کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

هوشمند سازی مدارس

163 بازدید
درج شده در روز شنبه, 08 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 از دیگر تجهیزات مدارس هوشمند می توان به زنگ هوشمند آن اشاره کرد، نحوه عمل کرد این زنگ به گونه ای است که به صورت خودکار و اتوماتیک اطلاع رسانی کلاس ها را انجام می دهد. در مدارس هوشمند از لوازمی مانند تبلت، لب تاب و کامپیوتر هوشمند استفاده می شود. در تمامی کلاس های مدارس هوشمند وسیله ای به نام دیتا پروژکتور وجود دارد، کار این وسیله انتقال تصویر از کامپیوتر بر روی برد هوشمند یا پرده نمایش است. یکی از دیگر تجهیزات مدارس هوشمند داشتن دستگاه ورود و خروج هوشمند است. این دستگاه تمامی ورود و خروج ها را، اعم از ورود و خروج کارکنان مدرسه و دانش آموزان را ذخیره کرده و در اختیار والدین قرار می دهد. 

 مزایا و خصوصیات مدارس هوشمند 

 مزایا و خصوصیات مدارس هوشمند 

مدرسه هوشمند باعث ایجاد تنوع در شیوه آموزشی و خارج شدن از شیوه سنتی می شود. در صورتی که طرح مدرسه هوشمند را به درستی اجرا کرده باشید، می توانید آموزش را برای دانش آموزان امری دل چسپ و لذت بخش کنید و باعث افزایش باز دهی مدرسه خود شوید. از دیگر مزایای مدرسه هوشمند این است که در این مدارس دانش آموزان با اهمیت زمان به خوبی آشنا می شوند.  در نتیجه می آموزند چگونه در زمان کمی به تمامی چیز هایی که می خواهند با کمک و استفاده از فکر، تکنولوژی و فناوری ارتباطی برسند. این مدارس باعث علاقه مندی بیشتر دانش آموزان به کسب علم و دانش می شود. 
یکی از خصوصیات بارز مدارس هوشمند این است که دانش آموزان در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهند می توانند از طریق شبکه و اینترنت و یا نرم افزار هایی که در اخیتارشان قرار گرفته است، در کلاس های خود حاضر شوند و از راه دور در کلاس خود حضور داشته باشند. مدرسه های هوشمند هیچ زمان تعطیل نمی شوند و برگزاری کلاس های آن محدود به زمان خواستی نمی باشد. مدرسه های هوشمند بر عکس مدارس سنتی نیازی به همراه داشتن کتاب و جزوه ندارند و تنها دانش آموزان باید لب تاب و یا تبلت هوشمند برای دسترسی به مطالب درسی همراه خود داشته باشند. 
همان طور که می دانید برقراری ارتباط دیجیتالی بسیار ساده است و دانش آموزان می توانند هر زمان که با مشکلی مواجه شوند با اساتید و معلمان خود در میان بگذارند. یکی دیگر از فواید مدرسه هوشمند حضور و غیاب هوشمند دانش آموزان می باشد. دانش آموزان به وسیله  کارت هایی که در اختیار دارند ورود خود را به مدرسه ثبت می کنند. از آنجایی والدین دانش آموزان قادر به دریافت ساعات ورود و خروج فرزند خود هستند تا حدود زیادی از نگرانی آن ها کاسته می شود. 

نحوه هوشمند سازی مدارس و دلیل آن

نحوه هوشمند سازی مدارس و دلیل آن

برای تاسیس یک مدرسه هوشمند نیاز به طی مسیر مشخصی است. مسیری که بر اساس قوانین و اصول خاصی در راستای هوشمند سازی مدارس کارشناسی شده است. مدیران باید به این نکته مهم توجه کنند، در صورتی که برای هوشمند سازی مدارس سیستم مناسبی را بر اساس اصول و قوانین مشخص شده انتخاب نکنند، علاوه بر این که در این راه به نتیجه ای نخواهند رسید بلکه باز دهی مدارس خود را تا حدود زیادی کاهش می دهند. مدیران مدارس برای پیش گیری از بروز این مشکل و رسیدن به هدف خود باید از مشاورین دارای تجربه در زمینه هوشمند سازی مدارس کمک بگیرند. 
رشد و پیش رفت چشم گیر علم و دانش در دهه های اخیر و افزایش سطح درک و سواد افراد همگی نشان دهنده نیاز به تکنولوژی و فناوری اطلاعات است. در واقع می توان گفت که ما به دلایل زیادی نیاز به هوشمند سازی مدارس داریم. این دلایل عبارتند از تغییر در نگرش زندگی افراد، ارتقا کیفیت مدیریتی، افزایش رضایت مندی های دانش آموزان و اولیا آن ها، ارتباطات آسان، کنترل مدرسه، افزایش علاقه دانش آموزان به علم و دانش و پیش رفت تحصیلی آن ها، دسترسی آسان و بایگانی آسان پرونده ها. تمامی دلایل ذکر شده نشان دهنده این است که سیستم هوشمند سازی مدارس بسیار کار آمد تر از سیستم سنتی آموزش است.

جمع بندی
مدارس هوشمند به مدرسه هایی گفته می شود که مدیریت آنها بر اساس تکنولوژی های پیش رفته با استفاده از کامپیوتر می باشد. سیستم هوشمند سازی مدارس باعث علاقه بیشتر دانش آموزان به تحصیل و کسب علم و دانش می شود، به گونه ای که تحصیل برای آن ها امری دل چسپ و بسیار لذت بخش به حساب می آید. مدرسه هوشمند باعث ایجاد تنوع در شیوه آموزشی و خارج شدن از شیوه سنتی می شود.  مدارس هوشمند از مزایا و تکنولوژی های پیش رفته بسیاری برخوردار است که در اینجا به طور کامل به شرح آن ها پرداخته ایم.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب