کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پرده فلزی

376 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 30 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

یکی از انواع پرده های تزئینی منازل، پرده فلزی است. این پرده ها که به پرده های کرکره ای معروف هستند اجزای گوناگونی دارند. امروزه از این پرده ها برای دکوراسیون داخلی منازل بیشتر از گذشته استفاده می شود؛ زیرا با تغییراتی که در متریال و ساخت آن ها به وجود آمده، ظرافت و کارایی آنها افزایش یافته است. پرده های کرکره ای انواع مختلفی دارند و در محل کار و منازل بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. ساختار کرکره فلزی به گونه ای است که می توانید یک اتاق را در روز روشن به شب تاریک تبدیل کنید.برای خرید پرده می توانید به وب سایت های معتبر خرید اینترنتی پرده مراجعه کرده و انواع مدل های مختلف پرده مانند : پرده حریر ، پرده اتاق خواب ، پرده کرکره ای ، پرده آشپزخانه ، پرده اداری و .. را مشاهده کنید و از قیمت پرده و پارچه پرده اطلاع پیدا کنید و خرید خود را انجام دهید.

پرده فلزی

خصوصیات و ویژگی های این پرده های فلزی موجب استقبال افراد بیشتری نسبت به گذشته شده است. به همین منظور در این نوشتار درباره این پرده ها با شما صحبت می کنیم. در مورد ساختار و انواع مدل های پرده کرکره و همینطور کاربرد آن نیز مطالبی می آوریم. 

پرده کرکره فلزی

همانطور که در بخش قبلی گفتیم پرده های کرکره ای فلزی در انواع گوناگونی تهیه می شوند. انواع این پرده ها عبارتند از پرده های لوردراپه و پرده های ونیزی که برای آشنایی بیشتر با آنها ادامه مقاله را بخوانید.

پرده های فلزی کرکره ای عمودی یا لوردراپه یا Vertical Blind

پرده های لوردراپه تشکیل شده اند از یک سری نوارهای فلزی که به صورت عمودی و موازی کنار هم قرار گرفته اند. فلز این پرده ها معمولا از جنس آلومینیوم بوده و از قسمت بالایی توسط یک تراک به شکل مورب در آمده اند. نصب پرده های لوردراپه برای اغلب مکان ها دلنشین است ولی برای اتاق هایی که نیاز به تنظیم نور بیشتری دارند، بسیار مناسب اند. از این پرده ها در سرویس های بهداشتی و اتاق خواب نیز استفاده می شود. زیرا با نصب این پرده ها به راحتی می توان از حریم شخصی محافظت کرد. باز و بسته کردن پرده های لوردراپه به صورت دستی و موتوری امکان پذیر است. در مدل دستی آن با یک زنجیر می توانید پرده را باز و بسته کنید. اما در نوع موتوری کرکره ای عمودی از یک موتور الکتریکی و یک ریموت کنترل برای باز و بسته کردن پرده استفاده می شود.

پرده کرکره فلزی

نظافت پرده های لوردراپه فلزی توسط پارچه مرطوب و جاروبرقی انجام می شود. گردگیری این پرده ها امکان پذیر است ولی شستشوی آنها به دلیل سختی بازکردن قطعات آن مقداری مشکل است. ولی به هر صورت می توانید آنها را به صورت دستی با آب و مواد شوینده بشویید. نصب کرکره فلزی از نوع لوردراپه آسان است و تنوع رنگی بسیاری دارند. این پرده ها با وجود عمر طولانی قیمت پایینی دارند.

پرده های فلزی کرکره ای ونیزی یا Venetian Blind

پرده های ونیزی را از قطعات فلزی یا پلاستیکی افقی می سازند. این پرده ها را بیشتر برای پنجره های ادارات و اماکن رسمی مورد استفاده قرار می دهند. برخی از پرده های ونیزی با قطعات پرفراژ شده طراحی شده اند. این سوراخ ها از یک طرف باعث می شوند که در هنگام بسته بودن پرده مقداری از نور خورشید به داخل تابیده و اتاق تاریک نشود و از طرف دیگر حریم شخصی نیز حفظ شود.

پرده های کرکره ای ونیزی را اغلب شستشو نمی کنند، زیرا ممکن است تیغه های ظریف آن شکسته یا خمیده شوند. اغلب پرده های فلزی ونیزی را جهت تمیز کردن با دستمال مرطوب گردگیری می کنند. این پرده ها را به راحتی می توانید نصب کنید و قیمت های آنها نیز در حد متوسطی است. کار با این پرده ها آسان است و طول عمر بالایی دارند. تنها ایرادی که به پرده های ونیزی کرکره ای وارد می شود پارگی و ساییدگی نخ آنها در مدت زمان کوتاه است.      

پرده های فلزی کرکره ای ونیزی یا Venetian Blind

کارایی پرده های فلزی در دکوراسیون

پرده های لوردراپه و ونیزی در دکوراسیون منازل جایگاه ویژه ای دارند. شما می توانید با نصب این پرده ها در اتاق خواب خود علاوه بر حفظ حریم شخصی، نور اتاق را نیز در زمان دلخواه تغییر دهید. به عبارت دیگر در هنگام نیاز به استراحت در روز به راحتی می توانید پرده فلزی را بسته و فضای اتاق را تاریک کنید. پرده های کرکره ای را برای پنجره های سرویس های بهداشتی نیز نصب می کنند. با نصب این پرده ها در سرویس های بهداشتی بهتر می توانید حریم شخصی را حفظ کنید. آشپزخانه های منازل نیز با نصب این پرده های زیبا جلوه خاصی پیدا می کنند. رنگ های متنوع و جذاب پرده های فلزی کرکره ای سبب می شود به راحتی بتوانید با هر دکوراسیونی آنها را هماهنگ کنید. برای خرید پرده می توانید به وب سایت های معتبر فروش اینترنتی پرده مراجعه کرده و انواع مدل های مختلف پرده مانند : پرده زبرا ، پرده اتاق خواب ، پرده پذیرایی ، پرده آشپزخانه ، پرده مخمل و .. را مشاهده کنید و از قیمت پرده و پارچه پرده و هزینه نصاب پرده اطلاع پیدا کنید و خرید خود را انجام دهید.

کارایی پرده های فلزی در دکوراسیون

پرده های کرکره را در محیط های اداری نیز مورد استفاده قرار می دهند. حالت رسمی پرده های فلزی ونیزی برای ادارات بسیار مناسب است. نور اتاق های ادارات با نصب پرده های پرفراژ فلزی به صورت مناسبی تنظیم می شود.

جمع بندی

پرده های فلزی در دکوراسیون های داخلی منازل و ادارات جایگاه خاصی دارند. این پرده ها را در مدل های ونیزی و لوردراپه طراحی می کنند. با نصب این پرده ها در مکان های مختلف می توانید جلوه زیبایی به محیط مورد نظر خود بدهید. تنظیم نور اتاق با پرده های کرکره آسان است و این امکان از ویژگی های خوب این پرده هاست. نصب پرده کرکره فلزی آسان است و به راحتی می توانید با پارچه مرطوب آن را گردگیری کنید. قیمت پرده های کرکره ای فلزی نسبتا مناسب است و امکان نصب آن در همه اتاق ها وجود دارد. اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و اتاق نشیمن با نصب این پرده ها، زیبایی خاصی پیدا می کنند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب