کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

چرا بهترین بیمه شخص ثالث را برای خود انتخاب کنیم؟

183 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 04 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نگاهی به مفهوم بیمه شخص ثالث

برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث لازم است ابتدا شناختی بر مفهوم بیمه شخص ثالث و تعریف قانونی آن داشته باشیم. در ابتدا باید دانست که چرا نام این بیمه شخص "ثالث" است. در این نوع بیمه، شخص اول مالک وسیله نقلیه و بیمه گزار، شخص دوم شرکت بیمه و بیمه گر و شخص ثالث شخص زیان دیده در حوادث راندگی است. در این نوع بیمه منظور از شخص زیان دیده هر شخص به غیر از راننده مقصر است. بیمه شخص ثالث بیمه مسئولیت مدنی برای دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی است که در گروه بیمه های اتومبیل قرار دارد.

در صورتی که در حال رانندگی شخص راننده توسط اتومبیل و یا موتور سیکلت در اثر حادثه خسارتی وارد کرده و مقصر شناخته شود، براساس قانون باید راننده جبران خسارت به زیاندیدگان کند. خسارت ایجاد شده ممکن است مالی و یا جانی باشد.

به عبارتی دیگر تمامی افرادی که در یک حادثه یا تصادف متحمل زیان های مالی و جانی می شوند، از پوشش بیمه شخص ثالث برخوردار خواهند بود. بیمه شخص ثالث هزینه های درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را پرداخت می کند. 

ویژگی های بیمه شخص ثالث

نحوه انتخاب بیمه شخص ثالث

بهتر است برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث اطلاعات دقیقی پیرامون این موضوع داشته و بیمه شخص ثالث را تهیه کرد. در ادامه اطلاعات دقیق تری پیرامون بیمه شخص ثالث ارائه می‌شود.

1. منظور از خسارت بدنی در بیمه شخص ثالث، هر نوع دیه یا هزینه ناشی از صدمه، شكستگي، نقص عضو، ازكارافتادگي به صورت جزیی یا کلی و موقت یا دائم، ديه فوت شخص ثالث به سبب حوادث مشمول بيمه شخص ثالث است. هزينه معالجه در صورتی که مشمول قانون ديگري نباشد، جزء تعهدات این بیمه قرار می‌گیرد.

2. منظور از شخص ثالث در بیمه شخص ثالث، فرد یا همه افرادی است که به علت وسیله نقلیه (شخص مقصر) متحمل زیان های مالی و یا جانی شوند. گفتنی است که شخص راننده مقصر حادثه، شخص ثالث به شمار نمی‌رود.

3. برخی خسارات مشمول بیمه شخص ثالث نمی‌شوند، که از جمله آن می توان به محکومیت های جزایی، پرداخت جریمه ها،خساراتی که به خودرو مقصر یا محصولاتی که درآن قرار دارد وارد شود، خسارات ناشی از تشعشعات اتمی و رادیو اکتیو به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اشاره کرد. جبران خسارت وارد شده به علت حمل بار بیش از ظرفیت خودرو، جبران خسارت وارده به خودرو رانندگان فاقد گواهینامه، جبران خسارتی که به طور عمد به خودرو توسط بیمه گذار یا ذی تفع وارد شده، جبران خسارات تصادف که ناشی از مصرف مشروبات الکلی یا مواد مخدر اتفاق افتاده، جبران خسارت بر اثر بکسل کردن وسیله نقیله دیگر، جبران خسارت هنگام فرار کردن از دست پلیس و... نیز از دیگر مواردی است که مشمول بیمه شخص ثالث قرار نمی‌گیرد.

نحوه محاسبه حق بیمه در بهترین بیمه شخص ثالث

حق بیمه محاسبه شده ممکن است برای هر فرد با افراد دیگر متفاوت باشد. گفتنی است که حق بیمه به عوامل مختلفی از جمله نوع وسیله نقلیه، سال ساخت خودرو و نوع کاربری خودرو وابسته است. نوع وسیله نقلیه بر اساس تعداد سیلند و قدرت بررسی می‌شوند. در صورتی که تعداد سیلندر خودرو بالاباشد حق بیمه بیشتر و در صورت دارا بودن تعداد سیلندر کمتر از حق بیمه کمتر برخوردار است. وسایل نقلیه قدیمی تر و فرسوده تر دارای ریسک خطر و خرابی بالاتری بوده از این رو حق بیمه پرداختی برای خودروهای کهنه به طور معمول بیشتر است. در رابطه با نوع کاربری خودرو، خودروهایی مانند تاکسی بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و از سوی دیگر امکان تصادفات آن ها نیز بیشتر می‌شود. به همین علت حق بیمه پرداختی با توجه به کاربری خودرو ممکن است بیشتر باشد.

نکاتی پیرامون بیمه شخص ثالث

بهترین بیمه شخص ثالث

برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث معمولا موضوعاتی برای بیمه گران مورد سوال قرار می‌گیرد. از این رو در ادامه شرحی بر این نکات آمده است.

1. تمامی سرنشینان خودرو به غیر از راننده شخص ثالث به شمار می‌روند، بنابراین اگر در اثر تصادف با درخت، دیوار و... سرنشیان دچارخسارت بدنی شوند، با استفاده از بیمه شخص ثالث خودرو، کلیه خسارت های وارده بر سرنشینان از جمله هزینه های درمانی، دیه و... جبران می‌شود.

2. در صورتی که خودرو توسط فردی غیر از صاحب خودرو دچار حادثه و تصادف شود، همچنان بیمه شخص ثالث قابل استفاده است. زیرا بیمه شخص ثالث وابسته به خودرو است و در صورتی که راننده گواهینامه معتبر داشته باشد در حالیکه صاحب خودرو نباشد، بیمه شخص ثالث جبران خسارت خواهد کرد.

3. براساس قوانین جدید بیمه شخص ثالث، دیه زن و مرد ، مسلمان و غیر مسلمان برابرند.

4. طبق قانون بیمه شخص ثالث، بیمه گذار، مالک خودرو، راننده خودرو در صورتی که سرنشین خودرو بوده و مقصر باشند مشمول این بیمه قرار نمی‌گیرند.

5. بیمه شخص ثالث اجباری است و هر فردی که رانندگی انجام می‌دهد، باید از این بیمه برخوردار باشد. بنابراین متصرف یا مالک خودرو باید اقدام به بیمه شخص ثالث کند.

کلام آخر

بیمه شخص ثالث یک بیمه ضروری و اجباری است برای کلیه وسایل نقلیه است. کلیه بیمه های شخص ثالث از یک قانون پیروی کرده و از این رو برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث باید به کیفیت ارائه خدمات و سهولت انجام کارها توجه کرد. بیمه شخص ثالث بسیار کمک کننده به بیمه گذاران در مواقع تصادفات و اتفاقات غیر قابل پیش بینی است. از این رو برخورداری از بهترین بیمه شخص ثالث حائز اهمیت است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب