کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پرداخت قسطی هزینه های زایمان

17 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 03 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

زایمان و بچه دار شدن بخش شیرینی از زندگی هر فرد است که گاهی اوقات به علت شرایط دشوار زندگی، ممکن است بسیار تلخ شود. بسیاری از افراد قادر پرداخت هزینه های زایمان مانند هزینه بیمارستان و پزشک نیستند و به همین خاطر در این برهه ممکن است دچار استرس و اضطراب شوند. این موضوع به ویژه برای مادرانی که تنها زندگی می کنند سخت تر است. در این شرایط تسهیلاتی برای پرداخت قسطی هزینه های زایمان می تواند کمک کننده باشد. در ادامه این مطلب درباره شرایط پرداخت قسطی هزینه های زایمان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

هزینه های زایمان

 این روزها زوج جوانی که تصمیم به بچه دار شدن می گیرند، اگر بیمه نباشند باید برای زایمان و خرج های ریز و درشت دیگری مثل آی یو آی (iui)وآی وی اف (ivf)سونوگرافی، دارو و درمان، مراقبت های دوران بارداری یا بعد از زایمان مبالغ میلیونی کنار بگذارند. در ماه بیش از یکصد و ده هزار کودک در ایران متولد می شود که از این تعداد تولد، طبق آمار رسمی وزارت بهداشت حدود 40 تا 50 درصد سهم سزارین و مابقی طبیعی است. درحالی که آمار غیر رسمی بیمارستان ها زایمان سزارین را تا 90درصد هم پیش بینی می کند؛ رقمی که اگر قرار بود با توصیه های سازمان بهداشت جهانی پیش برویم، باید حدود ‌20 درصد می شد. شاید اولین دلیل تمایل بیماران به سزارین، ترس از زایمان طبیعی و درد ناشی از آن باشد و البته هزینه های بالاتری که این عمل دارد، انگیزه خوبی برای بیمارستان هاست تا حجم بیشتری از بیماران را برای جراحی سزارین پذیرش کنند. اما دلیل این گرایش هرچه باشد، اولین نتیجه آن بالا رفتن هزینه تولد بچه هایی است که این روزها خیلی ها چشم انتظار ورودشان به دنیا هستند. اگرچه چند سالی است که برای تشویق مادران به زایمان طبیعی، زایمان در آب تبلیغ می شود اما حتی این زایمان بدون درد هم نتوانسته اعتماد مادران را جلب کند و آمار سزارین را پایین بیاورد.

پرداخت قسطی هزینه های زایمان

هزینه های زایمان، در همه بیمارستان های دولتی هم بسته به نوع بیمه و خدمات بیمارستان یکسان نیست. مثلا در بیمارستان میلاد با بیمه تامین اجتماعی زایمان طبیعی و سزارین رایگان است. ولی در زایشگاهی مثل بیمارستان آتیه یا بیمارستان لاله بین پنج تا پانزده ملیون تومان هزینه در بر دارد. در بیمارستان های خصوصی درجه دوم هم قیمت ها به بیش از دو میلیون تومان می رسد. اما در همین بیمارستان های خصوصی و نیمه خصوصی نیز تفاوت هزینه ها چشم گیراست. به صورت کلی هزينه هاي زايمان طبيعي به صورت آزاد و بيمه با يك شب بستري در اتاق معمولي مبلغ 80.000.000 ريال مي باشد و در صورت انتخاب اتاق خصوصي مبلغ 90.000.000 ريال و با يك شب بستري در اتاق ديپلمات 110.000.000 ريال برآورد مي شود. هزينه هاي زايمان سزارين با يك شب بستري به صورت آزاد و بيمه مبلغ 100.000.000 ريال مي باشد و در صورت انتخاب اتاق خصوصي مبلغ 120.000.000 ريال و با يك شب بستري در اتاق ديپلمات 140.000.000 ريال برآورد مي شود. بدیهی است که پرداخت یکجای این خدمات شاید برای هرکسی مقدور نباشد. شما می توانید از شرایط پرداخت قسطی بهره بگیرید. 

مزایای پرداخت قسطی هزینه های زایمان

بیمارستان ها هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه‌ ها و اقساطی کردن آنها ندارند و تا زمانیکه هزینه‌ی خود را تسویه نکنید، مرخص نخواهید شد. از طرفی با توجه به افزایش تعرفه های زایمان میزان هزینه‌ ها نیز افزایش یافته و بسیاری از زوج ها قادر به پرداخت و حتی شرایط دریافت وام از بانک ها نمی باشند. امروزه با توجه شرایط اقتصادی در تمام دنیا و همچنین ایران قیمت ها بیشتر از درآمد در حال افزایش می باشند و خرید های نقدی برای مردم دشوارتر شده است، در چنین شرایطی برای اتفاقات مهم زندگی مانند زایمان پرداخت قسطی می تواند گزینه مطلوبی باشد. شرایط اقتصادی خاص حاکم بر کشور و افزایش مستمر قیمت‌ها، باعث شده که خرید بعضی کالاها با پول حاصل از پس‌انداز به امری تقریباً غیرممکن تبدیل شود. در شرایط تورمی، وقتی برای خرید اتفاق خاص مانند سزارین پول پس‌انداز می‌کنید، می‌بینید که با یک جهش ناگهانی در قیمت‌ها، از هدفتان بسیار دور شده‌اید و حتی اگر هم بعد از آن قیمت‌ها ثابت بمانند، باز هم بین شما و آنچه می‌خواهید، فاصله‌ای طولانی وجود دارد.

اینجاست که خرید اقساطی می‌تواند یک راهکار خوب باشد تا آنچه مدت‌ها برای خریدش برنامه‌ریزی کرده‌اید، در حد یک ایده یا رؤیا باقی نماند. خرید اقساطی حتی با احتساب سودی که روی مبلغ تمام‌شده می‌آید، باز هم شما را در مقایسه با نرخ تورم، چند قدم جلوتر نگه می‌دارد. این تغییر در شرایط پرداخت، قدرت خریدتان را حفظ یا تقویت می کند. مسئولین بیمارستان ها و شرکت های خصوصی فضای مطلوبتری را برای پرداخت قسط هزینه های زایمان به وجود آورده اند تا پدر و مادرها بتوانند بدون دغدغه و نگرانی از هزینه ها؛ آرامش ذهنی و آمادگی بیشتری برای خوش آمد گویی به نوزاد داشته باشند. به طور کلی در یک تعریف هوشمند میتوان گفت خرید قسطی خریدی است که خریدار بخش کمی از پول را پرداخت میکند و برای بقیه پول، در فاصله های زمانی معین به پرداخت آن متعهد میشود.
جمع بندی
در طول دوران بارداری زوج های جوان مجبور به انجام آزمایش‌ها، تست‌ها، غربال گیری و چکاپ های زیادی هستند تا از سلامت نوزادان خود مطمئن شوند. علاوه بر این موارد تهیه سیسمونی و لوازم مورد نیاز مادر و کودک نیز هزینه بر است. از این رو امکان کمبود پس انداز برای زایمان و مخارج بیمارستان بسیار زیاد است. در این شرایط پرداخت قسطی هزینه زایمان می تواند کمک کننده باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب