کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

واکسن کرونا در زمان بارداری

51 بازدید
درج شده در روز شنبه, 27 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

آیا واکسن کرونای مخصوص زمان بارداری ساخته شده است؟

در حدود دو سال است که جهان با ویروس کووید 19 و مشکلات آن رو به رو است. داروها و واکسن های مختلفی در سراسر جهان تولید شده و به مرور برای افراد مختلف تجویز می شود. سالمندان و بیماران خاص و همچنین افراد با بیماری های زمینه ای از نظر بهداشت جهانی جزو افراد حساس و آسیب پذیر در برابر این ویروس خطرناک شناخته شده اند. دو قشر حساس دیگر از نظر سازمان بهداشت جهانی، خانم های باردار و زنان شیرده هستند. اما واکسن کرونا در زمان بارداری و شیردهی چیست؟
اگر این دو قشر آسیب پذیر در دوران حساس خود یعنی شیردهی و بارداری دچار کرونا شوند، خطرات زیادی را برای آنها و فرزندانشان به وجود می آورد. به همین جهت باید تحت مراقبت های ویژه ای قرار گیرند. در حال حاضر تنها راه حل مطمئن برای مقابله با کووید 19 واکسن آن است. سالمندان و بیماران خاص و همینطور زنان شیرده مشکلی برای آنها در زمینه دریافت واکسن به وجود نمی آید و برخی از واکسن های موجود برای آنها توصیه می شود. 

واکسن کرونا برای مادران باردار

 
اما برای زنان باردار نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا واکسنی ساخته نشده و توصیه نمی شود. با وجود اینکه زمان زیادی از زمان ساخت اولین واکسن برای پیشگیری از ویروس COVID 19 گذشته است اما باز هم واکسنی ایمن برای زنان حامله تولید نشده است. بنابراین واکسن کرونا در زمان بارداری صرفا همان واکسن های موجود در هر کشور بوده و ریسک تزریق واکسن کرونا به خانم های حامله بر عهده مسئولان کشورها است.

خانم های باردار و کووید 19

ویروس COVID 19 به دلیل اینکه شیوع تازه ای داشته است جنبه های ناشناخته بسیاری برای متخصصان دارد. بنابراین پزشکان و متخصصان به درستی از اثرات ورود این ویروس به بدن مادر باردار اطلاع ندارند. بسیاری از مادران در اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند و برخی دیگر دچار صدمات جسمی و روحی زیادی شده اند. احتمال زایمان زودرس و خطرات دیگری که در کلیه زنان باردار وجود دارد در خانم های بارداری که مبتلا به کرونا می شوند افزایش می یابد. 
تزریق واکسن کرونا در زمان بارداری به دلیل ورود ویروس به بدن مادر و نوزاد و همینطور عوارض ناشناخته ناشی از آن دارای ریسک بیشتری نسبت به افراد عادی است. به همین دلیل توصیه اصلی و مهم به مادران باردار این است که برای امور غیر ضروری از منزل خارج نشوند و دستورالعمل های بهداشتی را به درستی رعایت کنند. 
 

تزریق واکسن کرونا در بارداری


مادران باردار و واکسن کرونا

همانطور که گفتیم واکسن های متعددی با فرمول های گوناگون در جهان تولید شده است که برخی از آنها وارد کشور شده اند. اسپوتنیک وی، آسترازنکا، سینوفارم، بهارات و برکت جزو واکسن های موجود در کشور هستند که هر کدام در برخی جهات دارای محدودیت هایی هستند. یکی از واکسن هایی که دارای عوارض کمتری بوده و محدودیت های اندکی دارد واکسن سینوفارم است. سینوفارم تنها واکسن توصیه شده است که برای زنان شیرده تزریق می شود. زیرا واکسن مذکور ویروس غیرفعال کووید 19 بوده و قابلیت بیماری زایی ندارد. 
تزریق سینوفارم بر اساس نظر برخی از متخصصان برای زنان باردار نیز توصیه می شود. زیرا مزایای واکسن کرونا در زمان بارداری بیشتر از خطرات احتمالی ناشی از مبتلا شدن به کووید 19 است. سینوفارم که در دو دوز به صورت عضلانی به فرد تزریق می شود، عوارض کمتری نسبت به واکسن های دیگر دارد. اما باز هم توصیه ای که به زنان باردار می شود رعایت دستورالعمل ها یا پروتکل های بهداشتی است. 
مادران حامله تا جایی که امکان دارد از خانه خارج نشوند. از حضور در اماکن پرجمعیت و شلوغ حتما خودداری کنند. استفاده از ماسک و شستن دستها و ضدعفونی آنها و همچنین رعایت فاصله فیزیکی دو متر نیز از مواردی است که باید توسط افراد مذکور رعایت شود.
 
جمع بندی
تزریق واکسن کرونا در زمان بارداری یکی از موضوعاتی است که ذهن خانم های باردار و اطرافیان آنها را درگیر خود ساخته است. برخی از متخصصین معتقدند به سبب اینکه این ویروس جنبه های ناشناخته بسیاری دارد بهتر است به خانم های باردار تزریق نشود. زیرا ورود این ویروس به بدن افراد مذکور و عوارضی که بر بدن آنها دارد به درستی مشخص نشده است. به طور کلی در جهان واکسنی برای خانم های حامله یا شیرده ساخته نشده  و به همین دلیل توصیه ای برای این افراد به تزریق واکسن کووید 19 وجود ندارد. بنابراین تنها توصیه ای که به زنان باردار می شود رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم حضور در مکان های پرجمعیت است.  
       

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب