کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پاک کردن لکه روغن

220 بازدید
درج شده در روز شنبه, 23 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

روغن یکی از رایج ترین لکه هایی است که ممکن است بر روی هر لباسی به وجود بیاید. به همین دلیل آشنایی با راهکارهای مناسب برای پاک کردن لکه روغن سبب می شود که پس از دیدن این لکه ها بر روی لباس محبوب خود دچار نگرانی نشوید و بدانید که روشی وجود دارد تا شما را از شر این لکه خلاص کند. به این نکته توجه داشته باشید که برای پاک کردن این لکه ها باید به سرعت اقدام کنید و هرگز اجازه ندهید روغن به بافت پارچه نفوذ کند، در غیر اینصورت شاید هرگز نتوانید این لکه را از روی لباس پاک کنید! در ادامه تلاش می کنیم تا به معرفی راهکارهایی برای پاک کردن لکه روغن بپردازیم. و اولین پیشنهاد ما اگر فکر می کنید وقت یا حوصله پاک کردن لکه ها را ندارید می توانید این کار را به خشکشویی آنلاین بسپارید و با خیال راحت با استفاده از خدمات اتوشویی آنلاین از لباس های خود محافظت کنید.

پاک کردن لکه روغن

پاک کردن لکه روغن ماشین از لباس

کسانی که در حیطه تعمیرات ماشین فعالیت دارند، معمولا این اتفاق برایشان رخ می دهد که روغن گریس و یا مواد روغنی دیگری بر روی لباسهایشان بریزد و لکه ای زشت بر روی لباس بر جای بگذارد. اما نگران نباشید، شما به سادگی می توانید این لک را از روی لباس خود پاک کنید. برای پاک کردن لکه روغن گریس، روغن ماشین  و یا پاک کردن روغن چرخ از لباس به صورت زیر عمل کنید:

 • اولین مرحله این است که اضافات روغن را به گونه ای که قسمت های دیگر لباس را درگیر نکند، از روی لباس بردارید.
 • سپس در جای لکه مقداری پودر بچه یا آرد بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بماند.
 • پس از آن آرد و یا پودر بچه را بردارید و مایع تمیز کننده قوی را بر روی لک بریزید و با استفاده از مسواک روی آن بکشید تا مایع کف کند و به عمق لکه نفوذ کند.
 • سپس لباس خود را بشویید و پس از خشک شدن ( در حالیکه هیچ گونه لکه ای بر روی آن باقی نمانده است) از آن استفاده کنید.

پاک کردن لکه چربی قدیمی از روی لباس

به این موضوع توجه داشته باشید که اگر این لکه برای مدت زیادی بر روی لباس بماند، شاید این روش تنها لکه را کم رنگ می کند، اما آن را برای همیشه از بین نبرد. به همین دلیل بهتر است به محض ریختن روغن گریس بر روی لباس به سرعت برای پاک کردن لکه روغن اقدام کنید!

پاک کردن لکه چربی قدیمی از روی لباس

پاک کردن لکه های قدیمی چربی همواره چالش بزرگی برای کسانی بوده است که به آراستگی و ظاهر خود اهمیت می دهند. اما باید بدانید که راهکاری برای پاک کردن لکه روغن قدیمی نیز وجود دارد که در میان عموم به عنوان «از بین بردن لکه چربی روی لباس با جوش شیرین» مرسوم است. بهتر است بدانید که جوش شیرین ماده ای مناسب برای از بین بردن لکه های روغن قدیمی و جدید است. برای استفاده از این راهکار به صورت زیر عمل کنید:

 • اگر لکه روغن قدیمی است ابتدا کمی مایع شستشو بر روی لکه بریزید ( اگر قدیمی نیست نیازی به این کار نیست). سپس جوش شیرین بر روی آن بریزید و با مسواک بر روی لکه بکشید.
 • اگر جوش شیرین تغییر رنگ داد آن را بردارید و جوش شیرین جدید بریزید. اینکار را ادامه دهید تا جایی که اثری از لکه باقی نماند.
 • سپس لباس را با استفاده از آب ولرم بشویید.
 •  این روش به پاک کردن لکه روغن قدیمی و جدید کمک می کند.

از بین بردن لکه چری روی پارچه حریر

لکه چربی روی چادر مشکی

یکی از سوالات پرتکرار در این حیطه پاک کردن لکه روغن، پاک کردن لکه چربی از روی چادر مشکی است. اگر لک روغن بر روی چادر مشکی باقی بماند، ظاهری نازیبا و کثیف بر روی لباس به وجود می آورد. شما برای پاک کردن لک روغن از روی چادر مشکی می تونید به صورت زیر عمل کنید:

 • ابتدا کمی مایع شوینده قوی بر روی لکه روغن بریزید و سپس اجازه دهید که 15 دقیقه بماند. سپس با مسواک و به آرامی بر روی لکه روغن بکشید تا مایع کف کند. با دستمال کف را پاک کنید و اگر لکه به جای مانده بود، اینکار را تکرار کنید. سپس چادر خود را بشویید و از آن استفاده کنید.

از بین بردن لکه چری روی پارچه حریر

پارچه حریر یکی از پارچه های حساسی است که لکه روغن را به راحتی نشان می دهد. به طور مثال ممکن است شما به رستوران بروید و ناگهان غذا بر روی روسری حریرتان بریزد و همین امر سبب شود که ظاهر روسری شما خراب شود. برای پاک کردن لکه روغن از روی پارچه حریر به صورت زیر عمل کنید:

 • اگر لکه روغن تازه است مقداری نمک بر روی آن بریزید و به آرامی ماساژ دهید. سپس 15 دقیقه صبر کنید. اینکار را تکرار کنید تا لکه روغن از بین برود.
 • اگر لکه روغن قدیمی است نمک را با مایع شوینده قوی ترکیب کنید و بر روی لک بزنید و به آرامی ماساژ دهید تا کف کند. اینکار را تکرار کنید تا لکه روغن از بین برود.

در پاک کردن هر نوع لکه روغنی به این موضوع توجه داشته باشید که هرگز نباید پارچه ای را که لکه روغن بر روی آن است با آب سرد شستشو دهید. در غیر اینصورت لکه از بین نمی رود. برای پاک کردن این لکه حتما باید از آب ولرم استفاده کنید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا به معرفی انواع راهکارها برای پاک کردن لکه روغن بپردازیم. همانطور که بارها در طول متن اشاره کردیم بهتر است تا زمانی که لکه روغن تازه است برای پاک کردن آن اقدام کنید. اما اگر لکه روغن قدیمی باشد بهترین روش استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین به بافت لباس نفوذ می کند و لکه روغن را از بین می برد. همچنین می توانید برای پاک کردن لکه ها و خشکشویی لباس این کار را به مراکز خشكشويي آنلاين بسپارید و از خدمات اتوشویی سیار بهترین استفاده را ببرید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب