کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نورپردازی

200 بازدید
درج شده در روز شنبه, 07 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نور و روشنایی یکی از جلوه های طبیعت و زیبایی به شما می رود. انسان ها و بیشتر موجودات اعم از حیوانات و گیاهان به سوی نور کشیده می شوند. این علاقمندی به نور سبب شده است که انسان با این جلوه زیبای هستی شگفتی های جذابی خلق کند. یکی از این شگفتی ها و بازی با نور، نورپردازی است. فیلتر کردن نور سفید و تبدیل آن به رنگین کمان یکی از فعالیت هایی است که روی نور صورت می گیرد. استفاده از نورپردازی در صحنه های تئاتر و همین طور آثار معماری دو کاربرد مهم نور هستند.جهت خرید محصولات روشنایی می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی کالای روشنایی معتبر انواع لوازم روشنایی مانند: ریسه شلنگی ، پروژکتور ال ای دی ، چراغ دیواری حیاط ، مهتابی دیواری ، چراغ سقفی روکار ، چراغ روشنایی و ... را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه کنید.  

نورپردازی

استفاده از نورپردازی در محل کار و منازل موجب افزایش کارآیی افراد می شود. روحیه افراد با تاباندن مناسب نور تقویت شده و روابط بین فردی بهبود می یابد. به جهت اهمیت نور و نورپردازی در زندگی فردی و اجتماعی انسان ها در این مقاله به این امر می پردازیم. در این مطلب با جت لایت و نورپردازی اتاق کار نیز آشنا می شوید.    

نورپردازی نما

نورپردازی در زندگی های امروزی جلوه های مختلفی دارد. یکی از این جلوه ها در نورپردازی نمای ساختمان های شهری است. این امر در ساختمان ها به دو صورت انجام می شود: یکی همزمان با طراحی ساختمان و ایده های آن و دیگری پس از اتمام طراحی بنا و جهت معماری و شاخص سازی آن. برای نورپردازی نمای همزمان در ابتدا طرح معماری را شناسایی و تحلیل کرده و در ادامه نورپردازی را طراحی می کنند. برای طراحی نورپردازی نمای ساختمان ها پس از طراحی خود بنا محدودیت هایی جهت نصب تجهیزات به وجود می آید ولی معماران ماهر و مجرب بر اساس نیازمندی به طراحی نورپردازی مورد نظر می پردازند.

نورپردازی نما

روش های نورپردازی نمای بنا از جهت نمایش بخش های مختلف ساختمان به چهار گونه تقسیم می شوند که عبارتند از:

نورپردازی به روش یکنواخت و یکدست

در این روش ساختمان به صورت یکدست و یکپارچه دیده می شود و اغلب منبع نورپردازی در کنار و مجاورت نمای ساختمان قرار می گیرد.

نورپردازی به روش خشن و غیریکنواخت

در این روش صرفا بافت های کوچک و عناصر معماری نمایش داده می شوند. در نورپردازی خشن نمی توانید تمام بخش های ساختمان را مشاهده کنید.

نورپردازی به روش تأکیدی

در روش تأکیدی بخش هایی مانند ستون ها و بالکن ها به نمایش در می آیند. به عبارت دیگر با این نورپردازی بخش های مورد نظر را در ذهن بیننده ماندگار می کنند. به عنوان مثال با نورپردازی روی ستون های پلان بنا آنها را جلوه می دهند و ماندگار می کنند و به این طریق ساختمان مورد نظر مرتفع و بلند جلوه گر می شود.

نورپردازی داخل و خارج نمای ساختمان

در نمای بیرونی ساختمان نظیر لبه پنجره ها و نرده بالکن ها منابع نور را قرار می دهند تا بدین صورت طول و حجم ساختمان بیشتر به نظر برسد.

تجهیزات نورپردازی شهری

تجهیزات و وسایل مختلفی در شهر برای نورپردازی وجود دارد. برخی از آنها عبارتند از:

  • برج روشنایی یا نوری

به سازه بلند و فلزی برج روشنایی گفته می شود که این وسیله نوری را با پوشش گالوانیزه می سازند و به دو شکل تلسکوپی و استادیومی طراحی می شود.

پایه چراغ های پارک ها

اغلب دارای سه متر بلندی بوده و پوشش آنها آلومینیوم یا رنگ است.

پایه چراغ های خیابان ها

در وسط اتوبان ها یا حاشیه خیابان ها نصب می شوند.

نورپردازی به روش یکنواخت و یکدست

طراحی نورپردازی با لامپ مرکزی

رستوران ها و به طور کلی مکان هایی که نورپردازی با لامپ مرکزی در آنها طراحی شده است، بی نظیر و متفاوت با دیگر مکان ها هستند. رنگ های دیوارها درخشان بوده و میهمانان و مشتریان را جلب می کند. اگر در این مکان ها از صندلی های ساده استفاده شود، دنج و دلنشین به نظر می رسد.جهت خرید محصولات روشنایی می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی کالای روشنایی معتبر انواع لوازم روشنایی مانند: ریسه شلنگی ، پروژکتور ال ای دی ، چراغ دیواری حیاط ، مهتابی دیواری ، چراغ سقفی روکار ، چراغ روشنایی و ... را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه کنید.  

نورپردازی اتاق کار

تأثیر نور بر روحیه افراد و راندمان کار آنها امری ثابت شده است. اگر نورپردازی در اتاق کار به درستی صورت گیرد، افراد در آن احساس خستگی نکرده و راندمان کاری آنها افزایش می یابد. تمدد اعصاب و سلامتی روحی و جسمی در بسیاری از مواقع بستگی نوع روشنایی محل مورد نظر دارد. استفاده درست و مناسب از لامپ های ال ای دی در اتاق کار، موجب افزایش کارایی افراد می شود.

نورپردازی اتاق کار

نورپردازی داخلی با چراغ دکوراتیو

چراغ های دکوراتیو انتخاب مناسبی برای طراحی نورپردازی داخلی منازل است. زیرا می توانید این چراغ ها را با وسایل دیگر هماهنگ کرده و جلوه زیبایی به فضای اتاق بدهید. از این چراغ ها می توانید به عنوان دیوارکوب استفاده کنید. انعکاس نور آنها در دیوار طرحی زیبا و دلنشین را ایجاد می کند.

جت لایت

جت لایت ها سیستم های پرتاب نور قوی هستند که برای ساختمان های بلند مورد استفاده قرار می گیرند. این چراغ ها را در بخش بیرونی ساختمان ها نصب می کنند. از ویژگی های جت لایت ها دوام و مقاومت آنها در برابر عوامل طبیعی از جمله باران و برف است. با نصب این چراغ ها در نمای ساختمان ها، نور به ساختمان تابیده می شود و جلوه زیبایی به آن می دهد.

جت لایت

جمع بندی

نورپردازی در ساختمان ها امروزه اهمیت بسیاری دارد. نمای ساختمان ها به وسیله نورپردازی زیبا و مناسب، فضای شهری را زیبا و دلپذیر می کند. با نورپردازی های داخلی با انواع چراغ ها و تجهیزات روشنایی می توان محل کار و زندگی را به محیطی آرامش بخش و دلنشین تبدیل کرد. بسیاری از مدیران ادارات و موسسات با نورپردازی های اصولی و درست می توانند راندمان کاری کارکنان را افزایش داده و فضا را به یک محیط صمیمی و دوست داشتنی تبدیل کنند. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب