کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

چوب پرده

869 بازدید
درج شده در روز شنبه, 07 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
4.0

چوب پرده یا میله پرده یکی از ملزومات اصلی پرده است که در انواع مختلفی طراحی می شود. میله های چوبی، فلزی، شیشه ای و طرح دار و ساده انواع چوب های پرده موجود در بازار است. این میله ها را باید متناسب با محل مورد نظر انتخاب کرده و آنها را تهیه کنید. در این مقاله می خواهیم درباره میل های پرده و انواع آن و همچنین خرید چوب پرده با شما صحبت کنیم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد شکل و متریال این ملزومات پرده به دست آورید تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.اگر قصد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی دکوراسیون داخلی ، ایده و طرح دکوراسیون داخلی مد نظر خود را دریافت کنید و دکور داخلی منزل ، آشپزخانه و محل کار خود را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.

چوب پرده

میل پرده

چوب پرده که با نام میل پرده نیز شناخته می شود انواع گوناگونی دارد و هر کس بر اساس سلیقه، محل مورد نظر، پرده منتخب و بودجه خود یکی از این انواع را انتخاب می کند. شما باید در ابتدا پرده خود را انتخاب کرده و بر اساس آن یک میل پرده شیک و متناسب خریداری کنید. این میله ها را به صورت لوله ای با مقطع دایره و  مربع می سازند. بعضی از آنها فلزی و برخی دیگر چوبی است. پلاستیک و برنج نیز از انواع متریال این ملزومات پرده است. میله های پرده علاوه بر ثابت نگهداشتن پرده، موجب زیبایی آن نیز می شود. یک اتاق زیبا با پرده و ملزومات آن شناخته می شود.

پرده های شیک و مدرن باید میل های مدرن و زیبا داشته باشند. در بخش انتهایی میل ها نیز قطعاتی قرار دارد که آنها را نیز در اشکال و متریال مختلفی می سازند. این قطعات به اشکال دایره ای، توپی، ساده و طرحدار است. پنجره هایی که بدون آرک و چارچوب بوده و تمام پرده نمایان است با این قطعات انتهایی کوچک و زیبای میله پرده، جذاب می شود. جنس و رنگ این قطعات انتهایی میل پرده نیز متنوع است. شما می توانید با دیدن تصاویر آنها بهترین گزینه را برای پرده و اتاق خود انتخاب کنید.

میل پرده

چوب پرده ساده

عده ای از افراد تمایل دارند که دکوراسیون آنها ساده و بدون تجملات باشد. پرده انتخابی این افراد ساده و بدون طرح های پیچیده است. چوب پرده ساده برای این پرده های بدون تجمل، بهترین انتخاب است. قیمت این میل های پرده ارزان بوده و قطعات انتهایی آنها ساده است. میله های ساده پرده را در رنگ های مختلفی طراحی می کنند که شما با توجه به رنگ پرده و وسایل خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. 

چوب پرده های جدید

در گذشته چوب های پرده ساده و تقریبا شکل یکسانی داشتند. اکثر آنها فلزی و سنگین بوده و از جذابیت زیادی برخوردار نبودند. ولی امروزه این میله ها را در شکل و رنگ و همینطور متریال مختلف طراحی می کنند. اشکال متفاوت همراه با قطعات انتهایی آنها می تواند جلوه خاصی به پرده و در کل به دکوراسیون اتاق بدهد. چوب پرده همانند شاخه درخت همراه با سر حیوانات و پرندگان یکی از هزاران مدل آن می تواند باشد.

خرید میل پرده

پس از انتخاب پرده و میله متناسب با آن نوبت به نصب پرده می رسد. خرید میل پرده بدون آگاهی از نحوه نصب ممکن شما را دچار مشکل کند. بنابراین در این بخش شما را با نکاتی در مورد نصب چوب پرده آشنا می کنیم.

  • برای خرید میل پرده حتما اندازه گیری دقیقی داشته باشید تا بتوانید به راحتی آن را نصب کنید. 
  • چوب پرده حلقه دار باید در حدود سه سانتیمتر بالاتر از پنجره نصب شود. زیرا پرده به حلقه متصل شده و پایین تر از چوب پرده قرار می گیرد.
  • برای بلندتر به نظر رسیدن پنجره می توانید میله را بالاتر از حد معمول نصب کنید.
  • میله پرده خانه هایی که دارای سقف کوتاهی هستند را بهتر است به سقف متصل کرده و از پرده های بلند استفاده کنید.
  • میل پرده های تزئینی را طوری نصب کنید که کاملا دیده شوند و کنار چارچوب قرار گیرند.
  • برای اینکه پنجره های باریک، پهن تر به نظر برسند؛ از میله پرده بلند استفاده کرده و بیرون از چارچوب نصب کنید. به این صورت خطای دید به وجود می آید.

قیمت چوب پرده

چنانچه گفتیم میل پرده انواع و اقسام زیادی دارد. برخی از آنها ساده و برای پرده های گیره دار طراحی شده  است ولی برخی دیگر طرحدار و با اشکال متفاوت است. این ملزومات پرده از لحاظ متریال نیز با یکدیگر متفاوتند. برخی از آنها چوبی و بعضی دیگر فلزی هستند. بعضی از آنها را برنجی و برخی دیگر را پلاستیکی می سازند. بنابراین هر کدام از این مدل های چوب پرده دارای قیمت های متفاوتی است. اغلب میله های ساده برای پرده های گیره دار ارزان تر از میل پرده های تزئینی است.

قیمت چوب پرده

البته شما باید در هنگام خرید میل پرده به کیفیت آن نیز توجه داشته باشید. زیرا برخی از این چوب ها کیفیت پایینی دارند و به مرور زمان تغییر رنگ و شکل می دهند و اگر چوب پرده تزئینی رنگ خود را از دست بدهد، جلوه پرده شما نیز از بین می رود.اگر قصد طراحی و اجرای دكوراسيون داخلی خانه باغ ، منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ، طرح و ایده مد نظر خود را دریافت کنید و دکوراسیون داخلی آشپزخانه ، منزل ، محل کار و ... را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.

جمع بندی

میله های پرده یکی از ملزومات مهم پرده هستند که در زیبایی و جلوه پرده نقش موثری دارند. میل ها برای ثابت نگهداشتن پرده ها به کار می روند ولی می توانید با آنها جذابیت بیشتری به پرده و اتاق خود بدهید. چوب های پرده را باید متناسب با پرده و محل مورد نظر انتخاب و خریداری کنید. نکات لازم برای نصب میله ها را رعایت کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب