کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

هواکش

224 بازدید
درج شده در روز شنبه, 07 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای جابجایی هوا در یک سیستم و تهویه آن نیاز به هواکش است. هواکش ها انواع مختلفی دارند. برخی از آنها صنعتی و بعضی دیگر خانگی هستند. هواکش ها در واقع نوعی از دستگاه های الکتریکی هستند که هوا را به حرکت درآورده و جابجا می کنند. کاربرد این دستگاه های الکتریکی در مراکز صنعتی و خانگی به طور گسترده ای وجود دارد. اگر می خواهید درباره هواکش ها و انواع آنها و موضوعاتی پیرامون آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید تا آخر مقاله را بخوانید. جهت خرید محصولات روشنایی می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی کالای روشنایی معتبر انواع لوازم روشنایی مانند: چراغ دیواری ، پروژکتور ال ای دی ، چراغ دیواری حیاط ، مهتابی دیواری ، چراغ سقفی روکار و ... را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه کنید.   

هواکش

انواع وسایل به حرکت درآورنده هوا

دستگاه هایی که هوا را به حرکت در می آورند را به دو دسته تقسیم بندی می کنند این دو دسته عبارتنداز:

  • هواکش ها یا بادبزن ها
  • برون پاش ها یا تخلیه کننده های هوا

هواکش ها به عنوان وسیله اصلی به حرکت درآورنده هوا شناخته شده اند. این بادبزن ها در صنایع و کاربردهای صنعتی مورد استفاده های زیادی دارند. هواکش ها را به سه گروه تقسیم می کنند: محوری، گریز از مرکز و خاص. بادبزن های محوری برای جابجایی و عبور دادن هوا با مقاومت کم است که این هوا در بخش بالایی قرار دارد. بادبزن های گریز از مرکز را برای هوای با مقاومت بالا و جابجا کردن آن در گذر حجمی کم مورد استفاده قرار می دهند. برون پاش ها یا تخلیه کننده های هوا عملکرد و راندمان پایینی برای جابجایی هوا دارند. از این وسایل صرفا برای جابجا کردن و عبور دادن مواد خاص استفاده می شود.  

انواع وسایل به حرکت درآورنده هوا

آیا هواکش با دمنده متفاوت است؟

عده ای از افراد دستگاه های دمنده را با هواکش ها یکی دانسته و آنها را مترادف می دانند. اما این تصور درستی نیست! هواکش ها و دمنده ها هر دو برای گردش و جابجایی هوا مورد استفاده قرار می گیرند ولی هواکش یک دستگاه های الکتریکی است که هوا را به جریان می اندازند ولی دمنده دستگاهی مکانیکی بوده که از هواکش تشکیل شده است. این دمنده ها هوا را از قسمت هواکش گرفته و به یک مکان خاص منتقل می کنند. تفاوت دیگری که بین دمنده ها و هواکش ها وجود دارد این است که یک هواکش هوای اطراف یک اتاق یا یک منطقه وسیع را به جریان می اندازد ولی دمنده ها صرفا در یک جهت و یک نقطه خاص نصب می شوند و هوای قسمت بزرگی را جابجا نمی کنند.    

هواکش دمنده

در بخش قبلی در مورد هواکش ها و دمنده ها و تفاوت بین آنها صحبت کردیم. در این بخش شما را با هواکش دمنده آشنا می کنیم. شرکت «دمنده» که محصولات خود را با همین نام عرضه می کند یک شرکت معروف و معتبر در زمینه تولید فن و هواکش است. این شرکت انواع هواکش ها یعنی هواکش های خانگی، صنعتی و سانتریفیوژ را تولید می کند. شما می توانید به سایت این شرکت مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را سفارش داده و خریداری کنید.

هواکش دمنده

هواکش خانگی

همانطور که گفتیم هواکش ها هم در صنعت و هم در مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. هواکش های خانگی را در سرویس های بهداشتی و آشپزخانه نصب می کنند. این هواکش ها مدل های مختلف و کیفیت های متفاوتی دارند. برندهای ایرانی و خارجی متعددی در بازار ایران موجود است. شما بر اساس نیاز و هزینه مورد نظر خود می توانید یکی از این مدل ها را خریداری کنید. برخی از برندهای فن ایرانی عبارتند از: دنا الکتریک، دمنده، بهداد، تکنو خزر، نوستاپ و خزر فن.

هواکش خانگی خارجی

بعضی از شرکت های خارجی نیز در زمینه فن و هواکش محصولات خود را به بازار ایران عرضه می کنند. شما در صورت تمایل می توانید فن خارجی برای منزل خود تهیه کنید. یکی از این شرکت های خارجی، شرکت ایتالیایی ورتیس است. این شرکت سال ها در زمینه تجهیزات تهویه مطبوع فعالیت می کند. شرکت ورتیس تلاش کرده است که محصولاتی با دوام و کیفیت بالا به بازار عرضه کند. این شرکت سعی کرده است که به جزئیات توجه زیادی داشته باشد تا محصولات آن شرکت کیفیت خود را از دست ندهند.جهت خرید محصولات روشنایی می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی کالای روشنایی معتبر انواع لوازم روشنایی مانند: انواع چراغ سقفی ، پروژکتور ال ای دی ، چراغ دیواری حیاط ، مهتابی دیواری ، چراغ ال ای دی و ... را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه کنید.  

هواکش خانگی خارجی

هواکش صنعتی

هواکش های صنعتی شباهت زیادی به هواکش های خانگی دارند ولی در مواردی نیز با هم متفاوت هستند. فن های صنعتی اغلب بزرگتر از انواع خانگی آنهاست و ساختمان پیچیده تری دارند. در اغلب هواکش های خانگی از الکتروموتورهایی با قدرت کمتر یعنی زیر نیم اسب یا 500 وات استفاده می شود ولی فن های صنعتی دارای قدرت موتور بالاتری هستند زیرا این هواکش های صنعتی باید هوای زیادی را جابجا کنند.

هواکش صنعتی

به طور کلی فن های صنعتی را برای مکان های بزرگ مورد استفاده قرار می دهند. فن های صنعتی در مدل های پروانه ای، لوله محوری، پره محوری و گریز از مرکز تولید می شوند.

جمع بندی

هواکش ها یکی از وسایل کاربردی و ضروری در مصارف خانگی و صنعتی هستند. این دستگاه های الکتریکی موارد استفاده بسیاری دارند. نوع خانگی و صنعتی این دستگاه ها با یکدیگر شباهت های زیادی دارند ولی اغلب فن های صنعتی دارای قدرت موتور بالاتر و ابعاد بزرگتری هستند. هواکش ها با دمنده ها متفاوتند ولی هر دو برای جابجایی هوا مورد استفاده قرار می گیرند. فن های خانگی و صنعتی را شرکت های ایرانی و خارجی تولید کرده و به بازار عرضه می کنند. کیفیت این فن ها با یکدیگر متفاوت بوده و قیمت های مختلفی دارند. برخی از برندهای ایرانی هواکش عبارتند از: دمنده، تکنو خزر، نوستاپ، خزر فن و دنا الکتریک. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب