کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نورپردازی فروشگاه و گالری

95 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 08 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

تأثیر نورپردازی در فروشگاه و گالری 

چنانچه گفتیم نورپردازی فروشگاه و گالری یکی از ارکان مهم در اجرای درست دکوراسیون فروشگاهی است. میزان نور و رنگ و همینطور چگونگی اجرای آن یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار در رفتار مشتریان و فروش محصولات است. اگر میزان نور در بخش داخلی فروشگاه به اندازه لازم نباشد، مشتریان به دیدن اجناس رغبتی نشان نمی دهند. از طرف دیگر اگر نورپردازی ویترینی به صورت درست و اصولی طراحی نشده باشد، مرکز فروش مورد نظر نیز در برابر مراکز دیگر به چشم نمی آید. 
یکی دیگر از مواردی که باید در اجرای نور مراکز فروش باید در نظر گرفت، وسعت مکان فروش و محل قرار گرفتن آن است. به عنوان مثال میزان نور و رنگ آن در یک فروشگاه بزرگ با یک مرکز فروش کوچک متفاوت است. همچنین اجرای نور مرکز فروش یا گالری در داخل پاساژ با گالری که در کنار خیابان قرار دارد، فرق می کند. در ادامه مراحل نورپردازی فروشگاه و گالری را برای شما توضیح می دهیم. 

تأثیر نورپردازی در فروشگاه و گالری

نورپردازی مراکز فروش و گالری چگونه صورت می گیرد؟

فروشگاه ها و گالری ها نیاز به میزان، طراحی و رنگ مناسب نور دارند تا موفقیت آنها در زمینه کسب و کار بیشتر شود. این اجرای درست در مراحل گوناگونی صورت می گیرد که عبارتند از:
•    وسایل نورپردازی درست و مناسبی را انتخاب کنید
یکی از مهمترین نکات در زمینه اجرای مناسب نور، گزینش وسایل مناسب است. استفاده از نوارهای نوری زیبا با رنگ مناسب و به کار بردن چراغ های ال ای دی توکار و روکار برای ویترین یکی از استراتژی های اجرای نور و روشنایی درست است. وجود لوستر و روشنایی گنبدی شکل در وسط فروشگاه یا گالری حس صمیمیت و دوستی را ایجاد می کند. این نوع روشنایی را می توانید در برابر فرورفتگی ها قرار دهید تا حس حرفه ای بودن به مشتریان خود القا کنید. 
 
•    دمای مناسبی را برای فضای فروشگاهی خود به وجود آورید 
به کار گرفتن دماهای بالا و پایین با ایجاد نورهای گرم و سرد یکی از اجراهای روشنایی مراکز فروش است که شاید مورد توجه واقع نشود. شما با طراحی نورهای سرد می توانید فضای فروشگاه را بزرگتر از واقع و با نورهای گرم نیز فضا را کوچکتر ولی صمیمی تر نشان دهید. اگر گالری یا مرکز فروش کوچکی دارید از نورهای سفید و سرد و در صورت بزرگ بودن وسعت ساختمان، از نورهای قرمز و گرم برای بهبود فضا استفاده کنید. 
•    در صورت لزوم از نورهای تأکیدی استفاده کنید
اگر مدیر مرکز فروش یا گالری هستید که کالا و اجناس در رنج های مختلفی دسته بندی می شوند، نور را از نوع تأکیدی باید روی رده های بالای کالاها قرار دهید. اما اگر به عنوان مثال صاحب سوپر مارکت هستید به دلیل مشابه بودن رنج همه کالاها نیاز به نور تأکیدی ندارید و فقط فضا را کاملا روشن کنید.

انواع نورپردازی در فروشگاه ها و گالری

اهداف نورپردازی فروشگاه و گالری 

نورپردازی فروشگاه و گالری به دلایل مختلفی صورت می گیرد که در ادامه به آنها می پردازیم. 
•    اولین هدفی که برای اجرای نور مغازه می توان در نظر گفت روشن کردن فضا و دیده شدن کالاها و اجناس است. 
•    جلب توجه مشتریان و ترجیح دادن مغازه مورد نظر به فروشگاه های دیگر یکی دیگر از اهداف نورپردازی فروشگاه و گالری است.
•    با نورپردازی تأکیدی می توان برخی از کالاها و اجناس را در مقابل سایر کالاها مورد توجه قرار داد. علاوه بر جلوه گر کردن برخی از کالاها می توانید با کمک نورهای تأکیدی فضاهایی که نیاز به نور بیشتری دارند مانند اتاق پرو، محوطه پیشخوان و ورودی فروشگاه را نیز روشن تر کنید.
•    با کمک نورهای رنگی و متنوع می توان ویترین و فضای فروشگاه را زیباتر و دوست داشتنی تر کرد. 
 
جمع بندی
یکی از ارکان مهم در مدیریت مراکز فروش و گالری ها، نورپردازی فروشگاه وگالری است. با استفاده از چراغ های مختلف با طیف رنگی های گوناگون می توانید فضا را زیباتر و جذاب تر کنید. با کمک نور مناسب و جالب نوارهای نوری و ال ای دی می توانید فضای مغازه را روشن و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کنید. اجرای نورهای مناسب با فاصله های اصولی برای ویترین فروشگاه در رفتار مشتریان و ترجیح فروشگاه شما به مغازه های دیگر موثر است. دمای نورهای مورد استفاده را نیز در نظر بگیرید. نورهایی با رنگ سرد برای فضاهای کوچک و با رنگ گرم برای فضاهای بزرگ مناسب هستند. از نورهای تأکیدی برای دیده شدن بهتر اجناس مورد نظر خود استفاده کنید. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب