کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پاک کردن لکه چرم جیر

284 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

چگونگی پاک کردن لکه چرم جیر

البسه و کفش های جیر به عنوان یکی از زیباترین پوشاک در بین مردم شناخته می شوند. اغلب مردم و جوانان تمایل دارند که رنگ های مختلف کفش های چرم جیر را با انواع لباس های خود ست کنند. ولی مشکلی که برای دوستداران این نوع کفش و لباس وجود دارد لکه دار شدن سریع و حساس بودن آنها است. شما باید روش پاک کردن لکه را بدانید تا بتوانید به درستی آن را برطرف کنید و از لباس های خود استفاده کنید.

نکته ای که باید برای برطرف کردن لکه های کفش جیر رعایت کنید این است که ابتدا در داخل کفش روزنامه یا پارچه ای قرار دهید تا در اثر تمیز کردن لکه حالت اولیه خود را از دست ندهد و سپس مراحل بعدی لکه بری را انجام دهید. در اینجا به روش های گوناگون لکه بری و لکه های مختلف با مواد گوناگون اشاره می کنیم.

چگونگی پاک کردن لکه چرم جیر

پاک کردن لکه چرم جیر توسط پارچه

برای برطرف کردن لکه از روی کفش جیر باید از یک پارچه نرم کمک بگیرید. پارچه را هنگامی که کفش کاملا خشک است موافق خواب مخمل جیر روی آن بکشید. می توانید به جای پارچه از برس یا مسواک تمیز نیز استفاده کنید. دقت کنید که حرکت مسواک یا برس آهسته باشد تا خود کفش آسیب نبیند.

روش برطرف کردن لکه رنگ چرم جیر با سنباده

اگر روی لباس یا کفش شما لکه رنگی ایجاد شود، باید توسط سنباده آن را پاک کنید. البته لازم به ذکر است کاغذ سنباده باید به آهستگی کشیده شود تا پارچه لباس دچار آسیب نشود.

تمیز کردن لکه با الکل

پاک کردن لکه چرم جیر با الکل به این صورت انجام می شود که باید در ابتدا پنبه را با الکل خیس کنید و به حالت ضربه زدن روی لکه بزنید. در صورتی که پنبه یا دستمال به رنگ لکه مورد نظر درآمد، آن را تعویض کنید. بعد از برطرف شدن لکه، دستمالی خشک را روی کفش یا لباس بکشید تا کاملا خشک شود.

پاک کردن لکه با مایع ظرفشویی

در برخی موارد لکه ای به حالت مایع روی کفش یا لباس می ریزد که باید در ابتدا با دستمال کاغذی آن را خشک کنید. کف مایع ظرفشویی درست کنید و سپس روی لکه بگذارید. در ادامه باید با برس یا مسواک نرمی کف را روی لکه بکشید و تکرار کنید تا تمیز شود. پس از پاک شدن لکه، لباس را با دستمال خشک کنید.

سرکه سفید برای تمیز کردن لکه جیر

اگر دستمال سفید را به سرکه آغشته کنید و به صورت ضربه روی لکه جوهر بمالید، لکه به تدریج از بین می رود. لکه جوهری که روی لباس جیر ریخته است با سرکه سفید پاک می شود.

سیم ظرفشویی برای برطرف کردن لکه چرم جیر

پاک کردن لکه چرم جیر با سیم ظرفشویی نیز امکان پذیر است. لازم به ذکر است که بعد از تمیز کردن لکه با سیم، لکه قرمز رنگی روی چرم جیر به نظر می رسد.

روش برطرف کردن لکه رنگ چرم جیر با سنباده

برطرف کردن لکه آدامس از روی چرم جیر

یکی از لکه هایی که ممکن است روی لباس یا کفش جیر ایجاد شود، لکه آدامس است. پاک کردن لکه آدامس از طریق قرار دادن لباس داخل فریزر صورت می گیرد. بعد از سفت شدن آدامس روی لباس یا کفش جیر می توانید آن را توسط برس تمیز کنید.

طریقه برطرف کردن لکه خون

اگر پنبه یا دستمال را با پراکسی آغشته کنید و روی لکه خون بکشید، لکه به تدریج از روی کفش چرم جیر از بین می رود.

پاک کردن لکه روغن از روی جیر

یکی از لکه های رایجی که ممکن است روی کفش یا لباس جیر بریزد، لکه چربی یا روغن است. برای پاک کردن لکه چرم جیر روغنی باید دستمال نرم و سفید رنگی را روی لکه بکشید. بعد از این عمل مقداری پودر ذرت یا تالک را روی لکه پاشیده و یک شب به آن فرصت دهید. پس از گذشت مدت زمان لازم با جاروبرقی می توانید آرد را تمیز کنید.

روش پاک کردن گل از کفش یا لباس جیر

یکی از لکه های مزاحم و دردسر ساز، لکه گل است. برای برطرف کردن این لکه باید فرصت دهید تا لکه کاملا خشک شود. سپس با استفاده از مسواک یا برس نرم لکه گل باقیمانده را نیز پاک کنید.

جمع بندی

لباس ها و کفش های جیر یکی از محبوب ترین و رایج ترین پوشاک در بین مردم جهان هستند. مشکل بزرگی که برای استفاده از این پوشاک وجود دارد، لکه دار شدن سریع آنها است. اگر لکه هایی مانند گل، خون، آدامس، روغن، رنگ و غیره روی کفش یا لباس جیر به درستی برطرف نشوند، ممکن است زیبایی و جذابیت لباس از بین برود. هر کدام از لکه های مذکور با ماده و روش مختلفی برطرف می شوند.   

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب