کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نگهداری کفش چرم

296 بازدید
درج شده در روز شنبه, 23 مرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

آلودگی کفش ها نیز به هوا رفته و موجب ایجاد قارچ و غیره نمی شود. یکی از شیوه های نگهداری کفش چرم این است که در صورتی که کفش ها روی یک جا کفشی چوبی باز قرار می گیرند، بایستی با پارچه یا کاغذ روی آن ها را بپوشانید تا کفش ها در معرض خاک قرار نگیرد و خراب نشود. پس از آمدن از بیرون کفش ها را فورا در جاکفشی قرار ندهید. چون کفش رطوبت دارد و به آن آسیب وارد می کند. کفی داخل کفش ها می بایست تعویض شوند، در غیر این صورت موجب آسیب به داخل کفش ها می شود.برای خرید چرم می توانید از طریق وب سایت های خرید اینترنتی محصولات چرم انواع محصولات مانند : کفش چرم مردانه ، کیف چرم ، کت چرم مردانه ، دستکش چرم ، کمربند چرم ، کاپشن چرم و انواع ست چرم  را مشاهده کنید و از قیمت محصولات چرم با خبر شوید.

بهترین نوع واکس برای کفش چرم

بهترین روش نگهداری کفش چرم استفاده از واکس مخصوص است که کیفیت بالایی داشته باشد و دو یا سه بار در هفته کفش چرم را واکس بزنید. با استفاده از واکس کفش های چرمی کهنه نیز، نو به نظر می رسند. قبل از واکس زدن، ابتدا کفش ها را با یک پارچه تمیز پاک کنید تا گرد و خاک آن تمیز شود. آنگاه روی کفش های چرمی را با ماده نرم کننده چرب نمایید تا کفش نرم شود. به منظور پوشاندن خطوط پدیدار شده روی کفش از واکسی کم رنگ تر از کفش بهره بگیرید. برای واکس زدن، بایستی همواره از واکس بر پایه موم و نه مایع استفاده نمود. واکس بر اساس مایع، به ظاهر کفش های چرمی آسیب وارد می کند.

برای نگهداری کفش چرم، واکس به دو شکل کرم و موم ساخته می شود. کرم یک ماده تمیزکننده است که باعث ایجاد درخششی مات به ظاهر کفش می شود. همچنین سطح کفش را مرطوب می‌کند که به سهم خود موجب تنفس و باز شدن منافذ چرم می گردد. در ضمن برای کفش‌ هایی که اندکی سفت و خشک هستند، گزینه ای فوق العاده است. کرم تمیزکننده و براق کننده کفش چرم، ساده‌ترین نوع واکس برای افراد تازه کار است و برای افرادی مناسب است که می‌خواهند به سرعت ظاهر کفش خود را تمیز نمایند.

نگهداری کفش چرم

موم همان ماده ای است که در کشور ما با عنوان واکس شناخته می شود، یک تمیزکننده و جلادهنده جامد با ماده پایه‌ای تربانتین می باشد که به اندازه کرم حالت روان ندارد. از لحاظ جلا، افزایش طول عمر و دوام و هر مورد دیگری، موم انتخاب مناسبی است. ولی استفاده از آن یک فرآیند چند مرحله‌ای دارد و اندکی زمان بر است. شما نباید بیش از اندازه از موم استفاده کنید، چون در صورتی که ضخامت بیشتری از واکس بر روی کفش قرار بگیرد، هم جلا دادن کفش دشوار می گردد و هم اینکه منافذ کفش نیز به طور کامل مسدود می شود.

نگهداری کفش چرم مصنوعی

نگهداری از محصولات چرم مصنوعی بسیار مهم است و تنها در صورت نگهداری مناسب می توان عمر این محصولات را افزایش داد. برای نگهداری کفش چرم مصنوعی در وهله اول باید آن را تمیز نگه دارید. اگر مایعی روی سطح بیرونی کفش شما ریخته یا اینکه چیز کثیفی روی آن مالیده شده باید فورا تمیز کنید اگر تمیز نشود به مرور زمان به ساختار چرم آسیب وارد می کند. در مرحله دوم کفش را خشک کرده و در سومین مرحله با روغن های مخصوص نرم کنید.برای خرید چرم می توانید از طریق وب سایت های خرید آنلاین  محصولات چرم انواع محصولات مانند : کفش چرم زنانه ، کیف چرم ، کت چرم مردانه ، دستکش چرم ، کمربند چرم ، جاکارتی چرم و انواع ست چرم را مشاهده کنید و از قیمت محصولات چرم با خبر شوید.

نگهداری کفش چرم مصنوعی

چه روغنی برای کفش چرم مناسب است؟

برای نگهداری کفش چرم می توانید از روغن استفاده کنید. روغن های زیتون، نارگیل و غیره مناسب هستند. روغن زیتون افزون بر کاربردهای زیادی که دارد، برای چرم نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بدین منظور کمی روغن زیتون را روی پارچه تمیزی ریخته و آن را روی کفش بمالید تا شاهد اثر شگفت انگیز آن باشید. روغن نارگیلیکی از روغن های کاربردی است که علاوه بر پوست و لب، برای مبلمان و دیگر وسایل چرمی نیز سودبخش است. به این منظور اندکی روغن نارگیل را بردست خود ریخته و به وسیله انگشتانتان آن را به طور مستقیم روی وسایل چرمی خود بمالید. روغن نارگیل در حقیقت می تواند چربی و براقی کفش چرمی شما را به برای زمان طولانی حفظ کند.

جمع بندی

کفش چرمی یکی از انواع کفش های تولید شده است که به وفور در بازار به فروش می رسد. طرفداران کفش چرم خوب می دانند که نگهداری کفش چرم به حوصله و توجه نیاز دارد. برای نگهداری کفش چرم باید آن را تمیز نگه دارید و به محض لک شدن، پاک کنید تا به ساختار چرم آسیبی نرسد. برای جلا دادن و تمیز کردن کفش چرم می توانید از روغن و واکس استفاده کنید. واکس مخصوص کفش چرم به دو صورت کرم و موم ساخته می شود.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب