کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پرده مناسب خانه عروس

24 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در ادامه شرحی بر نکات موثر در تهیه و انتخاب پرده مناسب خانه عروس آمده است.

نکات پرده مناسب خانه عروس

همانطور که اشاره شد پرده اغلب در اقلام خریداری شده برای جهیزیه است که از دیرباز در آداب و رسوم ایرانیان بوده است. از سوی دیگر ممکن است که پرده جز اقلام جهیزیه نبوده و زوج باید خود دست به خرید و انتخاب پرده مناسب خانه عروس بزنند. هنگام انتخاب پرده خانه عروس معمولا سلیقه و حساسیت بالایی به کار می‌رود زیرا پرده نقش مهمی در دکوراسیون منزل داشته و نباید در انتخاب و نصب آن بی دقتی صورت گیرد. هنگام خرید پرده به نکات مهمی از جمله نوع جنس، طول پرده، رنگ، ابعاد، طرح، مدل و... توجه کرد.

جنس پرده

پرده با توجه به جنس آن انواع مختلفی داردکه پرده های مجلسی و حریر محبوب ترین و پرکاربردترین آن ها محسوب می‌شود. پرده مجلسی از مواد سنگین و جنس های ضخیمی تهیه می‌شوند. این نوع پرده معمولا از ورود نور به خانه جلوگیری کرده و معمولا از کف تا سقف را پوشش می‌دهد.این نوع پرده برای خانه های لوکس و لاکچری انتخاب می‌شود. پرده های حریر که بسیار سبک و بدون تزیینات خاصی هستند و قیمت پایین تری نسبت به پرده های مجلسی دارند. این نوع پرده اغلب برای آشپزخانه ها به کار می‌روند.

طول مناسب پرده

با توجه به اینکه پرده برای کدام قسمت خانه انتخاب و نصب می‌شود طول پرده متفاوت است. پرده برای اتاق، آشپزخانه و قسمت هایی از خانه که غیر رسمی است می‌توان ارتفاعی به اندازه بلندی پنجره و یا نهایتا دو سانتی متر از سطح زمین بالاتر در نظر گرفت. از سوی دیگر پرده های مجلسی برای قسمت های رسمی خانه باید به اندازه ارتفاع سقف بلند بوده و روی زمین بیافتد. بهتر است تا حد امکان پرده نزدیک به سقف نصب شود.

نکات پرده مناسب خانه عروس

ابعاد پرده

بهتر است که ابعاد پرده ها کاملا به اندازه پنجره ها نبوده، بلکه به میزان 15 تا 20 سانتی متر از آن ها بزرگتر باشد این کار سبب بزرگتر نشان دادن خانه می‌شود. بهتر است برای همین منظور میل پرده حدود 10 سانتی متر بلند تر انتخاب کرده تا پنجره و پرده عریض تر و بزرگتر به نظر آید. در روشی برای انتخاب پرده متراژ پرده به گونه ای انتخاب می‌شود که عرض پرده حدود 2.5 برابر عرض پنجره باشد.

رنگ پرده

انتخاب رنگ پرده مناسب خانه های عروس از مهمترین قسمت های خرید پرده است. رنگ پرده باید به گونه ای انتخاب شود که آرامش بخش بوده و احساس خوبی به ساکنین خانه بدهد. رنگ مورد علاقه اهالی خانه و تم کلی دکوراسیون خانه و توجه به ترکیب رنگ های هیجان آور در سلیقه های مختلف متفاوت بوده از این رو انتخاب رنگ پرده که مناسب خانه عروس باشد همیشه دغدغه برانگیز بوده است. معمولا برای تهیه رنگ پرده مناسب خانه عروس از رنگ های سفید و فانتزی استفاده می‌شود. بهتر است برای بزرگ جلوه دادن خانه از پرده هایی که چندان در تضاد با رنگ دیوار نیستند استفاده شود.

طرح پرده

برای انتخاب طرح پرده مناسب خانه عروس باید پرده ای انتخاب شود که زیبایی را به فضای داخلی خانه منعکس کرده و زیباتر کند. باید توجه کرد که برای انتخاب پرده در صورتی که از مبلمان طرح دار استفاده می‌شود بهتر است که از پرده های که طرح های ساده تری دارند استفاده شود.

مدل پرده

مدل پرده مناسب خانه عروس نقش تزیینی و پرکاربردی در دکوراسیون دارد و باید به روشی حرفه ای طراحی و دوخته شود تا سبب زیبایی هرچه بیشتر فضای داخلی خانه شود. سبک و مدل پرده می‌تواند حریر، مجلسی، مدرن، کلاسیک، سلطنتی و... باشد. از این رو باید به سبک کلی خانه و انتخاب مدل پرده مناسب توجه کرد.

طول مناسب پرده

در نهایت عوامل دیگری مثل رنگ و نوع فرش، لوازم آشپزخانه، آینه وکنسول، ویترین، لوازم دکوری و کلیه مواردی که در دکوراسیون داخلی خانه به کار برده می‌شوند در انتخاب پرده ای مناسب خانه عروس موثرند و هنگام خرید و دوخت پرده باید به آن توجه کرد.

جمع بندی

در این مقاله شرحی بر انتخاب پرده مناسب خانه عروس آمده است. موارد مهمی که در انتخاب صحیح و درست در این زمینه کمک می کنند نیز اشاره شد. برای خرید و انتخاب پرده ای که مناسب خانه عروس باشد باید زمان و دقت کافی صرف کرد. اصولا پرده از اقلام جهیزیه عروس در ایران به شمار می رود از این رو باید به زیبایی و فاخر بودن آن توجه ویژه ای شود. مواردی از جمله جنس، مدل، طرح و رنگ پرده و هماهنگی آن با سایر اجزای خانه باید در تهیه و خرید پرده لحاظ شوند. ایجاد هارمونی میان پرده و دکوراسیون سبب زیبایی بیشتر و دلنشینی فضای خانه می‌شود. از این رو همانطورکه اشاره شد، انتخاب پرده مناسب با دکوراسیون از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب