کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پرکلرواتیلن خشکشویی

110 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 19 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

لباس‌ ها را به دو طریق خشكشويي و آب ‌شويي می شویند: لباس‌ هايي كه به مواد روغني و غیره آمیخته شده‌اند و لباس هایی كه در شستشو با آب خراب مي ‌شوند یا کیفیت آن ها از بین می رود، به شکل مجزا و با موادي نظیر پركلرواتيلن خشکشویی شستشو داده مي ‌شوند كه به اين شیوه خشكشويي گفته می شود. در حقیقت از  مصارف پرکاربرد پرکلرواتیلن خشکشویی می توان خشکویی ها را نام برد.

از بین بردن پرز دستمال کاغذی روی لباس

گاهی اوقات بخاطر فراموشی و باقی ماندن دستمال کاغذی در جیب لباس، لباس های داخل ماشین پرز می گیرد.  ابتدا باید لباس خود را خوب بتکانید و سپس به وسیله یک برس باقی مانده پرز ها را از روی لباس بردارید. لباس را در ماشین قرار داده و مجدد لباس ها را خشک کنید تا آخرین پرز ها هم از بین بروند. در یک سطل یا تشت پلاستیکی آب گرم ریخته و سپس چهار عدد قرص  آسپرین را در آب بندازید و لباس ها را به این محلول بیفزایید؛ بسته به میزان لباس آب اضافه کنید، اما معمولا از 2 لیتر آب استفاده می شود. لباس را با آب به خوبی مخلوط نمایید تا آسپیرین حل گردد، آسپرین بلافاصله پرز دستمال کاغذی را از بین می برد. معمولا زمانی که داخل جیب بوده و پرز آن تمامی لباس را احاطه کرده از روش قرص آسپرین استفاده می کنند. آسپرین هیچ آسیبی به لباس شما نمی زند. لباس ها را به مدت یک شب در محلول بگذارید ، سپس آنها را در یک چرخه ی ظریف خشک کنید ، لباس ها میتوانند به آرامی به حالت پاک و آماده در بیاید.

 از بین بردن پرز لباس با سرکه

یک چهارم فنجان (۶۰ میلی لیتر) سرکه سفید را به ماشین لباسشویی خود بیفزایید، سرکه باعث می شود تا پرز از لباس پاک شود. همچنین مانع از چسبیدن پرز به لباس می شود و سرکه برای شستشوی لباس ها نیز نافع است.

 موی چسبیده به لباس

 موی چسبیده به لباس

لباس هایی که از برخی پارچه های ضخیم مانند ماهوت و مخمل دوخته می شوند، خیلی سریع انواع و اقسام پرزها به خصوص «مو» را به خود می گیرند که با روش هایی چون تکان دادن و برس کشیدن زدوده نمی شوند. برای پاک کردن همه نوع پرز از روی این نوع لباس ها تکه ای نوارچسب بردارید و به آرامی روی قسمت های پرز گرفته لباس بکشید. به این ترتیب همه موها و پرزها به راحتی به نوار چسب جذب می شوند.

از بین بردن پرز لباس

چسبیدن پرز به لباس موجب از بین رفتن زیبایی لباس می شود؛ مخصوصا اگر لباس هایتان تیره رنگ باشد. شما می توانید با استفاده از روش های مختلف پرز لباس را از بین ببرید. با بهره گیری از چسبندگی و ساییدگی پرز را از بین ببرید. یک غلتک دست ساز خانگی به شما کمک می کند تا از شر پرزها راحت شوید. از نوار چسب استفاده نمایید. یک ریش تراش الکتریکی می تواند مفید باشد. از یک تیغ جهت از بین بردن پرز ها استفاده کنید. استفاده از یک اسفنج مرطوب یا پد می تواند پرز را برطرف کند. یک جوراب نایلونی یا جوراب شلواری به کارتان می آید. لباس را مجدد بشویید، اما این بار بدون مواد شوینده و لباس را در فضای باز خشک نمایید.اگر فکر می کنید وقت یا حوصله پاک کردن لکه ها را ندارید می توانید این کار را به بهترین خشکشویی آنلاین بسپارید و با خیال راحت با استفاده از خدمات اتوشویی آنلاین از لباس های خود محافظت کنید.

از بین بردن پرز حوله از لباس

برای آن که حوله پرز ندهد و پرز آن به لباس های دیگر نچسبد، بهتر است از روش های زیر برای شستشوی حوله استفاده نمایید. حوله تازه را پیش از استفاده در آب داغ بشویید: شستشو با آب گرم موجب می شود تا رنگ های زاید و پوشش هایی که هنگام فرآیند تولید به کار رفته، از بین برود. در زمان شستشو به آن یک فنجان سرکه سفید اضافه کنید: سرکه رقیق را قبل از شستشو به آن بیفزایید وآن را در قسمتی که نرم کننده را می افزایید، بریزید. سرکه موجب می شود بوی نوی حوله  از بین رفته و الیاف آن نرم شود. نیز اینگودر روش دیگری می توانید به آن  نصف  فنجان  جوش شیرین بیفزایید. لازم به ذکر است که جوش  شیرین و سرکه را همزمان با هم مورد استفاده قرار ندهید.

از بین بردن پرز دستمال کاغذی روی لباس

چگونه پرز پتو را از بین ببریم؟

نرم و پرزدار نگه داشتن پتوهاي پشمي و كتاني پس از شست و شو یکی از دردسرهایی است که بانوان با آن مواجه می شوند؛ این مشکل با افزودن دو فنجان سركه سفيد به آب مورد استفاده براي شست و شو تا حد زيادي رفع خواهد شد. البته باید بدانید که به هیچ وجه ماده شوينده بخاردار و سركه را با هم به آب اضافه نکنید؛ چون گازي مهلک از آن متصاعد خواهد شد.

جمع بندی

از بین بردن پرز یکی از معضلات پس از شستشوی لباس برای خانم ها محسوب می شود. پرز موجب از بین رفتن زیبایی لباس می شود. برای از بین بردن پرز از لباس هایتان روش های زیادی وجود دارد. قبل از اینکه لباس خود را دور بیندازید، این روش ها را امتحان کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب