کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نظافت نمای ساختمان

902 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 07 بهمن,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

جالب است بدانید که شستشوی نمای ساختمان به صورت منظم، تضمین کننده سلامت افراد و کارکنان داخلی ساختمان است و مانع از ورود آلودگی ها به داخل می شود. همچنین از دید ناظر خارجی، ساختمان اثر منفی بر روی حس و حال مراجعه کننده نمی گذارد. ما در ادامه این مطلب درباره نظافت نمای ساختمان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

پاکسازی نمای ساختمان 

پاکسازی نمای ساختمان 

اگر بخواهیم پاکسازی نما را به زبان ساده توضیح دهیم؛ باید به ، پروسه ای اشاره کنیم که با کمک لوازم و تجهیزات مخصوص صورت گرفته و نتیجه آن اطمینان از نابودی هرگونه آلودگی و آلاینده محیطی می باشد. 
نمای خارجی معمولا به ورودی ساختمان می گویند که ارتفاع زیادی داشته و از مصالح گوناگون تهیه می شود. بنابراین تمیز کردن آن کاری زمان بر و دشوار است و افراد معمولی از پس آن بر نمی آید. برای طراحی و ساخت نمای خارجی از مصالحی مانند  استیل ضد زنگ، چوب، آجر یا آلومینیوم استفاده می کنند. استفاده از مواد معمولی شستشو می تواند به این مصالح آسیب زده و خسارت به جا بگذارد.

روش های نظافت شیشه نمای ساختمان

روش های نظافت شیشه نمای ساختمان

برای نظافت نمای بیرونی ساختمان روش های گوناگونی وجود دارد:

  • شست و شو با فشار

خیساندن: در مواجه با جرم و کثیفی های معمول، نماشویی با آب یکی از بهترین و امن ترین شیوه ها محسوب می شود. این روش متداول ترین و محبوب ترین روش شستشوی نماد است که آب با فشار بسیار زیاد بر روی ساختمان اعمال می شود و آن را به کلی تمیز می کند. در ابتدای کار فشار اندکی از آب وارد می شود اما با گذشت زمان اپراتور باید فشار را بیشتر کند تا مراحل شستشو انجام شود. 
شست و شوی با بخار / فشار گرم: یکی از شیوه های نماشویی که زیر مجموعه شستشو با فشار محسوب می شود؛ استفاده از آب فشار قوی و یا افزایش غلظت مواد شیمیایی می باشد. این روش برای مصالح خاص مورد استفاده قرار میگیرد و باعث حفاظت و افزایش طول عمر نما می گردد.  البته توجه داشته باشید نزدیک نگه داشتن نازل اسپری به نما نیز می تواند به سنگ تراشی آسیب برساند و عناصر تزئینی ظریف را از بین ببرد. بنابراین همواره هنگام ثبت سفارش به ظرافت کاری های نما اشاره کنید و از اپراتور بخواهید که وسواس خاصی درباره تمیز کردن آن ها به خرج دهد.

  • شستشوی نظافت نمای ساختمان با مواد شیمیایی

پاک کننده های شیمیایی برای از بین بردن کثیفی ها موثر بوده و بسیار مقرون به صرفه تر می باشد زیرا شما با صرف مقدار اندکی از مواد شوینده می توانید حجم عظیمی را تمیز کنید.  برخلاف روش های مبتنی بر آب که باید آب بسیار زیادی هدر شود تا بخشی از نما تمیز شود. با کمک مواد شیمیایی می توانید رنگ، روکش ها، لکه های فلزی و نقاشی های دیواری را کاملا از بین ببرید.
در خصوص مواد شیمیایی باید بدانید که دو نوع اسیدی و قلیایی داریم.. پاک کننده های اسیدی بر روی آجر و دیوارهای سنگ نشده، سنگ چدنی، بتنی، گرانیت و ... اثر بیشتری دارند. در مقابل پاک کننده های قلیایی در سنگ تراشی های حساس به اسید مانند سنگ آهک، سنگ مرمر، گرانیت صیقلی و ماسه سنگ آهکی ( گچ ) مورد استفاده قرار می گیرند.
گاهی اوقات پاک کننده های شیمیایی می تواند باعث خسارت شوند. به عنوان مثال اپراتور ممکن است از فشار آب بسیار زیاد یا غلظت ماده شیمیایی بیش از حد توصیه شده استفاده کند. این کار می تواند باعث ساییده شدن سطح شده و به کلی آن را نابود کند. همان طور که گفتیم، فاصله بسیار نزدیک اپلیکاتور با نما می تواند ظرافت کاری های آن را به کلی نابود کند. در یک تلاش نادرست برای تمیز کردن سریع و دقیق نما، برخی از پیمانکاران از فشار آب بسیار زیاد و یا غلظت پاک کننده شیمیایی بیش از حد توصیه شده استفاده می کنند. 

شستشوی نمای ساختمان تهران به صورت دوره ای

نمای ساختمان هم مثل بقیه بخش های خانه نیازمند نگهداری و شستشو است. معمولا افراد سالی یکبار هنگام خانه تکانی نوروز به نماشویی ساختمان اقدام می کنند. اما اگر نما بسیار جرم گرفته باشد و کثیف باشد و افراد از شستشوی آن غفلت کنند؛ این جرم و آلودگی بسیار اسیدی شده و روی سنگ باقی می ماند و باعث تخریب و سوراخ شدن آن می شود. این موضوع را در ساختمان های بسیار قدیمی میتوانید مشاهده کنید. در برخی از ساختمان ها که بسیار قدیمی و متروکه هستند آلودگی باعث افتادن سنگ نما می شود. از این رو در این شرایط نماشویی یک نوع پیشگیری در مقابل تخریب و افتادن سنگ است. نکته دیگری این است که اگر سنگ نما خیلی شل شده باشد، باید قبل از نماشویی اقدام به پیچ و رولپلاک نما و سپس شستشو شود. 
بنابراین هم برای سلامت افراد داخلی ساختمان و هم برای جلوگیری از خسارت های بیشتر، شستشوی دوره ای نمای ساختمان به ویژه در تهران که آلودگی بسیاری را تجربه می کند توصیه می شود. ساختمان تمیز و جذاب نه تنها برای مخاطبان جذاب است و آن ها را جذب می کند، بلکه در طول عمر ساختمان و نمای آن نیز موثر خواهد بود. عدم توجه به نماشویی می تواند در طولانی مدت به مصالح ساختمان آسیب زده و آن را تخریب کند. خدمات نظافت نمای ساختمان با دو روش شستشو با مواد شیمیایی و فشار آب صورت می گیرد. روش شستشو با مواد شیمیایی به شرطی که از غلظت مناسب استفاده شود راه حل بهتری به نظر می رسد.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب