کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

چرم دوزی

339 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 04 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اما همانطور که گفتیم از چند سال گذشته بر تعداد کلاس های آموزش چرم دوزی و همچنین کلاس های آنلاین آن افزوده شد و در پس آن هنرجویانی که علاقه زیادی به یادگیری این هنر داشتن نیز زیاد شدند. با دانستن فنون و اصول چرم دوزی تنها با تهیه مواد اولیه و ابزارهای لازم که در حال حاضر در بسیاری از خرازی های سرتاسر کشور نیز یافت می شود و با دیدن کلیپ های متنوع در اینترنت که کم هم نیستند می توانید آموزش چرم دوزی را فرا گرفته و پس از آن برای خود، اقوام و یا حتی برای هدیه یا کسب و کار نیز این کار را انجام دهید.

یادگیری چرم دوزی در دوران قرنطینه

در حال حاضر و پس از شیوع ویروس کرونا که همه ما مجبور به رعایت قرنطینه و ماندن در خانه هستیم، یادگیری هنرهای مختلف و سرگرمی های متنوع کمک زیادی به ما می کند تا حوصله مان سر نرود. چرم دوزی را می توانید در یکی از اولویت‌های خود قرار دهید چرا که با این کار هم یک فن جدید یاد گرفته اید و هم می توانید به راحتی هدایای خوبی را برای دوستان خود فراهم کنیم و حتی از هزینه های زیاد خرید وسایل چرمی جلوگیری کنید.
تنها با داشتن مواد اولیه، می توانید کیف یا لوازم متنوعی را متناسب با سلیقه خود طراحی و بدوزید. در کنار آن اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار خانگی هستید، چرم دوزی می تواند گزینه مناسبی باشد چرا که بیشتر افراد علاقه زیادی به استفاده از محصولات چرمی دارند؛ اما همانطور که می دانیم هزینه خرید محصولات چرمی کارخانه ای و کارگاهی کم نیست. به همین دلیل بسیاری از افراد ممکن است رو به سمت دوخت های خانگی که هزینه کمتری دارند؛ بروند. شما می توانید با استفاده از ابزار آلات و مواد اولیه، محصولات متنوعی را تولید کنید و آنها را برای فروش بگذارید. از این طریق می توانید کسب درآمد کنید.

آموزش چرم دوزی از مبتدی

آموزش ابتدایی

اگرچه هر هنری فوت و فن های خود را دارد و پس از مدتی کار و آماده سازی چندین نمونه اصول بیشتری را یاد می گیرید، اما اگر بخواهیم آموزش ابتدایی را بدهیم باید بگوییم که این کار متشکل از چند مرحله است. اگر تازه کار هستید می توانید از ویدئوهای آموزشی موجود در اینترنت که بسیار متنوع هم هستند، استفاده کنید. در ابتدای کار از الگوهای آماده استفاده کنید اما بعد از اینکه مهارت حدودی کسب کردید، می توانید ابتدا الگوی خود را بر روی چرم کشیده سپس با استفاده از کادر یا قیچی آن را برش دهید. پس از آن قسمت هایی از چرم که نیاز به دوخت دارد را با استفاده از سنبه سوراخ می کنید.

اما این سنبه زدن مهمترین قسمت این کار است و بایستی با دقت و ظرافت خاصی انجام گیرد. پس از اینکه سنبه ها چرم را سوراخ کردن در نقاط دلخواه با استفاده از نخ سوزن می توانید کوک های خود را بزنید و نقاط را به هم متصل کنید. اما علاوه بر اصول اولیه اندکی سلیقه نیز نیاز است که طراحی های خاصی را بر روی آن ها پیاده کرده و محصولات اختصاصی و متناسب با سلیقه خود را داشته باشید. مثلا با استفاده از رنگ های مختلف پارچه چرم و یا نخ های رنگی زیبا و جذاب می توانید در محصولات خود تنوع ایجاد کنید. با استفاده از کوک و نخ های مختلف می توانید گلدوزی و نقش های زیبایی را بر روی آن ها بدوزید. این تنها اصول اولیه و جزئی است که به آن اشاره شد. حتما در فروشگاه های اینترنتی و حضوری هم طرح ها و مدل های زیادی از این محصولات را دیده اید که می توانید از آن ها نیز برای پیدا کردن ایده استفاده کنید.

آموزش آنلاین چرم دوزی

جمع بندی
در روزهای قرنطینه که همه به دنبال پیدا کردن راهی برای جلوگیری از سر رفتن حوصله مان هستیم؛ چرم دوزی از جمله هنرهایی است که می توانیم به راحتی از طریق آموزش های اینترنتی یاد بگیرم و تنها با خرید چند ابزار و مواد اولیه می توانیم محصولات چرمی متنوعی را برای خود و دوستانمان تهیه کنیم. علاوه بر آن حتی از این راه می توان کسب درآمد نیز انجام دهید و به صورت اینترنتی یا حضوری به فروش برسانید. ضمن اینکه محصولات چرمی از کیفیت، زیبایی و راحتی زیادی برخوردار هستند و بیشتر مردم به این محصولات علاقه زیادی دارند.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب