کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پروتئین کازئین

571 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 04 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به خوبی می دانیم که پروتئین های حیوانی مقوی هستند، پروتئین کازئین تمامی اسید آمینه های ضروری و مورد نیاز بدن را که برای ترمیم و رشد به آن ها نیاز دارد، تامین می کند و یک منبع کامل پروتئینی به شمار می رود. این پروتئین انواع مختلفی دارد که در این جا آن ها را برای شما شرح داده ایم. کازئین میسلار، این نوع همان شکل معروف کازئین است که هضم آن بسیار کند انجام می شود. کازئین هیدرولیز شده، نوعی از کازئین است که از قبل هضم شده است و به سرعت پس از مصرف جذب می شود. به طور معمول، هر بسته از پودر کازئین سی و سه گرم است که بیست و چهار گرم آن پروتئین و سه گرم آن کربوهیدرات و یک گرم آن چربی است که در بعضی از انواع آن کلسیم هم یافت می شود. البته کازئین در بسته بندی های گوناگون با حجم متفاوت در بازار وجود دارد.

 مزایای پروتئین کازئین 

پروتئین کازئین در عضله سازی هم کاربرد دارد؛ به گونه ای که ورزشکاران و بدنسازان دهه ها است که از این پروتئین به منظور افزایش توده عضله و ماهیچه از آن استفاده می کنند و در بین ورزشکاران بسیار محبوب است. این پروتئین شامل اسید آمینه های بسیاری است که مجموع بیشتر آن را اسید آمینه لوسین شامل می شود. اسید آمینه لوسین شروع کننده ساخت و ساز پروتئین در عضله ها است. از آن جایی که این پروتئین به حفظ طولانی مدت آمینه اسید در عضلات کمک می کند، مصرف این پروتئین در سنین بالا بسیار ضروری است. چرا که با بالاتر رفتن سن عضلات و ماهیچه ها هم تحلیل می روند و ضعیف می شوند. از دیگر خواص این پروتئین می توان به خاصیت آنتی باکتریال و تقویت کننده سیستم ایمنی، تاثیر بر روی سطح تری گیلسیرید خون، کاهش رادیکال آزاد، کاهش چربی های بدن، اشاره کرد.

پروتئین کازئین

در برخی از تحقیقات و مطالعات سلولی دیده شده است که این پروتئین دارای اثرات ضد میکروبی است و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. همچنین برخی از پپتاید های پودر کازئین می توانند با رادیکال های آزاد مبارزه کنند و به عبارتی اثر آنتی اکسیدان داشته باشد. از دیگر مزایای این پروتئین کاهش چربی است که طبق مطالعه و تحقیقات انجام گرفته، افرادی که این پروتئین را دریافت و مصرف کرده اند، به طور تقریبی سه برابر کاهش چربی راه نسبت به افراد عادی داشته اند. 

 نحوه استفاده پروتئین کازئین و عوارض آن

کازئین جزء آن دسته از مکمل های بسیار محبوب و مرسوم در بین افراد است که دارای پروتئین های زیادی است، اگر شما  بدنساز یا ورزشکار هستید قبل یا بعد از این که گرم کنید، از کازئین هیدرولیز استفاده نمایید؛ زیرا به طور سریع جذب می شود. اما کازئین میسلار را به علت هضم طولانی مدت آن شب قبل از خواب مصرف کنید. به طور کلی اگر می خواهید از مکمل  ها در طول ورزش و تمرینات بدنسازی بهره ببرید، بهتر است متناسب با نیاز های خود مکمل مناسب را انتخاب نموده و به مصرف برسانید و در این باره با مربی خود نیز مشورت بکنید. البته به این نکته توجه کنید که کازئین در افزایش وزن تاثیر آنچنانی ندارد و فقط باعث افزایش حجم توده عضله می شود. 

 مزایای پروتئین کازئین

این مکمل از آن دسته مکمل های غذایی است که مصرف آن هیچ گونه عوارض جانبی و منفی ندارد. ولی با این حال بهتر است افرادی که بیماری های کبد و کلیه ای دارند، یعنی در واقع کلیه و کبد آنها نا سالم است از مصرف این مکمل پرهیز کنند، یا در صورتی که خواهان استفاده این پروتئین هستند با مشورت پزشک به صورت محدود از این مکمل تغذیه ای استفاده کنند. همچنین مصرف این مکمل در دوران بارداری هم باید تحت نظر پزشک مربوطه باشد و نباید به هیچ عنوان بدون مشورت با پزشک خود از این مکمل تغذیه ای استفاده شود. مصرف و استفاده این مکمل برای افرادی که به لاکتوز شیر حساسیت دارند، ممنوع است و نباید از این پروتئین استفاده کنند. علاوه بر این ها گاهی اوقات برای برخی افراد مصرف این پروتئین سبب نفخ می شود. 

جمع بندی

کازئین یکی از پروتئین های موجود در شیر است که دارای آمینه اسید های فروانی است که به صورت آهسته جذب می شوند. این مکمل جزء آن دسته از مکمل هایی است که معمولا به صورت روزانه استفاده می شود. مصرف آن تا حدودی خالی از خطر است که برای شما به طور کامل در این باره توضیح دادیم. کازئین به افزایش حجم توده عضله کمک می کند و در بین اکثریت افراد به خصوص ورزشکاران و بدنسازان از محبوبیت خاصی برخوردار است. مصرف این مکمل به افراد در سنین بالا به دلیل جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات و ماهیچه ها توصیه می شود. همچنین مصرف کازئین باعث کاهش چربی بدن و کاهش رادیکال های آزاد می شود. به طور کلی، این مکمل جز آن دسته از مکمل های تغذیه ای است که مصرف آن دارای مزایای بسیاری است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب