کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پروتز گونه

247 بازدید
درج شده در روز شنبه, 06 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

این روز ها عمل های جراحی زیبایی محبوبیت بسیاری پیدا کرده اند. علی رغم نظرهای بسیار متضادی که درباره جراحی های زیبایی وجود دارد؛ برخی از آن ها مانند پروتز گونه در زیباتر شدن ما تاثیر دارند. این عمل جراحی زیبایی عموما توسط پزشکان جراح متخصص پلاستیک و زیبایی با توجه به شرایط جسمی و ظاهری فرد، به‌صورت تزریق ژل، چربی یا قرار دادن پروتز درون گونه انجام می‌شود. در ادامه این مطلب درباره جزئیات و مزایا و معایب پروتز گونه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

پروتز گونه، خوب یا بد؟

عمل پروتز گونه در دسته عمل های زیبایی قرار دارد. افراد به دلایل متعدد مانند افزایش سن، تصادف یا سوختگی شدید و غیره ممکن است دچار آسیب در ناحیه گونه ها شوند. در این حالت عمل پروتز گونه به بهبود و بازسازی بافت صورت کمک کرده و زیبایی ما را تا حدود بازمیگرداند. گاهی اوقات ممکن است افراد به رژیم‌ های مختلف و بسیار سخت رو می‌آورند، این نوع رژیم ‌ها و مراقبت‌ها بعضاً برای افراد سخت است و گاهی به صورت غیر مستقیم روی وزن کلی فرد تاثیر دارد و موجب لاغری شدید صورت آن‌ ها می‌شود. به غیر از این، مواردی هم هست که فرد در اثر بیماری یا سرطان یا برخی عمل‌های جراحی حالت اولیه صورت خود را از دست می‌دهد، در چنین مواردی گونه گذاری یا کاشت گونه به فرد توصیه می‌شود. در واقع پروتز گونه به غیر از کاربرد زیبایی، کابرد درمانی نیز دارد.

 پروتز گونه


این عمل زیبایی به دلیل عوارضی که به دنبال دارد معمولا به افراد زیر توصیه نمی شود:
1.    اگر باردار هستید.
2.    اگر دخانیات مصرف می ‌کنید.
3.    اگر در هفته اخیر دچاری بیماری بوده ‌اید و دارو مصرف می ‌کنید.
4.    اگر به مواد پروتز یا داروی خاصی حساسیت و آلرژی دارید.

انواع روش های پروتز گونه 

روش های مختلفی برای انجام پروتز گونه وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:
•    تزریق ژل و چربی
در این روش محل ‌های تعیین شده توسط مواد آنتی باکتریال پاکسازی و سپس بی حس می‌شود. بی حس کردن نقاط تزریق، درد هنگام تزریق را از بین نمی‌برد اما آن را قابل تحمل می‌کند. برای بی حس کردن می‌توان از آمپول بی حسی یا پماد بی حسی استفاده کرد. برخی پزشکتان از خنک کردن محل تزریق نیز برای کاهش درد استفاده می‌کنند. 
 
اگر پزشکتان با تجربه و حرفه‌ای باشد تزریق در هر نقطه چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد و شما می‌توانید شاهد بهترین نتیجه باشید. معمولاً در هر نقطه یک بار انجام می‌شود. اما اگر حجم مورد نظر تامین نشد پزشک مقداری ژل یا چربی دوباره تزریق خواهد کرد.
 تفاوت تزریق ژل و چربی در این است که چربی را از جای دیگری از بدن خود فرد مانند شکم یا پهلو که چاق است، برداشته و بعد از انجام مراحل خاصی، چربی آماده تزریق می‌شود، اما ژل به صورت آماده وجود دارد.
•    جراحی استخوان
جراحی گونه و تغییر فرم صورت به وسیله جراحی استخوان عملی بسیار سنگین و پیچیده‌‌تر و نیازمند مراجعه و مشورت با پزشک متخصص است. این عمل همانند عمل کاشت پروتز انجام می شود و تفاوت آن این است که بعد از برش گونه از داخل استخوان را تراش می‌دهند تا اصلاحات لازم انجام شود و شکل و فرم دلخواه به دست آید.
البته در برخی موارد می‌شود عمل کاشت پروتز و جراحی استخوان را ترکیب کرد، بدین صورت که ابتدا نقاط بد فرم تراش داده می‌شود سپس به وسیله پروتز طراحی شده اصلاح فرم صورت انجام می‌پذیرد. تمام مراقبت‌های بعد از این جراحی زیبایی گونه ماننتد کاشت پروتز است، برای کسب اطلاعات در مورد عوارض یا مراقبت‌های بعد از این عمل‌ها، ادامه مطلب را بخوانید.
•    پروتز گونه
این روش به دلیل اینکه جراحی زیبایی گونه است باید با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام شود. اینکه بیهوشی عمومی باشد یا بی حسی موضعی، به درخواست بیمار و تشخیص پزشک بستگی دارد. همانند روش تزریق ژل و چربی ابتدا پزشک بر روی عکس‌های گرفته شده و همچنین وضعیت بیمار امکان کاشت پروتز را بررسی می‌کند سپس با مشورت فرد متقاضی نوع و شکل پروتز را تعیین کرده و بر روی صورت فرد علامت گذاری می‌کند. پروتز گونه از مواد مصنوعی قابل‌ انعطاف ساخته شده‌اند و شکل‌ها و اندازه‎های مختلفی دارند. سپس پزشک برش کوچکی را بر روی صورت ایجاد کرده و پروتز یا ژل تهیه شده را با پیچ به استخوان صورت فرد پیوند می‌دهد تا کاملا ثابت بماند.

 پروتز گونه

روش های گونه گذاری به چه صورت است؟

گونه گذاری یا کاشت گونه به سه شکل انجام می‌شود:
1.    کاشت پروتز گونه‌ای: این پروتزها مستقیماً در استخوان گونه کار گذاشته می‌شوند و برجستگی بیشتری را ایجاد می‌کنند.
2.    زیرگونه‌ای: این نوع پروتز افتادگی یا لاغری گونه را برطرف می‌کنند.
3.    ترکیبی: یک پروتز ترکیبی است که باعث بهبود شکل استخوان گونه و زیر گونه می‌شود.
در خصوص پروتز های مختلف موجود در بازار بهتر است بدانید که بهترین نوع آن مدل سیلیکونی است. زمانی که پروتز گونه سیلیکونی روی استخوان قرار گیرد، مثل استخوان به نظر می‌رسد، زیرا این پروتزها نرم هستند و با اندام‌های زیرین به خوبی سازگار می‌شود و هیچ گاه آن را احساس نمی‌کنید. پروتزهای ساخته شده از جنس سیلیکون را می‌توان بعدها جدا کرد، شاید بزرگترین مزیت استفاده از پروتز گونه سیلیکونی همین باشد که در صورت نیاز به تعویض یا جدا کردن پروتز، به راحتی می‌توان این کارها را در این نوع پروتز گونه انجام دهد.
جمع بندی
پروتز گونه امروزه به دلایل درمانی و زیبایی کاربرد و محبوبیت بسیاری دارد. انواع مختلف جراحی پروتز گونه وجود دارد که با مشور با پزشک خود و کسب اطلاع درباره هریک می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب