کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

چراغ سنسوردار

209 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 04 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نحوه عملکرد چراغ سنسوردار فتوسل به چه صورت است؟

از فتوسل در دو نوع چراغ سنسوردار RIP و چراغ های سنسوردار ساده استفاده می شود. استفاده از فتوسل در طراحی چراغ های سنسوردار باعث می شود تا سنسوری دو جانبه فعال شود تا هم نسبت به گرما حساس است و هم نسبت به نور محیطی. عملکرد چراغ های سنسوردار فتوسل به صورتی است که این امکان را برای کاربران فراهم می آورد تا در صورت تمایل تنها یک سنسور فعال را داشته باشند به این صورت که می توانید امکان روشن شدن چراغ سنسوردار فتوسل را در صورت وجود نور کافی به بعد موکول نمایید.

چراغ سنسوردار

البته لازم است تا به این نکته اشاره نماییم که عملکرد چراغ سنسوردار فتوسل به صورت کلی تحت تنظیمات کارخانه ی سازنده انجام می شود  ولی در صورتی که بخواهید عملکرد چراغ های سنسوردار فتوسل را تغییر دهید تا با استفاده از دو کلید کالبراسیون موجود ، تنظیمات هر دو سنسور را طبق سلیقه ی خود هماهنگ نمایید.

مزایای استفاده از چراغ سنسوردار در منازل و ادارات چیست؟

در ادامه لیستی خلاصه از مزایای استفاده از چراغ های سنسوردار در منازل و ادارات برای شما جمع آوری کرده ایم که شما را به مطالعه ی این مزایا دعوت می کنیم

 • کاهش هزینه های مربوط به خرید سیم ، سیم کشی و عدم نیاز به استفاده از تایمر و شاسی مربوط به تایمر
 • کم شدن حداکثری هزینه های مالی و اقتصادی مربوط به قبوض پرداختی در جهت مصرف برق با وجود امکان تامین روشنایی به صورت حداکثری
 • افزایش امنیت سیستم برق
 • کاهش احتمال آلودگی ویروسی در اثر عدم تماس مداوم با کلیدهای برق
 • تامین روشنایی به روش هوشمند در مکان هایی از ساختمان که ممکن است به دلیل تردد اضطراری مشکلاتیی در تامین روشنایی ایجاد شود.
 • تامین روشنایی بدون نیاز به نقشه ی سیم کشی و پرداخت هزینه های مازاد برای سیم کشی برق
 • تامین روشنایی در پارکینگ ، راه پله ، اتاق بایگانی ، انباری ها ، اتاق پرو

معرفی انواع پر طرفدار تر درجه های حرکتی سنسورها در چراغ های سنسوردار

وابسته به لوکیشن نصب چراغ های سنسوردار باید درجه ی تنظیم آن را طبق نمونه های زیر تغییر داد

 • سنسور 360 درجه مناسب برای چراغ سنسوردار سقفی توکار : این مدل از چراغ سنسوردار سقفی توکار به جای هالوژن سقفی به کار برده می شود
 • سنسور 140 درجه مناسب برای چراغ سنسوردار توکار : محیطی که این نوع از چراغ سنسوردار تحت تسلط دارد به اندازه 140 درجه و به شکل مربع می باشد ، این نوع عموما در راهروها مورد استفاده قرار می گیرد و به محض تحریک سنسور با فرد متحرک روشنایی راهرو برقرار می شود.
 • سنسور حرکتی برابی 360 درجه ی چراغ های سنسوردار سقفی : طراحی سنسور این دسته از چراغ ها به شکل دایره می باشد و تحت زاویه ی 360 درجه عمل می کند.این نوع از چراغ سنسوردار معمولا در کنار درب ورودی قرار می گیرد تا در بدو فرود هر فردی روشنایی ایجاد کند.

معرفی انواع کم طرفدار تر درجه های حرکتی سنسورها در چراغ های سنسوردار

وابسته به لوکیشن نصب چراغ های سنسوردار باید درجه ی تنظیم آن را طبق نمونه های زیر تغییر داد

 • سنسور حرکتی 180 درجه از نوع چراغ های سنسوردار دیواری : سنسور حرکتی 180 درجه از نوع چراغ های سنسوردار دیواری برای نصب روی دیوار و در محیط های باز مناسب می باشد و از آن جایی قدرت و میدان دید این نوع از چراغ های سنسوردار بیشتر از بقیه می باشد برای فضای باز بهترین گزینه به شمار می آید و تا شعاع 20 متر دید دارد.
 • سنسور حرکتی 360 درجه با لامپ سرخود :  سنسور حرکتی 360 درجه با لامپ سرخود دارای یک چهارچوب می باشد که سنسور در مرکز آن جای داده شده است و از این نوع از چراغ های سنسوردار معمولا در راه پله ها استفاده می شود.
 • مزایای استفاده از چراغ سنسوردار در منازل و ادارات چیست؟

جمع بندی

چراغ سنسوردار یکی از المانهای نور سازی در دیزاین خانه به شمار می آید که علاوه بر نقش اصلی ای که برای نور پردازی دارد در طراحی های مختلفی ارائه شده است و می تواند به عنوان یک المان اصلی در دیزاین مطرح شده است. چراغ های سنسوردار سقفی علاوه بر نورپردازی بخشی از سیستم هوشمند سازی بنا نیز به شمار می آید. سنسورهای موجود در چراغ های مختلف در چراغهای سقفی سنسوردار و یا چراغ های سنسوردار دیواری در دسته ی سنسورهای حرکتی قرار می گیرند و در انواع RIP و Infra Red و Passive طبقه بندی می شوند.هم چنین انواع مختلف میدان های دید چراغ های سنسور دار در این مقاله بحث شد و جایگاه آن مشخص شد.جهت خرید محصولات روشنایی می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی کالای روشنایی معتبر انواع لوازم روشنایی مانند: ریسه شلنگی ، پروژکتور ال ای دی ، چراغ دیواری حیاط ، مهتابی دیواری ، چراغ ریلی و ... را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه کنید.  

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب