کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

ویژگی ها و نصب ریسه ال ای دی نواری

120 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 07 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اگر تمایل دارید که از ریسه های نواری LED برای روشنایی و تزئینات ساختمان ها استفاده کنید تا آخر این مطلب را بخوانید تا با ویژگی ها و نحوه نصب و موضوعاتی پیرامون آنها آشنا شوید. 

ریسه های LED نواری چه ویژگی هایی دارند؟

در بین وسایل و محصولات روشنایی شاید بتوان گفت که ریسه های ال ای دی یکی از پرطرفدارترین آنها به شمار می روند. کارایی و انعطاف پذیری بالای این ریسه ها سبب شده است که در اغلب مکان ها بتوان از آنها استفاده کرد. البته این ریسه های نواری دارای خصوصیات دیگری نیز هستند که در ادامه به آنها می پردازیم.
 
•    تنوع درجه حفاظت در ریسه های نواری وجود دارد. به عنوان مثال از ریسه های ال ای دی با درجه حفاظت IP65 در نورپردازی های نمای بیرونی منازل و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد ولی جهت اجرای نور برای سقف های اتاق ها از ریسه های نواری LED با درجه حفاظت IP33 استفاده می شود. 
•    زیبایی و جذابیت این ریسه ها زیاد است به طوری که در اغلب نورپردازی ها به کار می روند. پوشش نئون مات یا شفاف یکپارچه ای که در ریسه ال ای دی نواری به کار رفته است، به عنوان دیفیوزر بوده و موجب زیبایی بیشتر آنها است. 
•    شدت نور لامپ های ریسه LED و همینطور رنگ آنها را می توان کنترل کرد.
•    شاخص نمود رنگ ریسه های نواری بیش از 80 CRI است که یک شاخص بالا به شمار می رود. 
•    خاموش و روشن شدن این ریسه ها توسط ریموت کنترلی بوده و به راحتی امکان پذیر است.
•    مقاومت بالای ریسه های نواری در برابر تغییرات جوی یکی از ویژگی های خوب این محصولات روشنایی است. 
•    برای تأمین نور گلخانه ها و همینطور فرایند فتوسنتز آنها می توان از ریسه ال ای دی نواری استفاده کرد و آن را به عنوان جایگزینی برای نور خورشید قرار داد. 

ویژگی ها و نصب ریسه ال ای دی نواری

چگونگی کارکرد ریسه های نواری ال ای دی

ریسه نواری ال ای دی دیجیتالی یکی از پیشرفته ترین محصولات نور و روشنایی است و به عنوان تحولی بزرگ در نورپردازی حرفه ای به شمار می رود. نوارهای زیبای پیکسلی از IC ها تغذیه می شوند و روشنایی و نور را به بخش خروجی ال ای دی ها می برند. در هر پیکسل این نوع ریسه ها یک مقاومت و یک خازن تعبیه شده است که وظیفه تأمین برق و یکسو سازی آن را دارد. به دلیل وجود این مقاومت و خازن نیازی به قطعه درایور و مدار مجتمع نیست. 
وجود سیم دیتای پشتیبانی یکی دیگر از ویژگی های مثبت این نوع ریسه ال ای دی نواری است. با وجود این دیتا اگر یک پیکسل قطع شود یا به طور کلی بسوزد، موجب خاموشی LED های دیگر نمی شود. تنوع رنگی و تراکم این ریسه های نواری زیاد است و در درجات حفاظتی مختلفی طراحی و عرضه می شوند. 

چگونگی کارکرد ریسه های نواری ال ای دی

نصب ریسه ال ای دی نواری در چه مراحلی صورت می گیرد؟

لامپ های LED ریسه ای ویژگی های جالب و جذابی دارند که در بخش قبلی به آنها پرداختیم. یکی دیگر از ویژگی هایی که برای ریسه های ال ای دی نواری می توان ذکر کرد، نصب آسان و بدون نیاز به متخصص است. به طوری که شما می توانید به راحتی این نوارها را در کابینت، حمام، گوشه های سقف، پله ها، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، باغ ها، مسیرهای عبوری و در اطراف درها نصب کنید. برای نصب ریسه باید فقط مکان مورد نظر را مشخص کنید و اندازه بگیرید. بعد از تمیز کردن محل مشخص شده، نوار را به اندازه آن برش دهید. 
لازم به ذکر است که برش ها باید در قسمت های مشخص شده صورت گیرد. در این مرحله باید نوار ال ای دی را در کانال آن قرار دهید. برای نصب ریسه ال ای دی نواری یک شیار در مکان ایجاد کنید یا آن را در جای مشخص شده بچسبانید. برای چسبانیدن نوارها بهتر است از چسب های سیلیکونی استفاده کنید؛ زیرا این چسب ها دارای ایمنی بوده و حرارت را دفع می کنند. در مرحله آخر درایور را به ریسه نواریLED متصل کنید.  
 
جمع بندی
ریسه LED نواری یکی از جالب ترین محصولات نورپردازی و روشنایی هستند. استفاده و نصب این نوارها بسیار آسان است به طوری که همه کاربران بدون تخصص می توانند آنها را نصب کنند. انعطاف پذیری این چراغ ها سبب شده است که در اغلب نورپردازی های حرفه ای از آنها استفاده شود. ویژگی های دیگری نیز برای این محصولات بیان شده است که می توان به خاموش و روشن شدن با ریموت کنترلی، امکان استفاده در شرایط جوی مختلف، مقاومت بالای آنها در برابر تغییرات جوی، به کاربردن ریسه ها در گلخانه ها جهت تأمین نور و امکان برش و تغییر اندازه آنها اشاره کرد.  

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب