کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

پاک کردن آدامس از لباس

475 بازدید
درج شده در روز شنبه, 23 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای همگی ما این اتفاق افتاده است که آدامس به قسمتی از لباسمان بچسبد و همین امر باعث به وجود آمدن دغدغه های زیادی برایمان بشود! زیرا پاک کردن آدامس از لباس چالش بزرگی است و اگر با روش های پاک کردن آن آشنایی نداشته باشید، لک آدامس برای همیشه بر روی لباس باقی می ماند و در نتیجه شما مجبور می شوید لباس خود را دور بیندازید! اما باید بدانید که روش های زیادی برای پاک کردن آدامس از لباس وجود دارند. نکته ای که در این میان اهمیت دارد این است که هرگز اجازه ندهید لک آدامس برای مدت طولانی بر روی لباس باقی بماند، زیرا خطر آسیب به بافت لباس وجود دارد. شما باید پس از چسبیدن آدامس به لباس سریعا برای پاک کردن آن اقدام کنید. در ادامه تلاش می کنیم به معرفی راهکارهای موثر برای پاک کردن آدام بپردازیم. ولی اگر فکر می کنید وقت یا حوصله پاک کردن لکه ها را ندارید می توانید این کار را به خشکشویی آنلاین بسپارید و با خیال راحت با استفاده از خدمات اتوشویی آنلاین از لباس های خود محافظت کنید.

پاک کردن آدامس از لباس

پاک کردن آدامس از روی پارچه با نوشابه

همانطور که می دانید آدامس خاصیت چسبندگی بالایی دارد و همین امر سبب می شود تا با قدرت به بافت پارچه لباس بچسبد. یکی از راهکارهایی که برای پاک کردن آدامس از لباس پیشنهاد می شود استفاده از « نوشابه » است. به طور کلی، نوشابه به دلیل گاز زیادی که دارد قابلیت نفوذ به بافت های مختلف را دارد و همین موضوع سبب می شود که از آن به عنوان پاک کننده ای قوی یاد شود. برای پاک کردن آدامسی که بر روی لباس محبوب شما جا خوش کرده است به صورت زیر عمل کنید:

  • ابتدا نوشابه گازدار ( نوشابه ای که همین الان باز شده است و گاز فراوانی دارد) را باز کنید و بر روی آدامسی که بر روی لباس چسبیده است بریزید، به گونه ای که آدامس کاملا پوشش داده شود. پس از پنج دقیقه با مسواک به آرامی بر روی آدامس بکشید تا از سطح لباس جدا شود.

پاک کردن آدامس از روی پارچه با نوشابه

پاک کردن آدامس از روی چادر

یکی از سوالان پرتکرار در زمینه پاک کردن آدامس از لباس در مورد «پاک کردن آدامس از روی چادر مشکی» است. شما می توانید برای پاک کردن آدامس از لباس از روش های متداولی استفاده کنید، ولی یکی از روش های پرطرفدار برای پاک کردن لک آدامس از روی چادر استفاده از «سرکه داغ» است. برای اینکار به صورت زیر عمل کنید:

  • ابتدا سرکه را بجوشانید تا کاملا داغ شود. سپس سرکه داغ شده را با استفاده از مسواک بر روی لک آدامس روی چادر بزنید. در این حالت آدامس چسبیده به راحتی از روی سطح چادر جدا می شود.

روشهای دیگر پاک کردن آدامس از لباس

روش هایی که تا بدینجا به آنها اشاره کردیم، تنها روش ها برای پاک کردن آدامس از لباس نیستند، روش های دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به آنها می پردازیم:

استفاده از اتو

اگر لک آدامس بر روی لباس شما باقی مانده است پارچه نازکی را بر روی آن قسمت از لباس بیاندازید و سپس آن را اتو بکشید. اتو سبب می شود آدامس از بافت لباس جدا شود.

استفاده از آب داغ

قسمتی از لباس را که آدامس به آن چسبیده است درون آب جوش فرو ببرید، سپس با استفاده از مسواک آدامس را از روی سطح لباس جدا کنید.

شوینده قوی

یکی از مواد شوینده قوی خود را بر روی لک آدامس بگذارید و اجازه دهید یک دقیقه باقی بماند، سپس با استفاده از مسواک روی لک آدامس بکشید ( به این مورد توجه داشته باشید که از مواد سفید کننده بر روی لک آدامس استفاده نکنید!)

یخ زدگی لباس

برای اینکار لباس را بپیچید، به گونه ای که لک آدامس بیرون باشد، سپس لباس را درون کیسه فریز قرار دهید و به مدت یک ساعت درون فریز بگذارید. پس از یک ساعت، لباس را خارج کنید و آدامس را با استفاده از وسیله ای مانند کاردک از روی لباس جدا کنید.

استفاده از الکل

برای اینکار الکل را بر روی لک آدامس اسپری کنید و اجازه دهید که چند دقیقه باقی بماند. نگران نباشید! الکل به بافت لباس آسیبی وارد نمی کند و باعث بروز لک نمی شود. سپس با استفاده از مسواک بر روی لک آدامس بکشید. اگر الکل به عمق آدامس نفوذ کرده باشد به راحتی از سطح لباس جدا می شود.

چسب نواری

برای اینکار چسب نواری را بر روی لک آدامس بگذارید و سپس چسب را بکشید. اینکار را باید چند مرحله انجام دهید.

روشهای دیگر پاک کردن آدامس از لباس

موارد احتیاطی در پاک کردن آدامس از لباس

اگر می خواهید با استفاده از راهکارهایی که در اینجا ذکر شد به پاک کردن آدامس از لباس بپردازید، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • از موادی که ممکن است باعث ایجاد لک روی لباس شود ( به طور مثال کره بادام زمینی که به عنوان روشی برای پاک کردن آدامس پیشنهاد می شود) استفاده نکنید.
  • اگر می خواهید از چاقو برای برداشتن آدامس از روی لباس استفاده کنید، مراقب باشید که چاقو به بافت لباس آسیب وارد نکند.
  • اگر هیچ یک از روش هایی که در بالا ذکر شد کار ساز نبود، لباس خود را به خشکشویی بسپارید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا به معرفی راهکارهای متفاوتی برای پاک کردن آدامس از لباس بپردازیم. مهم نیست که از کدام روش برای پاک کردن لک آدامس استفاده می کنید، مهم این است که شما سریعا برای پاک کردن لک آدامس اقدام کنید. زیرا آدامس خاصیت چسبندگی دارد و ممکن است به بافت لباس آسیب وارد کند. به همین دلیل سرعت عمل در از بین بردن لک آدامس به شما کمک می کند تا لباس خود را حفظ کنید و مدت طولانی از آن لذت ببرید. ولی اگر به هیچ وجه لکه از روی لباس پاک نمی شد می توانید خشکشویی لباس را به مراکز خشکشویی انلاین بسپارید و از خدمات اتوشویی سیار بهترین استفاده را ببرید

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب