کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

چراغ های خطی و کاربردهای آن

131 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 25 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه


چرا نورپردازی با چراغ های خطی بسیار مناسب است؟


امروزه در بسیاری از مکان های شهری با نورپردازی های زیبا و جذابی مواجه می شویم. در اغلب این فضاها از چراغ هایی از نوع خطی استفاده می کنند. نور این چراغ ها یکنواخت بوده و میزان مصرف انرژی در نورپردازی با آنها کم است. اندازه های متنوع و همینطور مکان های نصب متعددی دارند. یعنی قابلیت نصب روکار و توکار و همینطور در برخی موارد به صورت آویز چراغ خطی سبب شده است که کاربردهای فراوانی در زمینه روشنایی داشته باشند. یعنی به راحتی می توان از چراغ های خطی برای ساختمان هایی با معماری مدرن استفاده کرد. 
اغلب راهروهای ادارات و مجتمع های اداری و تجاری از روشنایی چراغ های LED خطی استفاده می کنند. از این چراغ ها می توان در همه بخش های ساختمان مانند سقف، دیوار و همچنین کف استفاده کرد. میزان روشنایی چراغ های مذکور مناسب است و محیط را کاملا روشن می سازد. یکی از ویژگی های جالب چراغ خطی این است که حس مدرن بودن به فضا می دهد و با ساختمان هایی که دکوراسیون مدرن دارند کاملا سازگار است. در واقع می توان این نوع سازه ها را یک المان دکوراتیو در نظر گرفت. 
 
از نکات جالب دیگری که در مورد سازه های روشنایی خطی وجود دارد، سازگاری آنها با فضاهای بزرگ و کوچک است. زیرا با نصب این چراغ ها در محیط کوچک، فضا را بزرگتر جلوه می دهید و در صورتی که این سازه ها در فضاهای بزرگ قرار گیرند حس زیبایی و لاکچری بودن را القا می کنند. تنوع و کاربرد این سازه های پرکاربرد را در بخش بعدی بخوانید.

قیمت چراغ های خطی

چراغ های خطی روکار و کاربرد آنها


اصلی ترین کاربرد سازه های روشنایی در بخش روکار ساختمان است. در اغلب موارد عدم امکان نصب توکار سازه های روشنایی، موجب طراحی نورپردازی روکار می شود. نوری که توسط چراغ های خطی در فضای ساختمان منتشر می شود به صورت یکنواخت و استاندارد است. این چراغ های روکار تنوع زیادی دارند که به برخی از آنها می پردازیم.

چراغ های سقفی خطی در نورپردازی


سازه های مذکور را به سقف نصب می کنند و حدفاصلی بین آنها وجود ندارد. معمولا بدنه چراغ های سقفی آلومینیومی است و گرما از آن عبور می کند. تکنولوژی SMD در تولید این سازه ها دخیل است. نوردهی چراغ های سقفی گسترده و پهناور است و نور آنها با بازدهی بالا موجب روشنی فضای وسیعی می شود. 
 

ویژگی های چراغ آویز خطی


در برخی موارد چراغ های خطی را به صورت آویز به سقف متصل می کنند. امروزه در بسیاری از مکان های اداری و تجاری از این نوع سازه ها استفاده می شود. اتصال این نوع از چراغ های ال ای دی توسط متعلقات گوناگون صورت می گیرد. می توانید ظاهر مدرنی را با اتصال چراغ های خطی آویز به مکان مورد نظر خود بدهید. بدنه آلومینیومی این سازه ها موجب کنترل گرمای ایجاد شده می شود. عمر مفید چراغ های آویزی به سبب بدنه آلومینیومی و انتقال گرمای آنها بالا است. 

چراغ خطی توکار


برخی از چراغ های LED را در سقف های کاذب یا حفره های درون سقف به کار می برند. زیبایی این سازه ها موجب کاربرد فراوان آنها در نورپردازی شده است. این سازه ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم. 
 

چراغ های فریم دار و بدون فریم خطی


چراغ های فریم دار و بدون فریم نوردهی بالایی دارند و بازدهی آنها مناسب است. نوع بدون فریم با طول های متفاوتی عرضه می شود و به همین جهت موارد کاربرد آن بالاست. متخصصان نورپردازی به راحتی در همه مکان ها از این سازه ها استفاده می کنند. بدنه آلومینیومی و اکسترودی چراغ های توکار از ویژگی های مثبت به شمار می رود.   

چراغ های توکار دفنی


یکی دیگر از انواع چراغ های توکار نوع دفنی آن است. بیشتر فضاهای باز و بیرونی از این مدل سازه ها برای نورپردازی استفاده می کنند. مقاومت چراغ های خطی دفنی در برابر گرد و غبار و سایر آلاینده های بیرونی زیاد است. استحکام بالا در برابر صدمات فیزیکی و وزن سنگین از ویژگی های دیگر این سازه های مفید است. 

چراغ های سقفی خطی

چراغ نواری


یکی دیگر از چراغ های خطی نوع نواری آن است. ویژگی های منحصر به فرد و جالب سازه های مذکور انعطاف پذیری بالای آنها است. نورپردازی با چراغ های نواری بسیار جالب است. 

جمع بندی
چراغ های خطی یکی از سازه های خوب و کاربردی در دنیای نورپردازی هستند. این سازه ها انواع مختلفی دارند و در همه بخش های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از آنها روکار و بعضی دیگر از این چراغ ها را داخل سقف های کاذب یا حفره های سقف به کار می برند.  


  
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب