کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پرده برقی

25 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 

چگونگی کار با پرده های برقی

همانطور که گفتیم پرده های برقی نوع خاص پارچه یا پرده ای خاص نیست. این پرده ها با پارچه های رایج بازار تهیه می شوند و توسط ریل های برقی به صورت الکتریکی باز و بسته می شوند. قابلیت داشتن پرده های برقی  برای همه منازل امکان پذیر است و صرفا برای این کار نیاز به یک ریل الکتریکی دارید. نصب موتور الکتریکی برای کلیه پرده ها این امکان را به شما می دهد که توسط ریموت بتوانید پرده های منزل یا محل کار خود را حرکت داده و باز و بسته کنید.

یکی دیگر از امکاناتی که این سازه های برقی برای ساختمان ها فراهم می کنند، امکان باز و بسته شدن در زمان های تنظیم شده است. یعنی شما می توانید با دادن برنامه ای به سیستم پرده های الکتریکی، به عنوان مثال در روز پرده ها به طور خودکار باز و در شب بسته شوند. یا می توانید تنظیم کنید هنگامی که ساکنین منزل حضور ندارند، به طور اتوماتیک پرده ها بسته شوند و داخل خانه از دید دزدان و مجرمان پوشیده بماند.

چگونگی کار با پرده های برقی

تنظیمات پرده برقی از طریق ساعت یا گوشی هوشمند نیز امکان پذیر است. یعنی شما می توانید با نصب نرم افزار روی گوشی، ساعت یا ریموت مرکزی خانه هوشمند خود، از راه دور حرکت پرده ها را تحت کنترل خود بگیرید. استفاده از پرده های مذکور در پنجره هایی که امکان دسترسی آنها دشوار است، بسیار مطلوب بوده و کار را آسان می کند.

مزایای پرده های برقی

در نظر بگیرید که در یک روز کاری سخت به منزل بر می گردید و قصد دارید روی کاناپه استراحت کنید. تابش نور خورشید روی چشمان تان را بدون برخواستن از روی کاناپه و توسط ریموت و جابجایی پرده برطرف می کنید و به استراحت خود ادامه می دهید. در این هنگام قدرت تکنولوژی و راحتی آن برای شما مشخص می شود.

برقی نمودن پرده ها از نظر ایمنی ساختمان نیز مفید هستند. چنانچه گفتیم دادن تنظیمات مختلف به این سازه ها باعث می شود که افراد خلافکار عدم حضور ساکنین منزل را احساس نکنند. هنگامی که شما از طریق موبایل یا ساعت هوشمند خود در مکانی دور از خانه پرده برقی را جابجا می کنید، احساس حضور ساکنین در خانه را به دزدان می دهد و آنها را از دستبرد منصرف می کند. تنظیمات نور اتاق و راحتی کار با آنها از فواید و مزایای دیگر این سازه ها است.

آیا هر نوع پرده ای را می توان برقی کرد؟

عده ای از افراد گمان می کنند که پرده های الکتریکی صرفا برای ساختمان های هوشمند یا خانه های لوکس و بزرگ است. اما این تصور درستی نیست! همانطور که گفتیم هر پارچه یا پرده ای را می توانید با کمک موتور و ریل الکتریکی، برقی کرد و نیاز به تجهیزات خاص یا سیستم کنترل مرکزی ساختمان نیست. این سیستم محدودیتی در انتخاب پارچه پرده برای شما ایجاد نمی کند و شما به راحتی می توانید هر پارچه دلخواهی را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب و خریداری کنید.

آیا هر نوع پرده ای را می توان برقی کرد؟

شما علاوه بر هر نوع پارچه، هر نوع مدل پرده ای را نیز می توانید الکتریکی کنید. پرده های سایبان، پرده های کرکره ای بالارو و پرده های از کنار جمع شو همگی امکان برقی شدن را دارند. فقط برای این کار استفاده از ریل پرده برقی الزامی است. کار این ریل ها به این صورت است که تسمه هایی داخل این ریل ها قرار دارد. هنگامی که تسمه های مذکور به موتور پرده برقی متصل می شود، موجب به حرکت درآوردن پرده می شود.

نحوه عملکرد و قیمت مدل های گوناگون پرده برقی  

همانطور که اشاره شد هر مدل از پرده های موجود در بازار را می توان با ریل الکتریکی برقی کرد. موتور موجود در ریل پرده های رولی موجب جمع شدن پرده روی لوله اصلی می شوند. موتوری که برای پرده های از کنار جمع شو وجود دارد در کنار ریل نصب می شود. این موتور هم دستور حرکت پرده به چپ و راست را می دهد. اگر این پرده ها به صورت دو بخشی یا والان دار باشند، باید برای هر کدام از بخش ها از یک موتور جداگانه استفاده کرد. قیمت پرده برقی برای پارچه هایی که سنگین تر یا بزرگ تر هستند، بیشتر است بنابراین هر چه تعداد بخش های پرده و همینطور متراژ آن بیشتر باشد، قیمت آن نیز گران تر است.  

جمع بندی

پرده برقی یکی از تجهیزات مفید و لوکس ساختمان های مختلف است. افزایش ایمنی، راحتی کار و تنظیمات نور از مزایا و فواید این سازه های الکتریکی هستند. قیمت پرده های برقی با پارچه های سنگین گران تر از نمونه های آن با پارچه های سبک است.    

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب