنابراین امسال ثبت نام ارشد بدون کنکور در دانشگاه های سراسری و آزاد هم از طریق استعدادهای درخشان و هم از طریق سوابق تحصیلی صورت می گیرد.
جمع بندی
دانشگاه های سراسری و آزاد در چند سال اخیر اقدام به پذیرش بدون کنکور دانشجو، در مقطع کارشناسی ارشد نیز کرده اند. این ثبت نام از طریق استعدادهای درخشان صورت می گیرد. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد، از طریق استعدادهای درخشان است. یعنی داوطلبان تحصیل در کارشناسی ارشد بدون کنکور، باید دانشجوی ممتاز مقطع کارشناسی باشند. این ثبت نام به صورت اینترنتی انجام شده و پس از بررسی های لازم، نتیجه نهایی اعلام می شود. امسال با شیوع ویروس کرونا تصمیم دیگری اتخاذ شده است مبنی بر اینکه دانشگاه های سراسری و آزاد علاوه بر جذب دانشجو از روش استعدادهای درخشان، از طریق بررسی سوابق تحصیلی نیز اقدام به جذب دانشجو بنمایند. این روش فرصت دیگری به تمام دانشجویان ممتاز می دهد تا بتوانند در دانشگاه مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند. تفاوت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های سراسری با آزاد در این است که در دانشگاه های سراسری، برای هر دانشگاه باید به طور مجزا ثبت نام کنید ولی برای ثبت نام در دانشگاه آزاد، احتمالا یک دفترچه مجزا به این امر اختصاص داده شده که در سایت اعلام می شود.
   

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب