کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پرستاری بدون کنکور

614 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 25 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

رشته های پزشکی و زیرمجموعه آن ( مانند پرستاری ) همیشه مورد توجه بسیاری از افراد بوده اند. در واقع؛ باید بگوییم که از آغاز بشریت تاکنون، انسانها همواره به دنبال روش هایی برای ارتقا سلامتی خود بوده اند. همین امر سبب شده است که رشته های مرتبط با سلامتی همیشه مورد توجه قرار گیرند. اگر داوطلبی تصمیم دارد که در رشته پرستاری ادامه تحصیل بدهد، باید در دبیرستان در رشته علوم تجربی تحصیل کند و خود را برای شرکت در آزمون کنکور علوم تجربی آماده سازد. یکی از سوالات پرتکرار در این زمینه این است که آیا پرستاری بدون کنکور امکان پذیر است یا خیر؟ در ادامه تلاش می کنیم تا به این سوال پاسخ دهیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

پرستاری بدون کنکور

آیا پرستاری بدون کنکور امکان پذیر است؟

بهتر است بدانید که امکان ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی بدون کنکور ( و همچنین پرستاری بدون کنکور) امکان پذیر نیست. شما برای قبولی در دانشگاه سراسری و آزاد باید درکنکور اولیه این دانشگاه ها شرکت کنید. اما سازمان سنجش معمولا پس از اعلام نتایج و انتخاب رشته دانش آموزان، در برخی از رشته های پزشکی اعلام می کند کسانی که در آزمون اولیه موفق نشدند، می توانند در مصاحبه ای که برگزار می شود شرکت کنند و در صورت پذیرفته شدند می توانند وارد دانشگاه شوند و به ادامه تحصیل بپردازند. در نتیجه پرستاری بدون کنکور تنها در صورتی امکان پذیر است که داوطلب در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کرده باشد و سپس در مصاحبه پذیرفته شود. به این نکته توجه داشته باشید که رشته پرستاری همیشه در فهرست رشته هایی که اعلام می گردد وجود ندارد. بنابراین، هرگاه از سوی دانشگاه سراسری و یا دانشگاه آزاد اعلام گردید که برخی از داوطلبان می توانند با مصاحبه به ادامه تحصیل بپردازند، باید فهرست رشته ها را مطالعه کنید. یکی از شرایط رشته های بدون کنکور ( مانند پرستاری بدون کنکور) این است که پذیرفته شدگان باید سه برابر داوطلبانی که از طریق کنکور وارد دانشگاه شده اند دوره خدمت خود را طی کنند. گاهی برخی از شهرها شرایط را بر بومی بودن داوطلبان می گذارند. بنابراین؛ همانطور که متوجه شده اید برای قبولی در رشته های بدون کنکور باید شرایط لازم را داشته باشید. این رشته ها از سوی سازمان سنجش اعلام می گردند و اطلاعات مرتبط با آنها بر روی وب سایت قرار می گیرد. اگر شخصی قصد شرکت در این رشته ها را دارد، باید این اخبار را از طریق سازمان سنجش پیگیری کند. 

شرایط مصاحبه پرستاری بدون کنکور 

بهتر است بدانید که شما برای ثبت نام در مصاحبه پرستاری بدون کنکور و یا رشته های دیگر باید شرایط اولیه را دارا باشید. برخی از این شرایط به صورت زیر هستند
•    داوطلب باید دپیلم تجربه داشته باشد
•    داوطلب باید در آزمون اولیه دانشگاه شرکت کرده باشد
•    حداقل سن داوطلب باید 25 سال باشد
•    داوطلب باید در سلامت کامل جسمانی و روانی باشد
•    در برخی از این رشته ها، معدل داوطلب باید بالای 15 باشد
 

آیا پرستاری بدون کنکور امکان پذیر است؟

لیست شهرهایی که پذیرش بدون کنکور دارند

یکی از سوالات پرتکرار در مورد رشته های بدون کنکور از جمله پرستاری بدون کنکور این است که چه شهرهایی داوطلبانی را که نتوانسته اند در کنکور سراسری و آزاد موفق شوند، جذب می کنند. دانشگاه ها با توجه به ظرفیت ورودی داوطلبان و استراتژی های خاصی که در نظر دارند، برای جذب داوطلبان بدون کنکور تصمیم گیری می کنند و لیست دانشگاه ها و شهرها را اعلام می کنند. این لیست سالانه تغییر می کند. بنابراین، اگر شما می خواهید که از شهرهایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند مطلع شوید باید لیستی را که همان سال از طریق سازمان سنجش اعلام می گردد مطالعه کنید. 

شهریه پرستاری بدون کنکور 

یکی دیگر از سوالات پرتکرار در مورد قبولی در رشته پرستاری بدون کنکور در مورد شهریه دانشگاه است. همین امر سبب شده است که نگرانی های زیادی برای برخی از داوطلبان پیش بیاید که هزینه دانشگاه برای آنها دشوار نشود. طبق سیاست های دانشگاه ها برای جذب داوطلبان بدون کنکور، هیچ گونه شهریه ای بالاتر از داوطلبانی که با کنکور وارد این رشته ها شده اند دریافت نمی گردد. در نتیجه، داوطلبان می توانند بدون نگرانی برای شرکت در این رشته ها ثبت نام کنند و در صورت قبولی وارد دانشگاه شوند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاور درسی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

شرایط مصاحبه پرستاری بدون کنکور

بازار کار رشته پرستاری 

همانطور که می دانید رشته های علوم پزشکی از جمله رشته پرستاری یکی از رشته های پرطرفداری است که بازار کار خوبی دارد. داوطلبان پس از اتمام تحصیل به سرعت می توانند جذب درمانگاه ها و بیمارستان ها شوند. البته با توجه به این موضوع که فارغ التحصیلان رشته پرستاری باید طرح خدمت بگذارنند ممکن است در این دوره مبلغ دریافتی آنها کمتر از پرستاران دیگر باشد. یکی از مواردی که در رشته پرستاری اهمیت بسیار زیادی دارد تجربه کاری است. به همین دلیل هر چقدر پرستاران بیشتر بتوانند در این رشته کار کنند، در آینده موفق تر خواهند بود. 

جمع بندی 
اگر می خواهید وارد رشته پرستاری شوید، باید صبر و شکیبایی زیادی داشته باشید. پرستاری یکی از شغل هایی است که فرد دائما با افراد بیمار در ارتباط است. در نتیجه، این شغل صبر و طاقت زیادی را می طلبد. همچنین، با توجه به این موضوع که علوم پزشکی دائما در حال پیشرفت هستند، فردی که می خواهد در آینده پرستار شود باید دائما متون علمی را مطالعه کند و تلاش کند خود را با اطلاعات روز دنیا همسو کند. تنها در این صورت است که شخص می تواند در این زمینه موفق شود. 
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب