کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پرده بامبو

484 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 09 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نکاتی جالب درباره ی تاریخچه ی حصیر بامبو

حصیر بامبو عنصر اصلی در ساخت و طراحی پرده بامبو به شمار می آید و ما در این بخش از مقاله دوست داریم، نکاتی جالب درباره تاریخچه ی حصیر بامبو را در اختیار شما قرار دهیم که از شنیدن آن ممکن است متعجب شوید. در کشورهای مصر و روم باستان تنها به یک دلیل اصلی از پرده بامبو استفاده می شده است و این دلیل عبارت بود از نقش پرد های ه بامبو به عنوان حافظی برای جلوگیری از نفوذ نور و گرمای مازاد خورشید. ولی در مورد کشورهای شرقی استفاده از پرده بامبو و حصیر بامبو بالکن تنها به این دلیل نبوده است. درخت بامبو در فرهنگ شرقی دارای جایگاهی معنوی است و در متون کهن این فرهنگ نمادهای دوست داشتنی بسیاری به آن اطلاق شده است که می توان به مواردی مانند زندگی ، نیکی و دوستی در محیط زندگی اشاره کرد.

پرده بامبو

کاربردهای اصلی پرده بامبو برای چیست؟

پرده های بامبو در مدیتیشن و یوگا جایگاه ویژه ای دارند و از آن ها به عنوان حفاظی یاد می شود که می توانند جلوی ورود انواعی از انرژی های منفی و تاریکی را بگیرند و به افزایش تمرکز فرد یوگا کار کمک کنند. شاید بتوان گفت که اصلی ترین استفاده برای پرده ی بامبو کاربری از آن به عنوان لایه ای باشد که می تواند اتاق های مختلف را از هم جدا کند و یا به عنوان حفاظی باشد که در عین حفاظت از حریم خانه، مانع نفوذ بیش از اندازه گرما و نور در محیط خانواده شود.در سرزمین های شرقی قدیم نیز از پرده های بامبو برای پارتیشن کردن منزل، نرده کشی به عنوان حافظ برای اطراف منازل، ساخت نوعی کف پوش موقت و غیره استفاده می کردند. البته هنوز هم پرده بامبو به عنوان یک المان معنوی از ساده زیستی در دکوراسیون نقش دارد.

پرده بامبو از چه موادی ساخته می شود؟

فرقی نمی کند پرده بامبو یا حصیر بامبوی شما دارای بافتی درشت و یا ریز باشد. در هر صورت هر دو نوع از علف بامبو ساخته شده اند که به صورت نی هایی باریک برش داده شده اند. این نی های کوچک در ادامه به وسیله نوعی طناب نخی به شکلی ظریف در کنار هم قرار می گیرند و بسته به هنر و سلیقه بافنده ممکن است هر بخش پرده بامبو دارای رنگ و طرح های مختلفی باشد. برای پرده های بامبو دو مدل کلی ساده و دور دوز در نظر گرفته شده است. در مدل دور دوز اطراف پرده برای بالا بردن اصطحکام و نیز تطابق بیشتر با محیط اطراف با نوعی پارچه متناسب دور دوزی می شود، این مدل دارای اصطحکام بالایی در برابر تغییرات دمایی و ضربات فیزیکی ای است که باعث خرد شدن نی های بامبو می شوند.

رنگبندی پرده های بامبو چگونه است؟

پرده های بامبو به دلیل ساخته شدن از مواد ارگانیک و طبیعی تداعی کننده ی طبیعت هستند و اگر قصد دارید این نوع از پرده ها را به عنوان یکی از المان های دیزاین در دکوراسیون منزل خود به کار ببرید، لازم است بدانید که بهتر است از رنگ هایی که در طبیعت یافت می شوند استفاده نمایید تا حس آرامش طبیعی را منتقل کنید. پرده های بامبو در طیف رنگی چوبی از روشن ترین درجه تا تیره ترین رنگ چوب به آسانی یافت می شوند. از تمام طیف های رنگی پرده های بامبو می توان برای دیزاین خانه، رستوران و حتی فضاهای باز برای پارتیشن بندی استفاده کرد. باید بدانید که زمانی که پرده های بامبو در فضای باز و در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دارند بسیار سریع تر از سایر پرده ها کثیف می شوند و دچار تغییر رنگ می شوند.اگر قصد طراحی و اجرای دكوراسيون داخلی خانه باغ ، منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ، طرح و ایده مد نظر خود را دریافت کنید و دکوراسیون داخلی آشپزخانه ، منزل ، محل کار و ... را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.

نکاتی جالب درباره ی تاریخچه ی حصیر بامبو

جمع بندی

اگر شما هم از طرفداران سبک راستیک یا بوهمین استایل باشید، از جذابیت های پرده بامبو به عنوان عضوی جدایی ناپذیر از این استایل ها آگاهی دارید. نسیم گرم تابستانی، بوی دوست داشتنی چوب، صدای قشنگ خش خش پرده های بامبو حصیری همه و همه جزئی جدایی ناپذیر از خاطرات ما هستند. انواع پرده های حصیری به دلیل آب و هوای گرم اکثر مناطق ایران بخشی مهم از دیزاین به شمار می آیند، انواع مختلفی از حصیر با بافت های ریز و درشت موجودند که بر روی ورودی و یا بخش کوچکی از پنجره قرار می گیرند و با ایجاد فضایی زیبا، ساکنین منزل را از گزند شعله های داغ آفتاب تابستانی حفاظت می کنند. پرده های بامبو دارای طیف رتگی جذابی هستند که می توانید بر حسب سلیقه انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب