کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

چگونه یک طراح دکوراسیون داخلی شویم؟

111 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 26 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در سال های اخیر دنیای مد دیگر از بعد پوشش افراد خارج شده و تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی را در بر گرفته است. دیگر افراد در سرتاسر دنیا تنها به دنبال پیدا کردن لباس های مد روز نیستند و طراحی های به روز منازل، اکسسوری های به کار رفته در آن ها و غیره نیز جذابیت زیادی برای افراد دارد. در پس این موضوع با توجه به جذابیت این حوزه ها افراد زیادی نیز به دنبال ورود به این حوزه ها و کسب درآمد از آن ها هستند. این موضوع را از سرچ های گوگل نیز می توان دریافت کرد. قطعا شما هم متوجه شده اید که سوالاتی مثل چطور یک آرایشگر شوم؟ چگونه یک طراح دکوراسیون داخلی شویم؟ کوتاه ترین راه برای یادگیری طراحی لباس چیست و غیره جزو پرسش های متداولی است که افراد به دنبال دریافت پاسخ آن از گوگل هستند. هر فرد با پیدا کردن استعدادهایی هرچند جزئی در خود از هریک از این حوزه ها شاید سوالاتی این چنین در ذهنش به وجود آید. مثلا اگر شما عاشق چیدمان منازل هستید، شاید پیش خود فکر کنید که بهتر است در شغل خود تجدید نظر کنید. شاید شغل طراحی دکوراسیون داخلی برای شما گزینه مناسب تری باشد. البته دنیای طراحی دکوراسیون داخلی، دنیای وسیعی است که ضروری است قبل ‌از انتخاب این حرفه ی جذاب با آن آشنا باشید. شاید در وهله اول این طور به نظر برسد که سروکار یک طراح دکوراسیون داخلی همیشه با پارچه، رنگ‌ و اکسسوری های جذاب است اما در واقعیت اینطور نبوده و طراحان داخلی بایستی اصول، قواعد و دانش زیادی را آموزش ببینند تا بتوانند به عنوان یک دکوراتور موفق فعالیت کنند. اگر واقعا تصمیم خود را گرفته اید و سوال چگونه یک طراح دکوراسیون داخلی شویم؟ در ذهن شما نقش بسته است، پس بهتر است از قبل‌ تمام مسائل و مشکلات آن را به‌ دقت مورد بررسی قرار دهید تا طراحی موفق و توانا شوید.

چگونه یک طراح دکوراسیون داخلی شویم؟

با استعداد ذاتی، چگونه یک طراح دکوراسیون داخلی شویم؟

اولین جواب در پاسخ به سوال چگونه یک طراح دکوراسیون داخلی شویم؟ این است که باید اشتیاق و علاقه شخصی در این زمینه را داشته باشید. چرا که اگر افراد در زمینه علایق خود مشغول به کار و کسب درآمد باشند انرژی و انگیزه زیادی را در این کار گذاشته و حتما موفق خواهند شد. شما ممکن است که تنها با طی کردن چند دوره آموزشی به یک طراح تبدیل شوید اما برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی حرفه ‌ای باید استعداد ذاتی، ذوق و سلیقه کافی برای شناخت رنگ‌ها، درک فضا و غیره را نیز داشته باشید.

بدون مدرک، چگونه یک طراح دکوراسیون داخلی شویم؟

اما تنها داشتن استعداد نیز کافی نیست و داشتن مدرک تحصیلی نیز بسیار اهمیت دارد. برای این کار می توانید به دانشگاه های سراسر کشور ورود کرده و مدرک کاردانی، کارشناسی و یا مدرک بالاتر را اخذ کنید. یا با مراجعه به آموزشگاه های آزاد دوره های مربوطه را گذرانده و مدارک آن ها را دریافت کنید.

بدون پول، چگونه یک طراح دکوراسیون داخلی شویم؟

شاید شما هم جزو آن دسته از افراد با استعداد باشید که به دلیل نداشتن پول امکان دنبال کردن علایق خود را نداشته باشید. البته نمی توان تاثیر پول و فراهم کردن شرایط یادگیری را نادیده گرفت اما در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی می توانید  با گذراندن دوره های کارآموزی و برخی مطالعات فردی تا حدی مسیر را برای خود هموارتر کنید.

آیا طراح دکوراسیون داخلی بودن، شغل سختی است؟

هر کاری سختی های مخصوص به خود را دارد. شاید دکوراتور بودن جذاب باشد اما اینکه در طول کل پروژه بایستی تمامی اصول معماری، ساختار ساختمان ها، مفهوم فضاها، اصول اخلاقی و قواعد روان‌ شناسی را یکجا در نظر داشته باشید تا همه آن ها را به کار ببرید کمی سخت به نظر می رسد به نظر شما اینطور نیست؟

آیا شغل طراحی دکوراسیون داخلی، پول ساز است؟

شاید این طور به نظر برسد که دستمزد دکوراتور ها بسیار زیاد است، شاید در واقعیت هم اینطور باشد؛ اما این درآمد در مقایسه با دوره های تخصصی با شهریه های زیادی که هر متخصص بایستی برای به روز بودن اطلاعات خود ببینید چندان زیاد نیز به نظر نمی رسد. اگرچه میزان درآمد دکوراتورهای مختلف نیز متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال: میزان تحصیلات، محل تحصیل، سوابق، اعتبار و شهرت شرکت، میزان رضایت مشتریان قبلی و همچنین کاربردی بودن و مطابق بودن طراحی ها با سلیقه افراد و جامعه و غیره از پارامترهای بسیار مهم در تعیین میزان حقوق دریافتی هر دکوراتور است.

شغل طراحی دکوراسیون داخلی


جمع بندی
همه ی افراد در سرتاسر دنیا و در تمامی دوران ها به دنبال یافتن راه های جدیدی برای کسب درآمد هستند. همیشه نیز بر این روال بوده است که حوزه های تازه معرفی شده به جامعه از درآمد بهتری برخوردار هستند. این موضوع باعث شده در دنیای امروز ما و با افزایش سرعت رشد جوامع شغل های بسیار زیادی به دنیا معرفی شده و افراد زیادی در آن ها مشغول به کار شوند. یکی از شغل های جالبی که به دنیا معرفی شده است، شغل طراحی دکوراسیون داخلی است. شاید در گذشته نیز این شغل وجود داشته اما بازار کار امروزه رونق زیادی دارد. پس به همین دلیل است که افراد زیادی به دنبال یادگیری و کسب درآمد از آن هستند. همانطور که در مقاله نیز گفته شد در جواب سوال چگونه یک طراح دکوراسیون داخلی شویم؟ باید گفت علاوه بر داشتن استعداد و علاقه، یادگیری مهارت ها و گذراندن دوره های مربوطه نیز لازم است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب