Loading List Items...

هواپیمایی ماهان

168 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 10 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

هواپیمایی ماهان ایر یکی از مشهور ترین ایرلاین های هوایی در کشور ایران می شود. این شرکت از نوع خصوصی به حساب می آید. آشیانه اصلی این شرکت معتبر در شهر کرمان قرار گرفته است. هم اکنون ناوگان این شرکت بیش از سی و هفت فروند هواپیمای مسافربری و تجاری را شامل می شود. ماهان ایر به قاره های مختلفی مانند اروپا، آسیا و آفریقا پروازهای متعددی دارد. کشورهایی مانند لبنان، تایلند، ترکیه، چین، امارات، هند و غیره جزو این کشور ها است. ماهان ایر از سال 2011 میلادی تحت تحریم های ظالمانه کشور آمریکا قرار گرفت. همچنین از سال 2019 میلادی به کشورهای آلمان و فرانسه ممنوعیت پرواز دارد. نام این شرکت از شهر ماهان در استان کرمان گرفته شده است. علاوه بر شهرهای تهران و کرمان، دفاتر متعددی در شهر های بزرگ داخلی و خارجی دارد. در ادامه این مقاله شما را با هواپیمایی ماهان آشنا می کنیم.اگر قصد خرید بلیط ، خرید بلیط هواپیما و تور مسافرتی دارید می توانید از طریق آژانس مسافرتی معتبر انواع تور مسافرتی داخلی ، خارجی  و تورهای گردشگری ، طبیعت گردی ، کویر گردی ، کشتی کروز و.... را از طریق وب سایت های معتبر رزرو تور خود را انجام دهید و از قیمت تور خارجی ، داخلی و ... با خبر شوید.

هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان متعلق به کیست؟

یکی از سوالات بسیاری از افراد درباره "مالکیت" شرکت ماهان ایر است. در واقع افراد زیادی برای این امر بسیار کنجکاو هستند. در حال حاضر بیشتر سهم این شرکت را سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اختیار خود دارد. اما در آخرین تحریم های آمریکا، این شرکت برای پرواز به کشورهای غربی مجوز ندارد. در واقع همراه با تحریم سپاه، وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا این شرکت را نیز تحریم کرده است. با این وجود این شرکت به بیش از پنجاه کشور در سراسر جهان پرواز تجاری دارد. موسسه مولی الموحدین یکی از سهامداران این شرکت بزرگ است. این موسسه مشهور در سال 1366 در استان کرمان تاسیس شد. شهید قاسم سلیمانی یکی از بنیان گذاران اصلی آن محسوب می گردد. 

شرکت ماهان ایر چه شماره تماس هایی دارد؟

این شرکت بزرگ در شهر تهران و کرمان دفاتر فروش مختلفی دارد. در واقع هر کدام از این دفاتر در یکی از محله های شهر تهران واقع شده اند. هر کدام از این دفاتر به صورت مجزا از همدیگر کار می کنند. علاوه بر اینها هر یک از آن ها دارای یک وب سایت اختصاصی هستند. در این سایت ها می توان شماره تماس و نیز راه های ارتباطی برای رزرو بلیط این شرکت را دریافت کرد. برای اطلاع از شرایط و قیمت های هر پرواز باید به صورت مجزا با هر کدام از آن ها تماس حاصل کنید. البته شرکت ماهان ایر سعی در یکسان سازی بلیط ها به یک مقصد خاص کرده است. در بعضی از ماه های سال مانند فروردین و اردیبهشت این شرکت قیمت های خاصی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

شرکت ماهان ایر چه شماره تماس هایی دارد؟
 

شرکت هواپیمایی ماهان چگونه متولد شد؟

تاسیس این شرکت به سال های استانداری آقای حسین مرعشی در استان کرمان بر می گردد. این شخص در آن زمان یکی از سهامداران اصلی شرکت ماهان ایر بود. وی در آن زمان متوجه کمبود بیش از حد امکانات هوایی شد. اولین جرقه در ذهن آقای مرعشی را یک فرد مصری به اسم ابراهیم کامل زد. وی در آن زمان پیشنهاد تاسیس یک شرکت هواپیمایی را داد. استاندار کرمان نیز بلافاصله به رئیس فرودگاه کرمان دستورات لازم را ابلاغ کرد. وی به شرط تامین مالی شرکت توسط طرف مصری با وی قرارداد امضا قرارداد بست. ابراهیم کامل نیز در ازای طلب سال های دور مصر به کشور ایران این قرارداد را امضا کرد. بعد از موافقت دو دولت ایران و مصر نیز هواپیماهای مذکور به این شرکت هواپیمایی تحویل داده شدند. دکتر نواب نیز در آن زمان وزیر اقتصاد ایران بود. وی نیز در این معامله دخیل مشارکت کرد.  

شرکت هواپیمایی ماهان ایر چه کارهای جانبی تاکنون انجام داده است؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد این شرکت فعالیت های جانبی متعددی را انجام داده است. این شرکت علاوه بر فعالیت های عمرانی متعددی را در سراسر ایران اجرا می کند. شرکت هوایی ماهان پروژه های متعددی را اجرا کرده است. یکی از این پروژه ها مجتمع تفریحی توریستی لالیم ساری نام دارد. این مجتمع در فاصله هفت کیلومتری فرودگاه بین المللی ساری قرار گرفته است. این مجتمع تفریحی زمینی به وسعت پانزده کیلومتر دارد.

شرکت ماهان ایر تاکنون چه جوایز داخلی و بین المللی کسب کرده است؟

شرکت هواپیمایی ماهان تاکنون در ایران و کشورهای متعددی جایزه های مختلفی را دریافت کرده است. در سال 2008 میلادی این شرکت لوح تقدیر بین المللی به اسم ارتقای کیفیت پاریس گرفت. بهترین کارگوی خاورمیانه نیز در سال 2006 میلادی نیز به این شرکت هواپیمایی تعلق گرفته است. ماهان ایر به خاطر پروازهای متعدد و خدمات در سال 2004 هدیه دوستی کشور تایلند را دریافت کرد. در سال 2005 نیر بهترین هواپیمایی در مسیر arab travel به این شرکت تعلق گرفت. در واقع اکثر این جوایز به خاطر فعالیت ها و خدمات گوناگون این شرکت بوده است.اگر قصد خرید بلیط قطار و بلیط چارتر ارزان ، بلیط ارزان هواپیما و تور تفریحی دارید می توانید از طریق آژانس مسافرتی معتبر انواع تور مسافرتی داخلی ، خارجی  و تور طبیعت گردی ، کویر گردی ، کشتی کروز و.... را از طریق وب سایت های معتبر رزرو تور خود را انجام دهید و از قیمت بلیط هواپیما ، قیمت تور خارجی ، داخلی و ... با خبر شوید.

شرکت ماهان ایر تاکنون چه جوایز داخلی و بین المللی کسب کرده است؟

جمع بندی

ماهان یکی از مشهورترین ایرلاین های هوایی موجود در کشور ایران محسوب می شود. این شرکت به قاره های مختلفی مانند آسیا و اروپا پرواز های متعددی دارد. ماهان ایر از سال 2011 میلادی تحت تحریم ظالمانه آمریکا قرار گرفته است. در حال حاضر بیشترین سهم این شرکت هواپیمایی در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار دارد. شهید قاسم سلیمانی یکی از بنیان گذاران اصلی این شرکت هواپیمایی معتبر به حساب می آید. دفاتر فروش ماهان ایر در شهرهای تهران و کرمان قرار گرفته است. اکثر این دفاتر سایت اختصاصی مخصوص به خود را دارند. شرکت هواپیمایی ماهان در طول سال های فعالیت خود جوایز متعددی را از آن خود کرده است. جایزه ارتقای کیفیت پاریس در سال 2008 میلادی به این شرکت تعلق گرفت. همچنین در سال 2006 میلادی این شرکت جایزه بهترین کارگوی خاورمیانه را از آن خود کرد.

 

 

 

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته