کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

همه چیز درباره نماد اعتماد

355 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 06 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نماد الکترونیک چیست؟

 نماد اعتماد الکترونیکی در حقیقت هویت صاحب و محل فعالیت کسب وکارهای اینترنتی را احراز میکند. توجه داشته باشید که مسئولیت صحت فعالیت کسب و کار اینترنتی و محتواهای منتشر شده در وب سایت بر عهده شخص صاحب کسب و کار می باشد. به طور کلی یک وب سایت قابل اعتماد دارای «نماد اعتماد الکترونیک» است. وقتی وب سایتی این نماد را دارد میتواند به راحتی میتواند اعتماد مشتریان خود را جلب کند.

نماد اعتماد الکترونیکی چه اطلاعاتی را به شما می دهد؟

به طور کلی نماد الکترونیک دارای اعتبار یک ساله است. این نماد پس از بررسی وب‌سایت و احراز هویت مالک حقیقی یا حقوقی آن به منظور اعلام صلاحیت فروشگاه‌ اینترنتی به صاحب آن اعطاء می گردد. شما به عنوان کاربر با کلیک کردن روی اینماد الکترونیکی می‌توانید به اطلاعاتی مانند: آدرس سایت، وضعیت نماد (تاریخ اعتبار آن)، آدرس شرکت، تلفن و پست الکترونیکی فروشگاه دسترسی پیدا کنید. توجه داشته باشید که در صورت اعتبار داشتن نماد، فعالیت‌های وب‌سایت قانونی خواهد بود. در این صورت شما به عنوان کاربر می‌توانید با اطمینان خاطر از فروشگاه مورد نظر خود خرید کند.

تشخیص اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی

شما با استفاده از قابلیت کلیک کردن میتوانید از معتبر بودن یک نماد اطمینان حاصل کنید. وقتی سایتی تنها از تصویر یک نماد استفاده می‌کند، بدان معنی است که نماد اعتماد معتبری ندارد. در حقیقت استفاده از تصویر غیرقانونی بوده و ممنوع است. همچنین شما با وارد شدن به وبسایت اینماد میتواند از اعتبار یک نماد اطمینان حاصل کنید. با انتخاب لیست کسب ‌و‌کارهای دارای نماد الکترونیکی در اینماد، به صفحه‌ای هدایت میشوید که در آن  وضعیت نماد سایت را مشاهده می کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت اینماد الکترونیکی درج IP کافی نیست و شما حتما باید دامنه‌ی ثبت شده داشته باشید.

همه چیز درباره نماد اعتماد

مراحل اخذ اینماد

گام اول: راه اندازی سایت اینترنتی موردنظر

گام دوم: مراجعه به سایت https://enamad.ir/Panel      و ثبت نام در آن

گام سوم: لازم است که اطلاعات هویتی شما تکمیل و احراز شده و کسب و کار اینترنتی شما در سایت اضافه گردد.

گام چهارم: انجام تاییدیه فنی از سوی مرکز و تکمیل اطلاعات کسب و کار و ارسال آن

گام پنجم: پس از ارسال مدارک هویتی توسط فرد درخواست کننده نماد، این مدارک بررسی و تائید می شوند

گام ششم: بعد از تائید کسب و کار، اینماد الکترونیکی به آن اعطا می گردد.

 هزینه اینماد الکترونیکی

به طور کلی مبلغی که شما باید پرداخت کنید برای دریافت نماد ۱۷۵ هزار تومان می باشد. این هزینه برای دریافت بسته پستی پرداخت می گردد. توجه داشته باشید که با توجه به زمان این هزینه قابل تغییر می باشد. همچنین هزینه های دفتر اسناد رسمی به منظور تهیه کپی برابر اصل مدارک را باید به این مبلغ اضافه نمائید.

چه کسانی می توانند اینماد دریافت کنند؟

کسانی که عرضه خدمات یا کالا در سایت داشته و در حقیقت امکان سفارش آنلاین کالا و خدمات در سایت آنها وجود داشته باشد. برای دریافت ای نماد لازم است تمامی محصولات و خدمات موجود در سایت شما قیمت گذاری شده باشند. همچنین برای سایت هایی با مالکیت شخص حقیقی درخواست نماد از طریق شخص صاحب امتیاز دامنه داده می شود. برای سایت هایی با مالکیت حقوقی و شرکتی یکی از اعضای هیئت مدیره یا به نام شرکت مورد نظر درخواست اینماد الکترونیکی انجام می شود. قبل از دریافت نماد اعتماد صلاحیت فردی شما به عنوان صاحب کسب و کار باید از پلیس نظارت بر اماکن عمومی استعلام گردد.اگر قصد طراحی سایت دارید و می خواهید برای فروشگاه یا شرکت خود طراحی وب انجام دهید می توانید از طریق شرکت طراحی سایت معتبر انواع وب سایت مانند: طراح سایت حرفه ای ، فروشگاهی ، شرکتی ، معماری ،خدماتی ، صرافی ، طراحی سایت اختصاصی و ... را سفارش طراحی سایت دهید و همچنین می توانید از هزینه طراحی سایت و امکانات وب سایت مورد نظر خود از این طریق مطلع شوید.

نماد اعتماد الکترونیکی چه اطلاعاتی را به شما می دهد؟

نماد اعتماد الکترونیکی موبایل مرکزی

خبرها حاکی از آن است که تاکنون شکایت های متعددی از موبایل مرکزی شده است.  تعداد زیادی از مشتریان  از عدم ارسال کالا و عدم پاسخگویی تلفن ها گله می کنند. در نهایت مشخص شد که کلاهبردارانی با سو استفاده از نام موبایل مرکزی اقدام به گرفتن پول از مردم و عدم ارسال کالای آنها نموده اند. افرادی که مشغول فعالیت در بازار خرید و فروش عمده لوازم جانبی هستند اطلاع دارند که مجموعه موبایل مرکزی یکی از بزرگترین واردکنندگان و توزیع کنندگان لوازم جانبی موبایل در ایران است . متاسفانه بارها کلاهبرداران از خوشنامی این مجموعه سوء استفاده کرده اند. بنابراین توصیه می شود برای اطمینان از تقلبی نبودن سایت به  نماد اعتماد الکترونیکی مراجعه نمائید. با وجود اینکه وبسایت های متقلب هم دارای این نماد هستند اما توجه داشته باشید که وجود نماد در یک وبسایت میتواند تنها یک عکس باشد. شما باید پس از کلیک بر روی نماد به وبسایت رسمی نماد اعتماد الکترونیکی منتقل شوید و اطلاعات وبسایت را تنها در سایت اصلی یعنی enamad.ir مشاهده نمائید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تمامی موارد ضروری درباره اینماد الکترونیکی را برای شما ارائه کنیم. توصیه ما به شما عزیزان این است که به منظور پیشگیری از هرگونه کلاهبرداری قبل از خرید از هر سایتی از اعتبار آن  اطمینان کامل حاصل کنید. تماس گرفتن و یا مراجعه به وبسایت رسمی نماد اعتماد خیالتان را از بابت صحت سایت راحت خواهد کرد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب