Loading List Items...

پر کردن دندان

48 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز دوشنبه, 13 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

بهتر است بدانید که پر کردن دندان یکی از رایج ترین خدمات دندانپزشکی است که در تمامی دنیا رواج دارد. تقریبا می توان گفت تمامی افراد برای یک بار هم که شده به دندانپزشکی مراجعه کرده اند و دندان هایشان را پر کرده اند. نگاهی به آمارها در کشور آمریکا نشان می دهد از هر 10 نفر 9 نفر دندان خود را پر کرده است و این عدد قابل تامل است. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از پر کردن دندان چیست! در پاسخ به این سوال باید بگوییم دندانپزشکان از این روش برای رفع پوسیدگی در دندان هایی استفاده می کنند که دچار مشکل شده اند.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

بهتر است بدانید که پر کردن دندان یکی از رایج ترین خدمات دندانپزشکی است که در تمامی دنیا رواج دارد. تقریبا می توان گفت تمامی افراد برای یک بار هم که شده به دندانپزشکی مراجعه کرده اند و دندان هایشان را پر کرده اند. نگاهی به آمارها در کشور آمریکا نشان می دهد از هر 10 نفر 9 نفر دندان خود را پر کرده است و این عدد قابل تامل است. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از پر کردن دندان چیست! در پاسخ به این سوال باید بگوییم دندانپزشکان از این روش برای رفع پوسیدگی در دندان هایی استفاده می کنند که دچار مشکل شده اند.

پر کردن دندان

دندان پر کردن یک پروسه زمان بر است و طی مراحل مختلفی انجام می شود. در مرحله اول دندانپزشک پوسیدگی را می تراشد و از روی سطح دندان بر می دارد و در مرحله بعدی با استفاده از مواد مخصوص محل پوسیدگی را می پوشاند! این کار سبب می شود که بافت دندان سالم بماند و این موضوع اهمیت بسیار زیادی در حفظ بهداشت دهان و دندان دارد.

مواد پر کردن دندان

شاید بتوان گفت یکی از سوالات پرتکرار در زمینه پر کردن دندان این است که از چه موادی در این روش درمانی استفاده می شود. باید بدانید که مواد مختلفی برای پرکردگی دندان مورد استفاده قرار می گیرند که به شرح زیرند:

آمالگام

این ماده از جیوه، نقره و قلع تشکیل شده است و قدیمی ترین ماده ای است که در این روش درمانی به کار برده می شود. طول عمر این ماده بسیار بالاست و تقریبا 12 سال بر روی دندان دوام می آورد.

سرامیک پرسلن

این سرامیک در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می شود و ظاهری مشابه به دندان طبیعی دارد.

سرامیک پرسلن

کامپوزیت

این ماده مقاومت کمتری در مقایسه با آمالگام دارد.

گلاس آینومر

این ماده به بافت دندان می چسبد و مانند سرامیک پرسلن ظاهری مشابه به دندان طبیعی دارد.

طلا

طلا گران قیمت ترین ماده برای پر کردن دندان است. این ماده از ورود باکتری ها و مواد غذایی به درون دندان جلوگیری می کند و نقش مهمی در حفظ سلامت دندان دارد.

پر کردن دندان ها

پس از آن که دندان خود را پر کردید باید از روشهایی پیروی کنید تا بتوانید طول عمر دندان پر شده را بالا ببرید. در واقع، همانطور که در این متن به آن اشاره کردیم، وقتی دندان دچار پوسیدگی می شود، به پرکردگی نیاز دارد و اگر به بهداشت دهان و دندان توجه نشود، دوباره ممکن است در معرض پوسیدگی قرار گیرد. به همین دلیل توصیه می شود بعد از پر کردن دندان به روش های زیر توجه داشته باشید:

  • به طور مرتب مسواک بزنید و تلاش کنید دندان های عقبی خود را نیز به خوبی بشویید تا جرم و آلودگی ها از روی سطح دندان شسته شوند.
  • مرتب نخ دندان بکشید تا آلودگی در لا به لای دندان باقی نماند و به بافت دندان آسیب وارد نشود.
  • از خمیر دندان های مناسب برای شستشوی دندان استفاده کنید. خمیر دندانی که برای شستشوی دندان استفاده می شود باید حاوی فلوراید باشد.
  • از خوردن شیرینی و شکلات بیش از حد بپرهیزید. زیرا شیرینی و شکلات اسیدی را تولید می کنند که مینای دندان را از بین می برد و همین امر سبب می شود دندان در معرض پوسیدگی قرار گیرد.

درد دندان پر شده

یکی از سوالات پرتکرار در مورد پر کردن دندان این است که آیا پس از این پروسه دندان درد می گیرد یا خیر! باید بدانید این روش یکی از روش های کم درد دندانپزشکی است که درد زیادی ندارد و به زودی درمان می شود. ممکن است شما تا یک هفته پس از پر کردن دندان احساس درد خفیفی در دندان داشته باشید و این درد در هنگام خوردن آب خنک بیشتر می شود.

درد دندان پر شده

باید بدانید که حساسیت و درد خفیف دندان تا یک هفته عادی است و پس از این زمان درد به طور کامل از بین می رود. اما اگر بعد از این مدت هنوز در دندان خود احساس درد داشتید، این درد دیگر عادی نیست و باید سریعا برای درمان به پزشک مراجعه کنید! این موضوع را هرگز پشت گوش نیاندازید و تا زمانی که درد به طور کامل از بین نرفته است برای درمان آن را پیگیری کنید.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : ترمیم دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت فوری ، بلیچینگ دندان ، ارتودنسی متحرک و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

هزینه پر کردن دندان

به طور کلی، خدمات دندانپزشکی یکی از گران قیمت ترین خدمات درمانی در سراسر دنیاست. به همین دلیل بسیاری از افراد که توان مالی کافی برای پر کردن دندان و انجام خدمات دیگر دندانپزشکی را ندارند ترجیح می دهند دندان های خود را بکشند! سازمان های بهداشتی همواره از دولت ها می خواهند که برای رفع این مشکل تدابیری را در نظر بگیرند تا همه بتوانند دندان هایی زیبا و سالم داشته باشند. اگر شما می خواهید در مورد هزنیه پر کردن دندان اطلاعات کسب کنید، باید به کلینیک های معتبر درمانی مراجعه کنید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات کافی را در مورد پروسه پر کردن دندان در اختیار شما قرار دهیم. این روش یکی از رایج ترین روشهای درمان دندان است که به سادگی انجام می شود و دوره نقاهت آن طولانی نیست. اما با توجه به این موضوع که دندان ها زمانی که می پوسند پر می شوند، از افراد خواسته می شود پس از پر کردن دندان از شکلات و شیرینی استفاده نکنند تا دندان هایشان در معرض پوسیدگی قرار نگیرد و آسیب نبیند. همچنین، استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید و نخ دندان به سلامت دندان ها کمک می کند.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته