کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

چراغ خیابانی

219 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 27 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

چراغ خیابانی، یکی از انواع چراغ ها به شمار می رود که زیبایی دو چندانی به خیابان های شهر می بخشد. معمولا وقتی در شب وارد خیابان ها می شویم، اولین چیزی که نظر ما را به خودش جلب می کند چراغ های خیابانی است. منظور از خیابانی همان چراغی است، که با میله های بلند در حاشیه خیابان ها نصب شده است. حال به این فکر کنید، که اگر این چراغ ها نبودند چه اتفاقی می افتاد؛ چراغ خیابانی، نقش مهمی در رفت و آمد ما دارند؛ اگر این چراغ ها ساخته نمی شد، خیابان ها فضای ساکتی داشتند و سوت و کور می شدند. چراغ تاثیر زیادی در رفت و آمد افراد دارد. اگر دقت کرده باشید مردم به مکان هایی که روشن تر هستند، بیشتر از مکان های بدون چراغ توجه می کنند.جهت خرید محصولات روشنایی می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی کالای روشنایی معتبر انواع لوازم روشنایی مانند: ریسه شلنگی ، پروژکتور ال ای دی ، چراغ دیواری حیاط ، مهتابی دیواری ، چراغ سقفی روکار ، چراغ روشنایی و ... را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه کنید.  

چراغ خیابانی

چراغ خیابانی ال ای دی

چراغ خیابانی، امروزه در انواع مختلفی ساخته می شوند. در قدیم این مدل چراغ خیابانی، فقط از یک مدل خاص ساخته می شدند؛ اما با پیشرفت علم این نوع چراغ خیابانی هم تحول بسیار زیادی پیدا کرد. با آمدن ال ای دی ها، تحول بسیار زیادی در صنعت روشنایی به وجود آمد. چراغ های ال ای دی به دلیل اینکه مصرف کم تری دارند، خیلی زود جای چراغ های پر مصرف را در بین جوامع پر کردند و امروزه شاهد استفاده از این چراغ های ال ای دی، در خیابان ها به عنوان چراغ خیابانی LED هستیم؛ و همچنین برخی از چراغ های ال ای دی، نور بیشتری نسبت به چراغ های قدیمی دارند و نوری که از آن ها خارج می شود زیبا تر از نور های زرد چراغ های قدیمی است.

چراغ معابر

معمولا در معابر شهری و مکان های تفریحی از چراغ هایی استفاده می کنند، که باعث بهتر شدن و زیباتر شدن آن مکان می شود. این نوع از چراغ ها را چراغ معابر می نامند. مدل های جدید و شیکی از این نوع چراغ خیابانی، ساخته شده است که در مصرف برق و روانشناسی بسیار بهتر از چراغ های قدیمی هستند؛ و جالب است بدانید که طبق تحقیقات انجام شده دانشمندان، در مکان هایی که چراغ وجود ندارد جرم بیشتری صورت می گیرد؛ که همین چراغ ها که زیاد به کاربرد آن ها توجه نمی کنیم، می تواند ایمنی ما را در خیابان ها و معابر بیشتر کند. چراغ خیابانی می تواند تاثیرات خیلی زیادی هم در زیبایی معابر و خیابان ها بگذارد که می توانیم تاثیر آن ها را وقتی که به این مکان ها مراجعه می کنیم، ببینیم.

چراغ خیابانی ال ای دی

چراغ پارکی

چراغ پارکی، به چراغ هایی می گویند که در پارک ها و مکان های تفریحی به کار می روند. این چراغ ها می توانند زیبایی چشم گیری را به فضا های تفریحی بدهند. همانطور که می دانید نبودن این چراغ ها در فضای سبز یا پارک ها، می تواند در شب حس دلگیری را به این مکان ها بدهد؛ که این موضوع باعث می شود، مردم دیگر در شب به پارک ها نیایند؛ هم بخاطر دلگیری این مکان ها، هم به دلیل امنیت. همانطور که می دانید افرادی که دارای جرم هستند، کار خود را در جا های تاریک بهتر می توانند انجام دهند تا در جای روشن؛ پس این چراغ ها مزیت های بسیار زیادی دارند و اگر نباشند زندگی ما سخت می شود. چراغ خیابانی یا چراغ پارکی، می تواند باعث زیباتر شدن این مکان ها شود و از اهمیت زیادی برخوردار هستند. 

چراغ معابر

چراغ پارکی و حیاطی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، چراغ های پارکی به چراغ های حیاطی هم معروف هستند. وظیفه این مدل از چراغ ها که انواع مختلف، با طرح و رنگ های متفاوت دارد، نور پردازی پارک ها و حیاط منزل است. استفاده از انواع مختلف از این نوع چراغ ها، بستگی به مکانی دارد که چراغ باید در آن جا نصب شود. در هر مکانی با توجه به موقعیت آن، باید مدل خاصی از این چراغ ها نصب شود. بعضی از جا ها نیاز به نور زیاد ندارند؛ پس باید در نظر داشته باشیم که در این نوع مکان ها از چراغ های کم تری استفاده کنیم؛ تا چشم افرادی که در آن جا رفت و آمد می کنند را نزند. جهت خرید محصولات روشنایی می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی کالای روشنایی معتبر انواع لوازم روشنایی مانند: ریسه شلنگی ، پروژکتور ال ای دی ، چراغ دیواری حیاط ، مهتابی دیواری ، چراغ سقفی روکار ، چراغ روشنایی و ... را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه کنید.  

انواع چراغ های خیابانی

همانطور که اشاره کردیم، چراغ های خیابانی انواع مختلفی دارند و اگر بخواهیم آن ها را تقسیم بندی کنیم، به دو دسته تقسیم می شوند؛ دسته او چراغ های ال ای دی که مصرف بسایر کمی دارند و تنوع رنگی آن ها بسیار بالاتر از بقیه چراغ ها است؛ دسته دوم هم چراغ های خورشیدی که در بالای این چراغ ها پنل خورشیدی نصب شده، که می تواند در مصرف برق کمک بسیار زیادی کنند و سبب کاهش آلودگی شوند. در هر مکان، بسته به موقعیت آن مکان از انواع مختلف این چراغ ها استفاده می شود؛ اما بهترین و به صرفه ترین چراغ ها می تواند چراغ های ال ای دی باشد.

انواع چراغ های خیابانی

جمع بندی

در این مقاله، شما را با انواع چراغ خیابانی و چراغ هایی که در معابر و تفریگاه ها نصب می شود آشنا کردیم. امروزه در زندگی ما چراغ نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. ولی باید بدانیم که این مدل چراغ ها باعث آلودگی  بسیار زیادی در جهان می شود؛ که می تواند سبب از بین رفتن زمین شود؛ ولی به دلیل اینکه نمی توانیم دیگر یک روز هم بدون چراغ زندگی کنیم، مجبوریم از این چراغ ها استفاده کنیم. اما می توانیم چراغ هایی را که کم تر باعث تولید آلودگی می شوند را، جای این چراغ ها قرار دهیم و با این کار حداقل عمر زمین را افزایش دهیم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب