کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

هوشمند سازی موتور خانه

168 بازدید
درج شده در روز شنبه, 08 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

سیستم کنترل هوشمند موتور خانه ها در سال های اخیر معرفی شده است. و اکثر افراد و موسسه ها دست به هوشمند سازی موتور خانه ها زده اند. هوشمند سازی این سیستم علاوه بر بالا بردن استاندارد ها و آسایش زندگی در ساختمان ها، باعث بهتر شدن کارکرد سیستم و تجهیزات موتور خانه ها شده است. علاوه بر این ها از آن جایی که تاسیسات سرمایشی و گرمایشی انرژی زیادی را به خود اختصاص می دهد هوشمند سازی موتور خانه سبب صرفه جویی در انرژی ها می شود.  این سیستم یکی از طرح های ساده، پر بازده، و ارزان قیمت است که آسایش و راحتی را برای افراد به ارمغان آورده است. 

اجزای کنترل هوشمند موتور خانه

اجزای کنترل هوشمند موتور خانه

سیستم کنترل هوشمند تعدادی سنسور دما در داخل موتور خانه دارد. یک سنسور هوا نیز در محیط خارج از موتور خانه دارد. کار این سنسور ها به گونه ای است که همه آن ها به یک پردازش گر هوشمند متصل هستند. این سنسور ها دمای خارج از ساختمان را اندازه گیری می کنند و سپس بر اساس پردازش هوای داخل ساختمان توسط پردازش گر مرکزی، میزان بار حرارتی را برای معتدل شدن هوای داخل ساختمان و آسایش ساکنین ساختمان را با کم و یا زیاد کردن مشعل ها فراهم می کند. در واقع می توان گفت که با هوشمند کردن موتور خانه ها، انرژی گرمایی به اندازه نیاز ساختمان تولید می شود، و از مصرف بی رویه انرژی جلو گیری می شود. سنسور هایی که در سیستم موتور خانه به کار رفته است عبارتند از سنسور دمایی در ضلع شمالی ساختمان، سنسور دمایی بر روی لوله خروجی آب گرم، سنسور دمایی بر روی لوله ورودی آب گرم و سنسور دمایی بر روی لوله آب گرم مصرفی. این چهار سنسور اطلاعات دمایی محوطه را به طور دقیق و مرتب برای سیستم کنترل مرکزی می فرستند. 
 
سیستم کنترل مرکزی وظایفی بر عهده دارد که این و ظایف به شرح زیر است. اولین وظیفه این سیستم کنترل خودکار آب گرم چرخشی داخل ساختمان بر اساس نیاز ساختمان و افراد ساکن در آن، وظیفه دیگر آن کنترل هوشمند آب گرم بهداشتی بر اساس میزان مصرف اهالی ساختمان، کنترل عمل کرد موتور خانه هوشمند بر اساس زمان استفاده و کاربرد آن در ساختمان هایی که به صورت تمام وقت لازم به ارائه این خدمات نمی باشد از دیگر وظایف این سیستم است. 

مزایا و کار کرد های سیستم موتور خانه هوشمند

مزایا و کار کرد های سیستم موتور خانه هوشمند

شاید تا کنون متوجه شده باشید که حرکت کلی جهان به سوی استفاده سالم و به اندازه از انرژی های پاک و جلو گیری از هدر رفتن آن ها است. به طور کلی می توان گفت که استفاده درست از منابع و جلو گیری از اصراف آن باعث پیش رفت یک کشور است. نصب و بروز رسانی سیستم هوشمند موتور خانه ای دارای فواید و کارکرد های بسیاری است. این سیستم هوشمند با سیستم کنترلی بسیار فعالی که دارد باعث آسایش و آرامش تمامی ساکنان ساختمان می شود. یکی از مزایای این سیستم که برای بسیاری از افراد به دلیل شرایط اقتصادی نا به سامان بسیار مهم است کم کردن هزینه های مصرف انرژی به طور چشم گیری است. 
از دیگر مزایای آن می توان به کاهش مصرف گاز، کاهش مصرف برق، کاهش هزینه های تعمیرات و نگه داری، افزایش طول عمر و کار کرد دستگاه ها، باز گشت سرمایه فرد با توجه به نوع پروژه در طی مدت زمان طولانی. تمامی این مزایای ذکر شده از نظر بعد مادی افراد بوده است اگر به بعد فنی آن نیز توجه کرد در می یابیم که این سیستم باعث: کاهش تعمیرات تاسیساتی، کم شدن انتشار گاز گل خانه ای که سوخت گاز تولید می شود، تامین آرامش و آسایش برای افراد ساکن در ساختمان و محیطی امن، افزایش طول عمر تجهیزات ی مانند مشعل، دیگ و پمپ.

جمع بندی
سیستم موتور خانه مرکزی در ساختمان  ها در جهت گرمایش مرکزی ساختمان به کار می رود. در سال های اخیر طرح سیستم موتور خانه هوشمند به جای موتور خانه های ترموستات در کشور ما رواج پیدا کرده است. موتور خانه های هوشمند از مزایای زیادی برخوردار هستند که مهم ترین آن ها جلو گیری از مصرف بی رویه انرژی و هدر رفتن آن است. علاوه بر آن با صرفه جویی در مصرف انرژی، هزینه های مصرف انرژی را تا حدود زیادی کاهش می دهد. هم چنین باعث سالم ماندن و کارکرد صحیح اجزای موتور خانه می شود که در اینجا برای شما به صورت کامل توضیح داده ایم. به طور کلی می توان گفت که سیستم هوشمند موتور خانه ای سبب آرامش و آسایش اهالی ساکن در ساختمان ها می شود.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب