کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پایه دوربین مداربسته

300 بازدید
درج شده در روز شنبه, 10 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در چه مواردی از پایه دوربین مداربسته استفاده می شود؟

پایه های دوربین مداربسته یکی از تجهیزات این دستگاه ها هستند. پایه های مذکور در همه موقعیت ها و شرایط مورد استفاده قرار نمی گیرد. در شرایط ذیل این پایه ها استفاده می شود:
•    یکی از شرایطی که از پایه استفاده می شود هنگامی است که موقعیت دوربین تناسبی با نوع بدنه آن نداشته باشد. 
•    از پایه های مذکور به دلیل مستقر کردن و قرار گرفتن صحیح دوربین مدار بسته استفاده می شود.
•    تنظیمات بهتر دوربین ها در جهت دید بهتر یکی دیگر از موارد استفاده از پایه های دوربین های مداربسته است. 
چنانچه می دانید دوربین های مداربسته انواع گوناگونی دارند و به همین جهت پایه های متنوعی برای آنها ساخته می شود که در ادامه به انواع آنها می پردازیم.

کاربرد پایه دوربین مداربسته

انواع پایه های دوربین مداربسته کدام است؟

همانطور که گفتیم دوربین های مداربسته به جهت اینکه انواع گوناگونی دارند، پایه های مختلفی نیز برای آنها طراحی می شود که در ادامه به آنها می پردازیم.

پایه های دیواری یا افقی دوربین مداربسته (Wall Mount Brackets)

از پایه های افقی در شرایطی استفاده می شود که در زاویه دید دوربین نیاز به تغییر باشد. این تغییرات مثلا برای نشان دادن نقاطی خارج از دید دوربین مورد استفاده قرار می گیرد. اندازه این پایه ها اغلب زیر 50 سانتی متر است.  

پایه های ستونی دوربین های مداربسته (Pole Brackets) 

توسط این مدل پایه دوربین مداربسته می توانید دستگاه مورد نظر را به ستون ها و تیرک ها متصل کنید. معمولا از این پایه ها در محیط های باز استفاده می شود. 

پایه های سقفی دوربین های مداربسته (Ceiling Mount)

در شرایطی که نیاز به نصب دوربین در زیر سقف وجود دارد، از پایه های سقفی استفاده می شود. شکل ظاهری این پایه ها مانند تیوب است و در سایزهای 18 تا 36 اینچ تولید می شود. 

پایه های گوشه برای دوربین مداربسته (Outdoor Corner Mount)

با استفاده از این پایه های گوشه می توانید دوربین موردنظر را در کنج دیوار قرار دهید. برای نصب اغلب دوربین های گردان از پایه های گوشه استفاده می شود. توسط این پایه ها امکان بزرگنمایی و گردش دوربین مداربسته وجود دارد. 

پایه های دوربین مداربسته مدل دام (Dome Camera Brackets) 

دوربین های دام همان دوربین های سقفی هستند که قابلیت های مختلفی دارند. این قابلیت های متعدد سبب شده است که کاربران بسیاری از دوربین های دام برای نصب روی دیوار استفاده کنند. توسط پایه های مخصوص دوربین های دام می توان از دوربین های مداربسته مذکور روی دیوار استفاده کرد. مدل های مختلفی برای پایه های دوربین دام طراحی شده است که می توان آداپتور و اتصالات را داخل آن قرار داد. 

پایه دوربین مداربسته دی لوکس

توسط پایه دوربین مداربسته دی لوکس می توان، دوربین مورد نظر خود را در سطوح مختلف قرار داد و نصب کرد. سطوحی نظیر سقف، دیوار، میز و غیره همگی برای نصب دوربین امکان پذیر می شود. برخی از این پایه ها با استفاده از دستگیره و دکمه، موقعیت دستگاه را تنظیم می کنند و به این طریق تنظیم موقعیت دوربین امکان پذیر می شود.

انواع پایه های دوربین مداربسته

پایه هایی که برای نصب روی لوله مناسب هستند

اگر تمایل داشته باشید که دستگاه مورد نظر را به لوله گرد نصب کنید، باید از بست های سیمی کمک بگیرید. این بست ها سبب می شود که پایه دوربین مداربسته استحکام بیشتری داشته باشد.

پایه های عمودی دوربین مداربسته

اگر بخواهید ارتفاع نصب دوربین را افزایش یا کاهش دهید، از پایه های عمودی استفاده کنید. شکل ظاهری این پایه ها مانند دکل است و برای سطوح افقی طراحی شده اند.   

انواع دیگر پایه های دوربین های مداربسته

پایه دوربین مداربسته را به شکل های دیگری نیز طراحی می کنند مانند: پایه مفصلی، پایه ثابت و پایه های دوربین گردان که هر کدام برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. متریال یا جنس پایه ها نیز با یکدیگر متفاوت است نظیر: پایه های آهنی، پایه های آلومینیومی و پایه های پلاستیکی. پایه های دوربین دارای کاورهای متفاوتی هستند که برای محافظت از دوربین و لنز آن مورد استفاده قرار می گیرند. 

جمع بندی
دوربین های مداربسته به دلیل کاربردهای متفاوتی که دارند، در مکان های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. به جهت اینکه دوربین های مذکور کارایی و بازدهی خوبی داشته باشند از پایه های مختلفی برای نصب آنها استفاده می شود. برخی از انواع پایه دوربین مداربسته عبارتند از: سقفی، ستونی، گوشه، دیواری، مخصوص دوربین های دام، عمودی، نصب روی لوله، دی لوکس. البته پایه های دوربین های مداربسته را در انواع دیگری نظیر: مفصلی، ثابت و دوربین گردان نیز طراحی کرده اند. متریال مختلفی برای پایه ها در نظر گرفته شده است مانند پایه های آلومینیومی، آهنی و پلاستیکی.   

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب