کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پرستار بیمار در منزل

442 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 30 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

پرستار بیمار تخصص لازم در زمینه مراقبت از بیمار را دارا بوده و پس از گذراندن دوره های اموزشی و تجربی می تواند دستورات پزشک را اجرا کند. در حال حاضر مراقبت از بیمار در منزل در مقایسه با بستری شدن در بیمارستان اولویت بالاتری دارد. پرستار بیمار دائما وضعیت سلامتی بیمار را بررسی می کند و در صورت نیاز خدمات مناسب را انجام می دهد. پرستار بیمار در منزل امور مراقبتی خود را با توجه به توصیه پزشک انجام داده و می بایست هرگونه تغییر در وضعیت بیمار را با پزشک درمیان بگذارد. پرستار بیمار در منزل افزون بر ارائه خدمات پرستاری به خانواده نیز در بهبود یافتن کیفیت زندگی با کاهش استرس ایجاد شده از مراقبت کمک می کند.

پرستار بیمار در منزل

مراقبت از بیمار در خانه

می توان هم در محیط درمانی مثل بیمارستان و هم در خانه بیمار از او مراقبت کرد. بر طبق تشخیص پزشک بیمار بعد از مدتی بستری بودن در بیمارستان و یا بعد از جراحی برای دوره بهبودی خود به خانه انتقال یابد. در بیشتر موارد نیز بیمار به خدمات فوق تخصصی بیمارستانی نیاز ندارد و چنانچه تمایل داشته باشد، می تواند خدمات خودرا در خانه همراه با برخی از تجهیزات پزشکی دریافت کند. با این وجود مراقبت از بیمار برای خانواده در محیط منزل نگرانی زیادی به دنبال دارد. حتی اگر بیمار به خدمات مراقبتی و تخصصی نیاز نداشته باشد، انجام کارهای روزمره بیمار نیز به خصوص برای مدت طولانی برای خانواده خسته کننده خواهد بود. به دلیل شرایط و سبک زندگی فعلی، خانواده ناچار است بیشتر کارهای شخصی خود را کنار گذاشته و یا بعضی از وظایف کاری خود را لغو نمایند تا بتوانند به بیمار رسیدگی کنند. در این موارد مراقبت از بیمار توسط پرستارانی که به حضور بیمار می رسند و به طور تخصصی همه جوانب روحی و جسمی بیمار را مد نظر قرار  می دهند، به خانواده توصیه می گردد.

پرستار بیمار در منزل

پرستاری از بیمار در منزل

پرستار از بیمار در منزل توسط فردی انجام می شود که در محیط بیمارستان تجربه کاری دارد و با تقاضای بیمار و خانواده و ضمن تایید پزشک از طرف مراکز ارائه خدمات پرستاری در منزل برای مراقبت از بیمار در خانه حضور می یابد. پرستار بیمار با توجه به شرایط بیمار و وضعیت سلامتی او می تواند به طور شبانه روزی خدمات خود را ارائه کند و یا فقط برای انجام خدمات خاص مثل تعویض پانسمان، تزریقات و غیره در منزل بیمار حضور یابد. پرستاری از بیماران در منزل این فرصت را مهیا می کند تا خانواده ها از روند نقاهت بیمار خود اطلاع پیدا کنند. در حال حاضر خانواده های مختلف به علت دشوار شدن زندگی و وجود فعالیت های کاری زیاد ترجیح می دهند از خدمات پزشکی و مراقبتی در منزل بهره مند شوند. برای مثال خانواده هایی هستند که نگران والدین بیمار خود هستند و از خدمات نگهداری سالمند در منزل استفاده می کنند و همچنین کسانی که فرزند بیمار دارند، از پرستاران و مراقبان کودک در منزل بهره مند می گردند.

مراقبت از بیمار در خانه

در حال حاضر به دلیل وجود بیماری های مختلف برای همه سنین خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار در منزل فراهم است که این خدمات توسط پرستاران و بهیاران مجرب و آموزش دیده انجام می گردد. مرکز درمانی و پرستاری که تقاضا می کنید، بایستی از همه لحاظ مورد اعتماد باشد تا بتوانید با خیال آسوده خانه و لوازم و از همه مهم تر بیمار را به او بسپارید. اما صرفا قابل اعتماد بودن مهم نیست، بلکه پرستار در نظر گرفته شده باید از دانش و مهارت های لازم در حوزه خود برخوردار باشد و همینطور از همه بیماری ها یک سر رشته داشته باشد تا در زمان های ضروری بهترین کار را انجام دهد.اگر نیاز به پرستار در منزل دارید می توانید از طریق شرکت پرستاری در منزل بسته به نوع نیاز خود پرستار همراه در بیمارستان یا پرستار بیمار در منزل را درخواست کنید ، برخی از این مرکز خدمات پرستاری دارای وب سایت می باشند و شما می توانید پرستار بچه ، پرستار تمام وقت سالمند ، و انواع خدمات پرستاري را در این وب سایت ها جستجو کنید و درخواست پرستار را به راحتی ثبت کنید. و از تعرفه خدمات پرستاری در منزل 1400 با خبر شوید.

پرستار بیمار در منزل

پرستار بیمار وظیفه دارد تا در منزل مراقب بیمار باشد و خدمات لازم را به او ادائه نماید. البته گاهی اوقات خانواده ها به منظور مراقبت بهتر از بیمار خود در بیمارستان، خانه سالمندان و یا دیگر موسسات نیز پرستار استخدام می ‌کنند. در مجموع باید گفت پرستاری که قرار است از بیمار مراقبت نماید، می بایست تخصص و تجربه کافی در حوزه بیماری مربوطه را دارا باشد. افزون بر این بیشتر پرستاران بیمار دارای مدرک بهیاری و یا پرستاری هستند. دادن دارو به بیمار بر اساس تجویز پزشک معالج، ارزیابی وضعیت بیمار مانند چکاپ فشار خون طبق زمانبندی، تعویض پانسمان، تزریقات، انجام فیزیوتراپی در منزل و غیره از جمله مواردی هستند که پرستار حرفه ای و با تجربه در زمان انجام خدمت برای بیمار انجام می‌ دهد. البته در برخی موارد خاص ممکن است نیاز به پرستار با وظایف تخصصی نیاز باشد. پرستاری از بیماران زیر پرستار متخصص می طلبد:

  • بیماران جراحی شده و در بستر
  • بیماران سرطانی
  • بیماران اعصاب و روان
  • بیماران جراحی شده
  • بیماران ICU، CCU،CVA،CP، MS

امکان دارد بیمار یک کودک و یا سالمند باشد که در این مورد پرستار سالمند متخصص و آشنا به بیماری و یا یک پرستار کودک که با  مسائل و بیماری های کودکان به منزل شما فرستاده می شوند.

جمع بندی

برخی از افراد ترجیح می دهند تا از بیمار خود در منزل مراقبت کنند و یا پس از جراحی بیمارشان دوره بهبودی را در منزل بگذراند. در حال حاضر بسیاری از موسسات تشکیل شده اند تا خدمات مراقبت و پرستار بیمار در منزل ارائه دهند. برخی از خانواده ها پس از تایید پزشک بیمار خود را به خانه انتقال می دهند و یک پرستار بیمار در منزل استخدام می کنند تا از او مراقبت کند. با توجه به شرایط فعلی زندگی و مشغله های کاری فراوان، افراد اغلب فرصت کافی برای رسیدگی به بیمار را ندارند که در این حالت استخدام پرستار بهترین راهکار است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب