کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

هوشمند سازی استخر

178 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 28 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ویژگی های مختلف در هوشمند سازی استخر 

هوشمند سازی استخر دارای ابعاد مختلفی است. با کنترل برخی از ویژگی ها و موضوعات در استخر میتوان گفت که هوشمند کردن استخر انجام گرفته است. ویژگی های مانند مدیریت گرمایش و سرمایش آب، تصفیه آب، حجم آب درون استخر، روشنایی استخر، ورود موادی همچون کلر به آب و مواردی از این قبیل  موضوعاتی هستند که در هوشمند سازی استخر ها حتما باید مد نظر داشت. در هوشمند کردن استخر این موارد کاملا به صورت هوشمند از بیرون استخر کنترل می‌شوند. شما در برنامه ها خاص از پیش تعیین شده استاندارد های لازم برای این موارد را به برنامه کنترل استخر میدهید و این برنامه بر طبق این استاندارد ها، کار کنترل استخر را بر عهده می‌گیرد. البته این موارد همیشه به صورت کاملا هوشمند اداره نمی‌شوند. شما میتوانید به صورت دستی با استفاده از اپلیکیشن های مدیریت هوشمند سازی استخر، موارد فوق را به صورت دستی کنترل کنید. به طور مثال خارج از برنامه تعریف شده دمای آب را بیشتر و یا کمتر کنید. هوشمند سازی استخر جزو مواردی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و محبوب شده است. زیرا مدیریت از راه دور استخر استفاده از استخر را بسیار ساده تر و دلچسب تر می‌کنند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد دارید استخر خانه خود را هوشمند سازی کنید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا نکات مهمی را در مورد این موضوع فرا گیریم.

تصفیه هوشمند آب استخر 

ویژگی های مختلف در هوشمند سازی استخر 

یکی از موارد بسیار مهم در هوشمند سازی استخر کنترل تمیزی آب استخر است. یکی از موارد مهمی که در نصب سیستم هوشمند سازی استخر به آن توجه میشود کنترل تصفیه آب است. در سیستم تصفیه آب دستی استخر تصفیه آب استخر با افزودن کلر به آب انجام میگیرد.‌ در استخر های معمولی فردی مسئول این است که مقدار کلر موجود در آب را اندازه بگیرد و در صورت کم بودن میزان آن، به آب استخر کلر بی افزاید. اما در سیستم های هوشمند این گونه نیست و تمام بار این مسئولیت بر عهده سنسور ها است. این سیستم معمولا به این گونه عمل میکند که میزان کلر در آب را با استفاده از سنسور های که دارد اندازه میگیرد و در صورت کم بودن میزان کلر موجود در آب به صورت هوشمند مقداری کلر به آب اضافه می‌کند. همچنین میتوان سیستم تصفیه هوشمند را از راه دور و با استفاده از اپلیکیشن هوشمند کردن استخر کنترل کرد. در این اپلیکیشن میتوان از میزان کلر موجود در استخر با خبر شد و حتی میزان اضافه شدن کار را کم و زیاد کرد. با استفاده از این سیستم صاحب سیستم هوشمند میتواند بسته به نیاز میزان کلر موجود در استخر را کم و زیاد کند.

سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند استخر

سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند استخر

یکی دیگر از سیستم های که در هوشمند سازی استخر بسیار به آن توجه میشود، سیستم گرمایش و سرمایش آب است. برای اینکه آب به صورت مناسب در همه جای استخر گردش کند و باعث به وجود آمدن آلودگی های نظیر جلبک نشود، مهم است که حتما جریان آب در استخر برقرار باشد. جریان آب معمولا با استفاده از جریان همرفتی که در اثر  کم شدن و بیشتر شدن دمای آب به وجود می‌آید، کار میکند. کنترل دمایی در استخر مسئله ای بسیار مهم است. اگر کنترل دما در استخر به خوبی صورت نگیرد جریان هم رفتی نیز به مشکل میخورد و باعث میشود که مشکلاتی بهداشتی در استخر به وجود بیاید. در هوشمند سازی استخر ها سنسوری وجود دارد که به صورت دائم دمای آب موجود در استخر را اندازه میکند و در صورت نیاز باعث بالا رفتن و یا پائین آمدن دمای آب استخر میشود.
سخن پایانی
امروزه همه کار ها به سمت هوشمند شدن پیش میرود. چند سالی است که قسمت های متخلف خانه در حا هوشمند شدن هستند. یکی از قیمت های خانه که میتوان آن را هوشمند کرد استخر است. در این مقاله به معرفی هوشمند کردن استخر پرداختیم و عوامل موثر بر آن را مورد بررسی قرار دادیم. اگر شما هم جزو کسانی هستید که میخواهید استخر خانه خود را هوشمند کنید میتوانید با مطالعه مطالب موجود در این مقاله نکاتی زیادی را در مورد هوشمند کردن استخر ها فرا بگیرید. دانستن این مطالب به شما کمک میکند تا بتوانید استخر خانه تان را بهترین شکل هوشمند سازید. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب